Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Nikad cuo. A bolje da nisam ni sad pogledao  :ph34r:

 

 

Mart, jebiga.

Ovo moje drustvo komplet sterilisano pa ne znam sta mu se toliko kod nas dojmilo. Cini mi se da sam negde citao da kod muzjaka nema teranja vec samo reaguju kad namirisu zenku u teranju a takvih nemamo. Moracu da nabavim neku pusku na vodu pa da ga vijam nocu kad stigne.

Link to comment

Nikad cuo. A bolje da nisam ni sad pogledao  :ph34r:

 

 

Ovo moje drustvo komplet sterilisano pa ne znam sta mu se toliko kod nas dojmilo. Cini mi se da sam negde citao da kod muzjaka nema teranja vec samo reaguju kad namirisu zenku u teranju a takvih nemamo. Moracu da nabavim neku pusku na vodu pa da ga vijam nocu kad stigne.

 

dojmilo ga se to sto je video druge muzjake. u sustini, zeli da im pokida njuske i potom vam usmrdi celu kucu. 

Link to comment

Znate kako, ni ja nisam htela da razmisljam o macijoj sidi dok prosle godine nisam bila prinudjena da uspavam maminog dvorisnog macora zbog iste, savest me pece debelo zbog njega svaki dan jer ga nismo vakcinisali na vreme. Drugarica je pak jedva izvukla jednu ulicnu mackicu, citostatici su jedina terapija, nazalost ovaj moj nije reagovao na terapiju.

Macke je prenose medju sobom preko pljuvacke, tj. deljenjem hrane, vode, i u tucama ujedom. Vakcinacija koliko znam je jedina preventiva, naravno vakcinisati najpre macice. Problem je sto ako vec ima virus u sebi vakcina moze da ubrza proces.

Link to comment

@ Kim

 

No problemo

 

@ Vasa

 

Momci frisko sterilisani a sad se nasao dripac da im atakuje na njuske  :cry:

 

Madjeg je sredio al ga je stariji vec 10-15 puta izmlatio i oterao. Izgleda da je neki mazohista u pitanju :)

 

Ozbiljno cu poceti da ga prskam iz puske na vodu pa ce se valjda smoriti. Zao mi ga bilo neki dan kad ga je ovaj moj udarao po glavi a nije smeo ni da mu odgovori.

 

edit: @ Nera  :ph34r:

 

Sad bi ih sve vakcinisao ali si me dotukla sa poslednjom recenicom. Koliko sam sad video ne prenosi se preko deljenja hrane i vode ali su tuce glavni nacin.

 

Cjepivo protiv FIV-a postoji, no ono nije dostupno kod nas, niti je potpuno učinkovito. Jedini način da se donekle zaštiti mačka je sterilizacije/kastracija, jer se na taj način onemogućuje prijenos virusa spolnim putem, a i takve životinje se često ne kreću previše od kuće, niti dolaze u okršaje sa drugim mačkama.

 

Moji su sterilisani a valjda ce ovaj ludak uskoro odustati. 

Edited by katamaran
Link to comment

@ Katamaran, izvini, nije mi namera da te prestravljujem, samo me i dalje pece savest zbog maminog macora. :(

Znam da vakcina nije 100% resenje ali pomaze. Uostalom, ne mora FIV (ima cini mi se jos vrsta) da ih ubije, to moze i da se izleci, samo je poenta primetiti na vreme da nesto nije u redu.

 

AnaDilajt, divna maca. :)

Link to comment

What does FIV do and what are the symptoms?
FIV attacks the cat's immune system which makes it vulnerable to secondary bacterial, viral, fungal and protazoal infections.

Stage 1: Once inside the body, FIV is carried to the regional lymph nodes where it replicates in the white blood cells known as T lymphocytes (CD4+ lymphocyte). It then spreads to other lymph nodes throughout the body. At this time there may be an acute illness which is characterised by fever, leukopenia, anaemia, malaise and swollen lymph nodes, lasting a few weeks. During this initial stage it may go unnoticed that the cat is unwell.

Stage 2: This is the asymptomatic phase which can last for many years. During this stage cat appears healthy and is able to lead a normal life.

Stage 3: As we've already discussed, FIV destroys the T lymphocytes, these cells are required for the proper functioning of the immune system.  Eventually when enough T lymphocytes have been destroyed, the immune system loses it's ability to fight off opportunistic infections and signs of immunodeficiency develop.

Cats show a range of symptoms in this stage, these symptoms may vary from cat to cat. Some of which may include:

Weight loss
Poor coat condition
Anemia
Gastroenteritis
Gingivitis and stomatitis
Diarrhea
Chronic or recurrent infections of the skin, eyes, urinary tract, respiratory tract etc.
Cancer

 

Grozna boleština. Ja teram majku da steriliše njenog dvorišnog mačora, ali ne sme od lude komšinice koja je apsolutno poludela kad je videla da sam mu stavila ogrlicu protiv buva i parazita. Od tada mu stavljamo one kapi. Majka se plaši šta će da se desi kada vidi da je sterilisan a ja je ubeđujem da neće valjda da mu baš zagleda jajca... Radim na tome, mačor ima oko 8-9 godina sigurno i povremeno zove i mene i kevu da krenemo sa njim da jurimo mačke.

Link to comment

Nema nekih specijalnih simptoma koliko sam shvatila ali kazu da se prvo po krznu primeti da nesto nije u redu, ako se maca ne cisti redovno, ako krzno izgleda zapustenije, nema sjaj, itd. Takodje, valjda baciti pogled na kapke i desni, ako je tu koza bleda, zuta, sivkasta nesto sigurno nije u redu. Sad, ti simptomi mogu da ukazu na bilo sta od malokrvnosti do FIV-a ali treba u tom smislu obratiti paznju. Kad "padnu u krevet" vec je 5 do 12. Za maminog macka je bilo prekasno, jetra mu je otkazala i bio je katatonican, opet napisah vec, drugarica je uspela da izvuce macku koju je vecina veterinara otpisala ali ona nije pokazivala znake katatonicnosti. Recimo, u nekom momentu mi je mama rekla da je par dana slabije jeo i delovao smoreno pa ga je proslo, mislili smo da je cisto od promene vremena ili ko zna cega, par meseci kasnije je bilo prekasno.

Link to comment

Grozna boleština. Ja teram majku da steriliše njenog dvorišnog mačora, ali ne sme od lude komšinice koja je apsolutno poludela kad je videla da sam mu stavila ogrlicu protiv buva i parazita. Od tada mu stavljamo one kapi. Majka se plaši šta će da se desi kada vidi da je sterilisan a ja je ubeđujem da neće valjda da mu baš zagleda jajca... Radim na tome, mačor ima oko 8-9 godina sigurno i povremeno zove i mene i kevu da krenemo sa njim da jurimo mačke.

 

Ne moze nikako da vidi da li je sterilisan, osim ako je on tu 24/7 pa ce primetiti da ga nema 2-3 dana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...