Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 20. 12. 2023. at 16:17, kud u maglu Simoviću said:

napokon završio svih s06 the crown, meni je bila odlična zabava

 

I meni, poslednja epizoda je masterpiece.

 

Sad se valja baciti na google i videti koliko ono što smo videli odgovara realnosti, čisto radoznalosti radi.

Link to comment

mislim da neke opšte istorijske događaje nisu mogli da “falsifikuju” a to dal je elizabeta rekla filipu ovo ili ono mislim da nije toliko bitno

 

više me interesuje gde su snimali sve one enterijere bakimgenske palate i svih onih dvoraca

Link to comment

Pa nije bitno da li mu je rekla ovo ili ono, mislim na njihove međuljudske odnose i stavove na razne stvari, stvarne stavove, koji se tiču i porodice i okolnih dešavanja...

 

Što se tiče lokacija:

 

Quote

 

Instead (Buckingham Pallace), Lancaster House stood in for most of the scenes set in the palace. A neoclassical mansion built in 1825, Lancaster House is just around the corner from Buckingham Palace and is often open to the public.

Other parts of the palace were filmed at the Old Royal Naval College, which sits on the banks of the Thames in London. Meanwhile, at Wilton House near Salisbury, the Double Cube Room features in nearly every episode of The Crown.

 

 

2. ARDVERIKIE ESTATE, HIGHLANDS

Balmoral Castle, the monarchy’s grand Scottish Highland estate, is where some of the most memorable scenes in the series take place. For example, it’s the location of the episode when Lady Diana and Prime Minister Margaret Thatcher have a challenging stay with the royals.

Balmoral itself didn’t appear in the series. Instead, a similar 19th-century Scottish residence played the role. That’s Ardverikie Castle, near Newtonmore in the Central Highlands. With its numerous turrets and impressive Victorian gothic architecture, you can hardly tell them apart.

 

 

Link to comment

Izbindzovao (jebote kakav krindz izraz :P) Lessons in Chemistry i The Bear i bas su mi dobre. Prva je malo spora ali je uradjena odlicno. Posle ove druge, da zanemarim glumu, scenografiju sam odlucio da se ponovo vratim kuvanju i malo je reci da sam zamalo klecao na kukuruzu koliko sam loma napravio po kuhinji :tongue:

  • Hvala 1
Link to comment
On 20. 12. 2023. at 21:42, Arkadija said:

Murder at the end of the world, bože, kakvo neopevano sranje. Besmislen zaplet, prožet flešbekovima koji traju beskrajno i sa glavnom pričom nemaju nikakve veze. Rasplet u kome je otkriveno da je ubica batler i to AI batler je nešto najidiotskije što sam odgledala, a gledam svakojaka sranja. 

 

 

 

 

 

  • Haha 2
Link to comment
On 12. 12. 2023. at 13:53, Jimmy Kowalski said:

 

Vidim krenula 2. sezona. Mene ni prva nije nesto impresionirala, pa mislim da cu preskociti, ali eto mozda ima onih koje zanima..

Boze, kakvo neopisivo sranje ! ( pri tome je meni prva sezona bila jaka 4 )

Prosto je neverovatno da je BBC pao ovoliko nisko ( u Netflix koordinatnom sistemu ovo je katastrofa...)

 

  • +1 1
Link to comment
On 24. 11. 2023. at 13:28, Mil@n said:

Nova sezona The Morning Show onako... Neubedljiv story line i nekoliko baš zbraznih rešenja i nelogičnih razvoja situacije u pokušaju da se podigne tenzija... Nije da je nezanimljivo, ali utisak je da fali kreacije piscima.

 

Posle prošle sezone ili pretprošle sam rekao i ponoviću, Dženi Eni se toliko zabotoksirala, da ne može da se nasmeje, bukvalno. Mislim da joj se i glas promenio, lični opis svakako jeste. Kao voštana figura...

 

Sa druge strane, Riz mi je :wub:

 

Upravo zavrsila trecu sezonu. Meni je najzanimljivija. Najvise problematike su ubacili do sada. 

Riz jeste :wub: i Jon Hamm je :wub:

  • +1 1
Link to comment

eksn-pekd kraj trece sezone slow horses. najslabije do sada, ali i dalje zadovoljavajuce, pre svega zahvaljujuci dobro izgradjenim likovima, sto iz slough house-a, sto centrale mi5.
najavljena i cetvrta sezona gde se zaplet izgleda vrti oko bombe u londonu, a izgleda ce glavni negativac ovaj put biti hugo weaving.

  • Hvala 1
Link to comment
On 22.12.2023. at 15:57, jorma shparga said:

Boze, kakvo neopisivo sranje ! ( pri tome je meni prva sezona bila jaka 4 )

Prosto je neverovatno da je BBC pao ovoliko nisko ( u Netflix koordinatnom sistemu ovo je katastrofa...)

 

Mene ni prva nije baš oduševila, tako da svakako ovu drugu neću gledati ako je toliko loša...

 

 

...shiit has hit the fan.....

Link to comment
On 27. 12. 2023. at 13:27, Nebojsa said:

eksn-pekd kraj trece sezone slow horses. najslabije do sada, ali i dalje zadovoljavajuce, pre svega zahvaljujuci dobro izgradjenim likovima, sto iz slough house-a, sto centrale mi5.
najavljena i cetvrta sezona gde se zaplet izgleda vrti oko bombe u londonu, a izgleda ce glavni negativac ovaj put biti hugo weaving.

 

Uozbiljili se na kraju. Kvalitet serije i jeste u likovima, character driven, ne plot driven. Jackson Lamb je potpuno jedinstvena pojava, kapiram da se Oldman najvise zabavlja bas u ovoj ulozi od svih koje je imao. Njegove scene vracam po vise puta koliko su dobre.

  • +1 2
Link to comment

Oldman je kralj ali ja imam velikih problema sa serijom, Cini me nervoznim, sve je snimljeno na sec i radnja i dijalozi, osim kralja svi ostali likovi su nikakvi i iritantni :sad:

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...