Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Možda ako bi ga neko apsorbovao, možda bi imalo smisla imati ga za nekog šefa operative ali da ga drže pod kontrolom. Inače je imao još jedan faul, valjda je negdje (FB?) izjavio "neću ja da budem gradonačelnik, ja hoću da idem da razbijam cijevi i zaustavljam bagere" a sve to u sklopu izjave "Idemo na BG izbore".

Kao prvo, što samo na BG, kao drugo, ko ti je rekao da ćeš ti biti gradonačelnik (ili kandidat za istog, ne ide to tako) i treće, za vađenje cijevi i zaustavljanje bagera ne mora se izlaziti na izbore.

  • +1 2
Link to comment

Ćuta gura to "nećemo stranke" a u početku dole im je logistiku radila žena koja je u jednoj od opozicionih stranaka.
Neće stranke a ide kod AV "na razgovore".
Neće stranke, a hoće da preda peticiju skupštini/odboru gde su stranke.

Ajde, jasno je da on "nećemo stranke" možda gura u smislu da neće ljude iz stranaka kod sebe. No nije dovoljno da se ne zoveš strankom da bi ispunio taj "uslov". 
To je sve PR, ali to ima svoja ograničenja.
NDB odavno razgovara sa Ćutom, no on izgleda bliži nekoj ekipi oko one Skupštine Slobodne Srbije, Bakić & Co..

 

E da, ovo oko "predaje papira" se radi da on jeste predavao neki projekat ali to je za one "potočare" neki etno fazon, daleko od MHE... 

Link to comment

I Zelenovic je pokret i on mu je "simpatican". Ustvari nije tako lose da se skupe gradjansko-zeleni pokreti i naprave nesto zajednicko. Usli bi u Skupstinu, ako ostane 3% cenzus i mogli bi da "uticu" makar malo vise nego danas.

 

Samo sto oni nikad nece napraviti zajednicki pokret, zbog sujete i raznih drugih razloga.

Link to comment
17 hours ago, Zabalujev said:

Pa nisam baš pratio, ko će pratiti te projekte koji traju 50 godina. I šta bi sa gosn Farkašom i salašom? U praksi eksproprijacija bilo svega i svačega, ima i ono kad neko začepi cenu za "dedovinu" pa ne može da se izgradi put, zaobilaznica,most... A u stvari samo jajara koja "buši, hahaha". S druge strane, u Bivolju, kažu, trljali ruke kad je stigla eksproprijacija za Moravski koridor. Naravno da sa Rio Tintom to nema veze niti je proces kojim se dolazi do zemljišta za eksploataciju tu glavni problem. Ali Ćuta kao da  priželjkuje da se buni za nešto što je, kao, kriva bivša vlast. Videli smo da mu se mora kleštima izvlačiti kritika na račun sadašnje vlasti. Videli smo i da nije baš načisto sa time šta je bivša vlast i da ima tipičnu radikalsku amneziju ko je bio na vlasti 2004-2008. Ispaljuje i iste parole kao Šapić pre koju nedelju (narod vas neće).

 

Ok što nisi pratio, nije ok što se rasplinjavaš. Dakle, diskutovali smo o razlozima za donošenje Zakona o eksproprijacije 2011.

 

To je zakon koji, između ostalog, u tački 7 omogućava investitoru da započne pripremne radove uz blagoslov države koja ih proglasi javnim interesom - upravo procedura koju je Rio Tinto iskoristio da dovede obezbeđenje i dodatno zakuva problem. Ti, naravno i dalje tvrdiš da taj zakon nema baš nikakve veze sa Rio Tintom?

 

A u vezi eksproprijacije i Farkaša, upravo sam ti skrenuo pažnju da je pogodba RT sa lokalnim ratarima tek deo posla - projekat može biti zaustavljen i ulaskom u pogodbu treće strane, recimo konkurenta ili zainteresovanog ekološkog pokreta, kao u ovom slučaju. Zakon iz 2011. upravo tu mogućnost blokira. Naravno, ako diskusiju nastaviš dijagonalnim čitanjem, onda računam da sam se uzalud trudio da ti osvetlim problem.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Cela ova jajarska ekipa u SNS je ta koja je onda i bila u DS, tj G17 da opustose sve sto moze biti opustoseno. Jebe se njima za ideologiju, ti idu kod bilo koga ko je na vlasti, a alavi su na pare. 

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, James Marshall said:

Kao prvo, što samo na BG, kao drugo, ko ti je rekao da ćeš ti biti gradonačelnik (ili kandidat za istog, ne ide to tako)

Ja imam utisak da i ovaj iz NDB, Dobrica, isto ima slican trip, da ce da bude gradonacelnik.

Link to comment
10 minutes ago, djeneralche said:

Ja imam utisak da i ovaj iz NDB, Dobrica, isto ima slican trip, da ce da bude gradonacelnik.

Pa liku je hendl na Tviteru "dobrinačelnik"

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Frile said:

ma kakav trip da bude gradonačelnik, oni su od početka u fazonu gradske uprave u senci, po principu "evo kako bi trebalo upravljati gradom"

Jeste, ali od toga nema ništa a to vide i oni. Između ostalog zato što to sve vreme i rade i...ne ide baš. Tako da nema ničeg strašnog ili prljavogtm u tome da neko od njih postane gradonačelnik.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, April said:

 

Ok što nisi pratio, nije ok što se rasplinjavaš. Dakle, diskutovali smo o razlozima za donošenje Zakona o eksproprijacije 2011.

 

To je zakon koji, između ostalog, u tački 7 omogućava investitoru da započne pripremne radove uz blagoslov države koja ih proglasi javnim interesom - upravo procedura koju je Rio Tinto iskoristio da dovede obezbeđenje i dodatno zakuva problem. Ti, naravno i dalje tvrdiš da taj zakon nema baš nikakve veze sa Rio Tintom?

 

A u vezi eksproprijacije i Farkaša, upravo sam ti skrenuo pažnju da je pogodba RT sa lokalnim ratarima tek deo posla - projekat može biti zaustavljen i ulaskom u pogodbu treće strane, recimo konkurenta ili zainteresovanog ekološkog pokreta, kao u ovom slučaju. Zakon iz 2011. upravo tu mogućnost blokira. Naravno, ako diskusiju nastaviš dijagonalnim čitanjem, onda računam da sam se uzalud trudio da ti osvetlim problem.

 

 

Jeboga ja, dijagonalno sam pročitao "država može" umesto država "mora".:rolleyes: Tipična linija naprednjačke propagande: zakon donela bivša vlast, pa sada imamo "puno moralno pravo" da ga zloupotrebimo. Kapiram da bi Ćuta baš voleo da mu se prepiše Jadar i da ga brani, ali zeznula ga bivša vlast:fantom: 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...