Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

da,da, ona se obično nasadi tako da ima pogled na sve svoje sluge

osim kad se onako izvali na leđa, e to može bilo gde, na sred puta, nema veze, naglavačke isto ok.

jelku ne napada ali voli da joj je blizu i da motri

 

Edited by Sara
  • Haha 1
Link to comment

Poznavaci mačaka, urgent help needed jer ili će mačka van ili ja.

Imam jednog, sad će u martu da napuni 2 godine. Mačak je lepo vaspitan, ne pravi previše sranja (da prostite) osim što je pre jedno par meseci počeo da piša (dizvinete) svuda po kući. Poslednjih mesec dana je skoro skroz prestao da koristi liter za malu nuždu koju sad obavlja bukvalno na random mestima po kući. Mislim, ajd da curne malo pa da razumem - priteralo, nije stigao ali ono bare. Zbog toga ali i zbog preterane agresivnosti prema detetu mi, koje izgleda kao da ručno pakuje žilete i rukama i nogama je pre 8 dana urađena sterilzacija. Kapiram da treba da prođe malo vremena da se hormoni stabilišu ali i za ovih 8 dana šta ko radi, perem zavese i brišem po kući. Liter je gde je bio od kad se mačak uselio, nikakve bitne promene se nisu desile niti je mačka bila pod nekim stresovima. Mogu da razumem da tek što je došao pa ne zna da koristi liter ali godinu i 5 meseci ga koristi savršeno a onda iz čista mira više ne. Neko nešto? [emoji30]

Link to comment

Ја сам дао на кастрирање мачора у исто тако неком узрасту из истих разлога, запишавао је около по стану и знао да буде мало је рећи агресиван. Након тога је престао да запишава (не сећам се баш било је давно али чини ми се одмах) а агресивност се смањила тек касније с годинама.

 

Капирам да је најпаметније да се посаветујеш са ветринаром. Требало би да након стерилизације престане са ‘запишавањем територије’ али ко зна можда неким мачкама треба више времена, можда захват није урађен добро јбм ли га лупам сад.

Link to comment

Ja sam inace veci ljubimac pasa nego macaka i nekako znam kako obelezavanje teritorije izgleda. Lagani pis i to je to. Ovo je po pola litra tecnosti svaki dan na "random" mestima s time sto se pogodi i da ukvasi ista. Nadam se da ce kastracija da pomogne ako ne, ne znam. Moracu da pocnem da ga izbacujem na terasu nocu.

Link to comment

ako misliš da nije to sa teritorijom, ja sam moje mačke učio da ne smeju da pišaju po kući tako što im uguram njušku u to što su ispišale...vrlo brzo ukapiraju. samo mora da bude par minuta posle samog čina, ako to uradiš kasnije, ne kapira šta je u pitanju.

Link to comment

Ma mačka vaspitana, vec godinu i po koristi liter i bukvalno jednom nije omasio. Ovo ne znam, iz čista mira poslednjih meseci kao da je ušao u pubertet il je toliki skot da nas sve zajebava i u stvari ovo radi da bi nam rekao: sluge, pesak u literu mi je pretvrd i smeta mojim kraljevskim nogama.

Da, guram nos istog trenutka, pričam ne i nosim u liter pa ga ostavim tamo pa pričam "tako je, bravo". Lol. To se i sa psima radi.

Link to comment
8 hours ago, Zlurad said:

Ma mačka vaspitana, vec godinu i po koristi liter i bukvalno jednom nije omasio. Ovo ne znam, iz čista mira poslednjih meseci kao da je ušao u pubertet il je toliki skot da nas sve zajebava i u stvari ovo radi da bi nam rekao: sluge, pesak u literu mi je pretvrd i smeta mojim kraljevskim nogama.

Da, guram nos istog trenutka, pričam ne i nosim u liter pa ga ostavim tamo pa pričam "tako je, bravo". Lol. To se i sa psima radi.

 

Da li to radi stojecki ili sedne? Ako je stojecki onda obelezava pa makar i sa pola litra.

Ako sedne moguce je da se zali na kvalitet ili cistocu litera. A moguce je i da je bolest u pitanju (bubrezi, cesti problemi macaka) pa ne stigne gde je naumio...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...