Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Meni se sve cini da bi ti trebalo da pojebes nesto umesto sto ovde na forumu stiskas prerasle pubertetske bubuljice. Ubice te tolika mrznja i zavist, covece. Investitor investira onde gde sam odluci da investira i gde mu se to najvise isplati. Lokalnim samoupravama apsolutno niko ne brani da na bilo koji zakonom dozvoljen nacin pokusa da pridobije investitora i ubedi ga da ulozi novac bas u njegovu/njenu avliju. Nego, sto rece Kojot, lakse je lokalnim buzdovanima da drpaju sa budzeta i kukaju kako im neko u Beogradu ne da da privlace investitore umesto da dignu dupe iz fotelje. Kako god vidim nekog gradonacelnika u Srbiji odmah mi se prikaze slika Dzabe Hata iz Ratova zvezda. Musavi, zadrigli, inertni lokalni bosovi koji zevaju citav mandat nadajuci se da ce nesto odozgo da im upadne u usta.
medvede beli, medvedica ni na vidiku koliko vidim a bubuljice još samo na guzi (od silnog sedenja i bistrenja po forumu) gajiš.nego, ovako iskreno, na šta tebi sve to liči što se beograd pita šta će biti sa prodajom nis- a a ne oni koji u 90 i nešto % čine taj nis ili što se svaka kupo- prodaja prvo ugovara u vladi? onda me zanima, koliko ima ministara u vladi koji nemaju mesto prebivališta u centru univerzuma a zanima me i (kad si krenuo s pričom o izgledu prvincijalnih kneževa), šta misliš o beogradskom "riđanu", onako, jel simpatičan i tako to?
Link to comment

Ako krene rat za odvajanje Vojvodine, sa vojničkog stanovišta biće to dosta zeznuto. Kako primetiti neprijatelja u polju suncokreta?! Moraće da se koriste fore iz srpsko-hrvatskog rata u Slavoniji kada su snajperisti kroz polja suncokreta i kukuruza išli sa pomoćnikom koji je nosio merdevine. Pomoćnik postavi merdevine, snajperista se popne, nađe metu, opali i brzo siđe sa merdevina ... Vrlo efikasno!

Link to comment
Ti razgovaras samo s onima sa kojima se sporis. :D Prethodni zakon o lokalnoj samoupravi je podrazumevao neposredne izbore za gradonacelnika. Isuvise nepartokratski. Eto ti mali hint gde lezi problem.Meni se sve cini da bi ti trebalo da pojebes nesto umesto sto ovde na forumu stiskas prerasle pubertetske bubuljice. Ubice te tolika mrznja i zavist, covece. Investitor investira onde gde sam odluci da investira i gde mu se to najvise isplati. Lokalnim samoupravama apsolutno niko ne brani da na bilo koji zakonom dozvoljen nacin pokusa da pridobije investitora i ubedi ga da ulozi novac bas u njegovu/njenu avliju. Nego, sto rece Kojot, lakse je lokalnim buzdovanima da drpaju sa budzeta i kukaju kako im neko u Beogradu ne da da privlace investitore umesto da dignu dupe iz fotelje. Kako god vidim nekog gradonacelnika u Srbiji odmah mi se prikaze slika Dzabe Hata iz Ratova zvezda. Musavi, zadrigli, inertni lokalni bosovi koji zevaju citav mandat nadajuci se da ce nesto odozgo da im upadne u usta.
bold 1 - kapiram zbog cega su oni to promenili. jeste da je taj zakon, recimo, mojoj opstini doneo izbor izmedju kurte i murte, ali si bar mogao u nekoga da uperis prstom. ovako ima milion stranaka koje su izmedju sebe podelile vlast, pa jedna drugu ucenju...ne zna se ni ko pije ni ko placa, a siguran sam da je tako u svim opstinama.bold 2 - ma jasno. niko ne kaze da je situacija idealna i da lokalne samouprave imaju dovoljno instrumenata kojima bi privlacili investitore, ali nije da je to nemoguca stvar. na sajtu b92 moze da se pogleda emisija u kojoj ide paralelno prica o beloj crkvi i nekoj opstini u vojvodini. ta varosica, zaboravih kako se zove, je privukla gomilu stranih investitora koji su izgradili fabrike prakticno na njivama. zaposlenost ogromna, cene zemljista velike, pa su se seljaci omastili, situacija alosa(t) za nase uslove. dakle, uprkos svemu ,nesto moze da se uradi, ali jbg. naravno, pricali smo o tome na koje sve nacine vlada koci lokalne samouprave.
Link to comment
medvede beli, medvedica ni na vidiku koliko vidim a bubuljice još samo na guzi (od silnog sedenja i bistrenja po forumu) gajiš.nego, ovako iskreno, na šta tebi sve to liči što se beograd pita šta će biti sa prodajom nis- a a ne oni koji u 90 i nešto % čine taj nis ili što se svaka kupo- prodaja prvo ugovara u vladi? onda me zanima, koliko ima ministara u vladi koji nemaju mesto prebivališta u centru univerzuma a zanima me i (kad si krenuo s pričom o izgledu prvincijalnih kneževa), šta misliš o beogradskom "riđanu", onako, jel simpatičan i tako to?
