Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Najpre me neprijatno iznenadio Tanasije isporučivanjem Ponošu liste nepopularnih pitanja kao da je ovaj došao kod njega u emisiju predstavljanja predsedničkih kandidata. Plus za Ponoša što nije izbegao da da kakve takve odgovore. A onda Olja koja mu gura Mladića u usta bukvalno svaki čas, Teodorović je probao da je zauzda ali ona ništa nije skapirala (ili jeste, što je još gore) i bio mi je merak kad ju je naduvao gledalac Jugoslav iz Leskovca. 

 

@Taihoskopija

Pa eto, šta sprečava predsednicu vlade Brnabić Anu da gura priču o gej brakovima, što se to očekuje od Ponoša? 

  • +1 3
Link to comment

opozicija je do 2022. morala da ovlada i nemalom trzisnom nisom koja zna ko je bio mladic ali ona, eto, misli da mora na sve strane. analiticari-amateri upadaju u istu gresku, i njima je vjecito desnicarenje ok jer im tj nam je samo ono pred ocima.

nije moralo ovako; sns jeste postavio klopku sa mladicem, ni prvu ni zadnju, ideja da taj narativ proguta centar i da kontra njega treba da stoji samo lijevi centar i ljevica je van pameti, jedna bezvezna kognitivna pristrasnost plus posmatranje politickog trzista kao staticnog, a ono to nije.

glasala bih za ponosa, nemam problem s tim ali to i dalje ne znaci da je politika sabornosti ne ljevice i desnice nego politika sabornosti svih nas u desnici ok.

 

nije mi se gledao utisak, smara me olja, ali sad cu morati, hvala nizasta braco i sestre.

 

@Turnbull, pisi cesce :)

 

Edited by morgana
Link to comment
15 minutes ago, Valkyrie said:

A onda Olja koja mu gura Mladića u usta bukvalno svaki čas, Teodorović je probao da je zauzda ali ona ništa nije skapirala (ili jeste, što je još gore) i bio mi je merak kad ju je naduvao gledalac Jugoslav iz Leskovca.

 

Ja non stop imam utisak da kad god Olja podvlači po stoti put nešto što je svakom iole politički i društveno potkovanom jasno, da ona drvi na tome jer verovatno smatra da je baš TO pitanje u žiži avridž Pere i da želi pošto poto da raščlani toliko da i avridž Peri bude jasno zašto je nešto što je loše - loše. Otuda u svakoj emisiji bolno trošenje minuta na očigledno podvlačenje odavno podvučenog Oljinim podpitanjima - ne pita ih ona za sebe, već smatra da je misija emisije (hehe) da to dopre i do, kako bih se izrazio, politički površnijih ljudi.

 

Mislim da je isto tako i sinoć. Hteli mi ili ne, Mladić je, nametnuta, slažem se, tema izbora i odrednica na političkom spektru. Koja odgovara samo Vučiću, razume se, ali jeste odrednica, i na žalost, avridž Pera je najverovatnije usvaja. Olja je napravila odluku od koje se većina nas fejspalmovala dobrih 20 minuta, a to je da vuče Ponoša baš na Vučićev teren. To je verovatno ono što ona smatra da treba da bude srž emisije, i ono što mi znamo da nimalo nije konstruktivno, anti zapravo.

  • +1 1
Link to comment

Meni je muka od tog cinculiranja sa glasacima, u 2022 godini postoji sumnja da je Mladic zlocinac i da Kosovo nije i niti ce ikad vise biti u Srbiji, ako tako nastave, to ce biti udarno pitanje i 2050-te. Ja sam za to, kako na tu temu gleda Milan St.Protic, pa kome se svidja nek uzme, kome ne, uvek ima Vucica, Brnabicku i 'kako se zove' nacin zivota.

Ako tome dodam jos i neshavtljivo skrivanje lidera opozicije od ociju glasaca u kampanji i na listama, malo toga ostane od stava i iskrenih namera. 

