Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Kod mene se stvar proširila. Maca koja mi  je ponudjena, danas sam saznao, je još isuviše mala da bi je odvojili od majke, to nisam znao. Mislio sam da je u pitanju starije stvorenje. Ova će tek krajem meseca ili kasnije biti za udomljavanje.

 

Ali, ono što ste napisali, ono što je napisao Indy, to mi je dovoljno da se odlučim. Uzeću tu Macu (i tako ću je zvati) pa ćemo gurati zajedno. Valjda.

 

Čuo sam se sa starom pevačicom i sutra ćemo se videti, ona je i kučkarka i mačkarka, njena  mačka Cinci je legenda. i ona će mi održati predavanje o imanju mačke.

 

Dlake me ne brinu, odrastao sam sa kokerkom, dlaka je bilo svuda  

 

Sad je stvar svedena na to ko će biti prvi. Ako matorci nabave novog papagaja, neću imati srca da ih opterećujem mačkom.

 

A i nisam umeo da držim jezik za zubima pa su i drugi saznali za šta se interesujem pa su počele da mi stižu ponude da udomim ovu ili onu mačku.

 

A ja još uvek ne znam ništa, da li želim igračku koju mogu da gnjavim i grlim ili živo biće koje će živeti sa mnom.

Link to comment

upravo sam zabavila komsiluk akcijom `skini mace sa drveta` :lol:

cela vertikala izasla da gleda ocu li da se strmrknem, srecom nije trebalo da se penjem, samo stala na kantu za djubre i pruziila ruke, odmah se gluperda upecala :wub: 

to je ono moje nesudjeno crno sa cilibar okicama, pricuvala sam ga dok mu gazdarica dodje sa pijace pa sam nevaljalca vratila ...a umiljato, nemam reci

Link to comment

boze koliko su zivotinje lepse i sladje od ljudi. danas je mongrel dog uskocio na bazen na plazi i odmah iskocio i zapalio obezbedjenju. srce mi bilo puno ❤️bravo pametnice :)

Edited by mustang
Link to comment

Epopeja sa gore pomenutim mačkom se završila tako što je naposletku javljeno vlasnici da je glupak nestao, ona došla kao bez duše, pravo iz kola dreknula par puta i pojavi se skot nije prošlo ni pola minuta????

Sreća! Izgrebao i nju i muža, bio ljut kao puška, srećom brzo ga prošlo. Sam ušao u kola. Definitivno najblesavija mačaka za koju znam.

Link to comment

Macke su teritorijalne zivotinje i smeta im promena iste...  Za cuvanje macke tokom odmora je uvek bolje resenje ostaviti kljuceve nekom od poverenja da obilazi macu, nego je seliti na novu teritoriju...

Link to comment

Macke su teritorijalne zivotinje i smeta im promena iste...  Za cuvanje macke tokom odmora je uvek bolje resenje ostaviti kljuceve nekom od poverenja da obilazi macu, nego je seliti na novu teritoriju...

Čista istina.

Moja drugarica je jednom tako odnela za vreme odmora macu kod svoje majke. Svih 15 dana je dotična( mačka, ne majka) sedela na vrhu transportera, odbijajući bilo kakvu interakciju sa ukućanima, sem što je pristala da jede te zatvorske obroke.  :lolol:

A kada se konačno vratila kući, za kaznu je brusila kandže na koferu, visoko na ormanu.  :lolol:

Link to comment

To svi ponavljaju (kao i ono da mackama ne treba drustvo) ali to po meni nije cista istina, macke umeju biti veoma razlicite. Mom macku je uvek bilo bolje da ode negde gde ce biti jos nekog veci deo dana (pansion, pozrtvovani prijatelji), nego da ostane u praznom stanu gde ga neko obidje jednom dnevno - vidno je patio u tim slucajevima. Bilo je jos takvih macaka koje sam ili cije sam ljude upoznala, podjednako kao i onih koje nisu podnosile preseljenje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...