Ne smem, ja sam kucevan covek. A alfa-medvedica mi je gangster iz Cikaga pa se ne usudjujem da trazim 'leba preko pogace. <_< I jebo vas vise taj NIS. To je drzavno javno preduzece i naravno da ce da se pita drzava kako ce se to prodati. Tih 90% onoliko koliko su cinili NIS cine ga i dan-danas, a vidim pre prodaje vas je bogatio nevidjeno. I nije tacno da se svaka kupoprodaja ugovara u vladi. A to sto te zanima koliko ministara ima u vladi koji nemaju prebivaliste u Beogradu mozes da pitas njih ako te zanima. Nisu ni ovde mrtvi srecni sto se svako ko se dokopa Beograda takodje dokopa i ekstra stana na luksuznoj lokaciji u kojem ostane da zivi zato sto zna sta je ostavio tamo odakle je dosao. Beogradski ridjan je takav kakav je, nekima los nekima dobar, nekoga boli kurac za njega. Ume i on da zanjisti kao Damjanov zelenko na "centralne vlasti" nista nemoj da se sekiras. Prebacivanje odgovornosti je nacionalni sport u Srbiji.I, revolucionar, sta te jos zanima pre nego sto se odmetnes u kukuruziste?
Link to comment
naravno, pricali smo o tome na koje sve nacine vlada koci lokalne samouprave.
Pa daj onda te nacine da ih proanaliziramo. Los zakon je los zakon za sve, glomazna birokratija je glomazna birokratija za sve, korupcija je korupcija za sve. Uopste ne vidim sta je to sto bas ometa svakog u Srbiji na ustrb Beograda, o cemu se kao sto vidis po ovom melanholicnom revolucionarnom egzemplaru iz Vojvodine, prdi na sve strane. Decentralizacija sama po sebi ne resava nijedan od ovih problema, to je citava poenta price.
Link to comment
Ne smem, ja sam kucevan covek. A alfa-medvedica mi je gangster iz Cikaga pa se ne usudjujem da trazim 'leba preko pogace. <_< I jebo vas vise taj NIS. To je drzavno javno preduzece i naravno da ce da se pita drzava kako ce se to prodati. Tih 90% onoliko koliko su cinili NIS cine ga i dan-danas, a vidim pre prodaje vas je bogatio nevidjeno. I nije tacno da se svaka kupoprodaja ugovara u vladi. A to sto te zanima koliko ministara ima u vladi koji nemaju prebivaliste u Beogradu mozes da pitas njih ako te zanima. Nisu ni ovde mrtvi srecni sto se svako ko se dokopa Beograda takodje dokopa i ekstra stana na luksuznoj lokaciji u kojem ostane da zivi zato sto zna sta je ostavio tamo odakle je dosao. Beogradski ridjan je takav kakav je, nekima los nekima dobar, nekoga boli kurac za njega. Ume i on da zanjisti kao Damjanov zelenko na "centralne vlasti" nista nemoj da se sekiras. Prebacivanje odgovornosti je nacionalni sport u Srbiji.I, revolucionar, sta te jos zanima pre nego sto se odmetnes u kukuruziste?
ma sav si mi kućevan, samo da još naučiš da psuješ a da to ne bude radashin- style.a da li ti je poznato, medvede beli, kako su nastale dike države, nis i rts, ono, kolika im je tradicija imena koje nose ili kako je ex- jugopetrol došao do svojih pumpi (možda da pošalješ pismo s tim pitanjem ministru spoljnjem; njegov tatica sigurno ima dovoljno informacija o tome)?a to što se svako dokopa beograda pa zaboravi odakle je, tek je to nacionalni sport. ne, nego će da ostane tamo gde se poslednji put put pravio dok je tile organizovao radne akcije.što se kukuruzišta tiče, nemaš brige, ako do nečega i dođe, eto nama tetka nat(o)e u poseti. tu je tuda- svuda po komšiluku, spremna da gasi požare branitelja ognjišta. Edited by melankolic
Link to comment
ma sav si mi kućevan, samo da još naučiš da psuješ a da to ne bude radashin- style.a da li ti je poznato, medvede beli, kako su nastale dike države, nis i rts, ono, kolika im je tradicija imena koje nose ili kako je ex- jugopetrol došao do svojih pumpi (možda da pošalješ pismo s tim pitanjem ministru spoljnjem; njegov tatica sigurno ima dovoljno informacija o tome).a to što se svako dokopa beograda pa zaboravi odakle je, tek je to nacionalni sport. ne, nego će da ostane tamo gde se poslednji put put pravio dok je tile organizovao radne akcije.što se kukuruzišta tiče, nemaš brige, ako do nečega i dođe, eto nama tetka nat(o)e u poseti. tu je tuda- svuda po komšiluku, spremna da gasi požare branitelja ognjišta.