Edited by Lancia
  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, Lancia said:

Meni je muka od tog cinculiranja sa glasacima, u 2022 godini postoji sumnja da je Mladic zlocinac i da Kosovo nije i niti ce ikad vise biti u Srbiji, ako tako nastave, to ce biti udarno pitanje i 2050-te. Ja sam za to, kako na tu temu gleda Milan St.Protic, pa kome se svidja nek uzme, kome ne, uvek ima Vucica, Brnabicku i 'kako se zove' nacin zivota.

Ako tome dodam jos i neshavtljivo skrivanje lidera opozicije od ociju glasaca u kampanji i na listama, malo toga ostane od stava i iskrenih namera. 

 

sta kaze st protic o tome, pojma nemam? a slazem se s tobom da je ovo fiks ideja i nepotrebno podilazenje.

za skrivanje djilasa mi je btw jasno, trebalo mu je dosta vremena da uopste moze da se vrati u politiku a da ga ne izvizde kao tadica, na protestima je morao da gura neke klince da bi gospoda izvoljela da izidju u subotnje setnje, ovo je nastavak procesa i realno napredak, znamo da je ssp njegov. sns je isprao mozgove bas temeljno. dogodine na celu liste.

Edited by morgana
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

sta kaze st protic o tome, pojma nemam? a slazem se s tobom da je ovo fiks ideja i nepotrebno podilazenje.

Izvolite, gospodjice :) ima i video, ali valjda stoji na fejsbuku, pa idi preko gugla, odmah ce da izleti.

  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, morgana said:

 

sta kaze st protic o tome, pojma nemam? a slazem se s tobom da je ovo fiks ideja i nepotrebno podilazenje.

za skrivanje djilasa mi je btw jasno, trebalo mu je dosta vremena da uopste moze da se vrati u politiku a da ga ne izvizde kao tadica, na protestima je morao da gura neke klince da bi gospoda izvoljela da izidju u subotnje setnje, ovo je nastavak procesa i realno napredak, znamo da je ssp njegov. sns je isprao mozgove bas temeljno. dogodine na celu liste.

Sve to stoji, mene to i dalje nervira, ako hocu Toblerone, daj mi ocekivani oblik i pakovnje, kakva crna Seka i Braco.

Edited by Lancia
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Sve to stoji, mene to i dalje nervira, ako hocu Toblerone, daj mi ocekivani oblik i pakovnje, kakva crna Seka i Braco.

 

al znas sta sam primjetila, toblerone je jako nepraktican za jedenje, osim onog malog od 30 g, i sad stvarno mislim na toblerone

  • Wub 1
Link to comment

i Ponos i Mladic su generali, i neshvatljivo mi je da posle svega o kolegi koji je osudjen na dozivotnu robiju zbog genocida on ima da kaze ista dobro. kako bih rekao, i ako je bilo neceg dobrog, to nije ni bitno u konacnici jer je finalni rezultat sramota za ljudski rod

  • +1 5
Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

sve u svemu zvalavi je uspeo, naterao je sve da pitaju ponosha samo o mladicu i da se samo time bavi, i onda cemo na izborima da merimo ko sta misli o mladicu.

pa ro je problem opozicije i uopste u srbiji i balkanu.

za mladica, srebrenicu, lgbt prava se treba jasno profilisati, jasno istaknuti razliku, treba jasno reci da ce se tu slediti evropa bez izuzetka. 

tako mora biti, mora se reci da je mladic sramota za ljudski rod, srbiju, takodje srebrenica, (ja obicno ove fasiste srpske kad mi pricaju o mladicu priupitam o slavi stepanovica, misica etc i malo im spomenem jasenovac i onda im objasnim da je mladic bio ranjen u dupe, da su u srebrenici ubijali i decu da je govno imalo 10 puta jacu armadu a onda im dam pokoji podatak o austrijancima vs srbija 1914.)

ne treba bezati od pitanja, to je kontraproduktivno jer ce negde te budalesine reci nesto suprotno pa ce ih ovi vucicevi rascereciti.

biti jasan pa da se zna na cemu su biraci po tim taboo pitanjima i onda guslati svoje, istraziti dobro sta su pricali i sta su radili vucic i ekipa a ne dolaziti nespreman u  tv emisije.

napraviti plan ko se moze sa kim suceliti. ne moze se u rukavicama raspravljati sa bizonima. 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...