:lol: Nada umire poslednja. Pa, poteci junacino.Vidis li, Kojote, o ovome ti pricam. Ovi junaci nista ne bi sami jer ih mrrrrrzi uzasno da se pokrenu. NATO ce to ocas posla za njih da odradi. :lol:
Link to comment
Pa daj onda te nacine da ih proanaliziramo. Los zakon je los zakon za sve, glomazna birokratija je glomazna birokratija za sve, korupcija je korupcija za sve. Uopste ne vidim sta je to sto bas ometa svakog u Srbiji na ustrb Beograda, o cemu se kao sto vidis po ovom melanholicnom revolucionarnom egzemplaru iz Vojvodine, prdi na sve strane. Decentralizacija sama po sebi ne resava nijedan od ovih problema, to je citava poenta price.
:Dpa ne kazem da vlada koci neke lokalne samouprave, vec sve. uglavnom se tu radi o losim zakonima. naveli smo ovaj primer o lokalnim izborima. sad se po lokalnim skupstinama ubise da izglasaju vecinu koja odgovara vecini u republickoj skupstini, zato sto se nadaju da ce tako lakse doci do kinte. naravno, od toga nema nista, osim ako su neki vanredni izbori, pa se onda lova slije u razne projekte da bi se ti izbori dobili. dakle, zakone promeniti pod hitno, to je jasno. ali, kako kada ovakvi zakoni odgovaraju svim partijama?! to je jedno vrzino kolo iz koga mi necemo skoro izaci. eto, tako vlada koci lokalne samouprave.
Link to comment
:lol: Nada umire poslednja. Pa, poteci junacino.Vidis li, Kojote, o ovome ti pricam. Ovi junaci nista ne bi sami jer ih mrrrrrzi uzasno da se pokrenu. NATO ce to ocas posla za njih da odradi. :lol:
mogli bi da dodju da nam izmene ovaj zakon o izborima. :D
Link to comment
:lol: Nada umire poslednja. Pa, poteci junacino.Vidis li, Kojote, o ovome ti pricam. Ovi junaci nista ne bi sami jer ih mrrrrrzi uzasno da se pokrenu. NATO ce to ocas posla za njih da odradi. :lol:
junaka je bilo i biće ih još dosta na kosovu and metohiji, toliko da je prešlo u bajku. Edited by melankolic
Link to comment
junaka je bilo i biće ih još dosta na kosovu and metohiji, toliko da je prešlo u bajku.
Slazem se. Ali oni dobise drzavu a sta cemo s crnim tobom. Zaradjujes drzavu na forumu? Nista kukuruzi? Slaba ti je to strategija, druze. U Briselu ne citaju ovaj forum i naravno da ne mogu da prepoznaju kakav se revolucionarni kapacitet krije u borbenim postovima. Na kukuruze bi mozda i obratili paznju.
Link to comment
mogli bi da dodju da nam izmene ovaj zakon o izborima. :D
Mrka kapa. Po njihovim zakonima (ne NATO vec EU) smo i mi pravili ovaj svoj, bar dok nije stigao do Skupstine gde su ga iskasapile stranke amandmanima. Ni u Norveskoj se gradonacelnik ne bira neposredno ali, jebi ga, njih to nimalo ne ometa da rade punom parom. Druga politicka kultura.
Link to comment
Slazem se. Ali oni dobise drzavu a sta cemo s crnim tobom. Zaradjujes drzavu na forumu? Nista kukuruzi? Slaba ti je to strategija, druze. U Briselu ne citaju ovaj forum i naravno da ne mogu da prepoznaju kakav se revolucionarni kapacitet krije u borbenim postovima. Na kukuruze bi mozda i obratili paznju.
ma ne mislim ja na te junake, nego na junačku tradiciju onih tvojih junaka na koje misliš kad spomeneš kukuruzišta a koji su štitili razna ognjišta pa sad računaju da bi možda mogli da krenu da beru kukuruze.a to da nije slučajno da je jedan od uslova eu integracije srbije istinska autonomija vojvodine, ne treba nikog iz pašaluka posebno da iznenađuje. kao, mnogo je jak vojvođanski ds lobi pa su zato požurili sa usvajanjem statuta. :D
Link to comment
ma ne mislim ja na te junake, nego na junačku tradiciju onih tvojih junaka na koje misliš kad spomeneš kukuruzišta a koji su štitili razna ognjišta pa sad računaju da bi možda mogli da krenu da beru kukuruze.a to da nije slučajno da je jedan od uslova eu integracije srbije istinska autonomija vojvodine, ne treba nikog iz pašaluka posebno da iznenađuje. kao, mnogo je jak vojvođanski ds lobi pa su zato požurili sa usvajanjem statuta. :D
pa eto, sta se ti bunis? usvojili su statut koji garantuje istinsku autonomiju, ako sam dobro razumeo tvoj post? i to kao uslov za ulazak u eu. pa ti ces jos postati i glasac ds-a ako ovako nastave.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...