Jump to content

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

11 minutes ago, Drako said:

Dexter - new blood...

Kako mi je samo nedostajao ovaj covek.

Sve je tu, lagani zaplet, njegovi monolozi, pojacani dijalozima sa mrtvom sestrom, stalna borba sa porivom za ubijanjem...

Cisto uzivanje...

 

Volela sam dextera bas bas ... sta mu je sa detetom u seriji?

Link to comment
3 minutes ago, Drako said:

Pa, dete je kamen temeljac nove krvi.

Naravno, kao i u starom Dexteru, ima nekih momenata na koje se mora zazmuriti, ali atmosfera je jos bolja nego u Majamiju.

 

Gde se sad desava?

 

Svaki put kad odem u long beach, na psecu plazu (rosie's dog beach), svratim ka marini gde se snimala prva sezona dextera (500m od psece plaze ka peninsuli)...prelepo. kraj isti kao da je majami 

 

Jedva cekam da gledam ..hvala :)

 

 

Edited by mustang
Link to comment

The Sandbaggers 

https://m.imdb.com/title/tt0077078/ 

Na žalost, danas prilično zaboravljena, ali vrlo kvalitetna serija kabinetskog tipa, prikazuje hladnoratovsku špijunažu na mnogo prizemniji način nego uobičajeno. Perfektna gluma kakvu možete videti samo u britanskim serijama sa malim brojem dobro pripremljenih epizoda. Ključni adut je naravno scenario pisan od strane obaveštajca koji je za vreme snimanja serije zvanično nestao i nikada nije pronađen, što je dovelo do prestanka snimanja novih epizoda. 

Edited by pariah
Link to comment
10 hours ago, goofs said:

Da je samo kraj, od pete sezone krece strmoglavi pad kvaliteta i uzbudljivosti. Ja jos uvek ne mogu da se nakanim da gledam ovu novu.

 

Pa to je kad se michael c. Hall razboleo i poceo da leci od raka. Bilo mi bas tesko da ga gledam sa onom losom perikom i kako se muci.

sve oprastam, cak i poslednju epizodu :)

Link to comment

Jeste, s tim sto je on ubedljivo najmanji problem (ako je uopste problem) u tim poslednjim sezonama, mnogo veci su losi zapleti, losi negativci, citavo ono desavanje sa Deb (ne znam ni kako bih to nazvao), lenjo pisan scenario, ma ziv uzas.

Link to comment

Bez dileme je bio epski crap  kraj Dextera ali ipak, mnogo više je tu bilo dobre zabave, zadužio nas je da odgledamo barem još jednu sranje sezonu. :D


Još ako ne bude sranje... Ih!

Link to comment

Elem, obzirom da sam vec dva puta odgledao svih 8 sezona Dextera u cugu (dan za danom) mislim da je vecina ljudi propustila da primeti da su autori serije suptilno, iz sezone u sezonu, očovečavali 🤣, a da im je radnja serije sve vise odlazila u drugi plan, i da su, pokusavajuci da prikazu svaki aspekt budjenja emocija kod Dextera, i njegovo cupanje iz kandzi "mracnog saputnika" u jednom trenutku izgubili poveznicu sa tokom radnje, odnosno da su posezali za najjeftinijim i cesto smesnim resenjima. U tom duhu, meni kraj nije bio tragican, vec jedino moguc, jer su granicu realnosti bili odavno prosli, te je onakav kraj ipak bio najjednostavniji nacin da se pokaze Dexterov povratak pod okrilje mracnog saputnika (zavrsna scena sa Dexterovim zlokobnim pogledom jasno ukazuje na to).

Tim vise me je iznenadio pocetak New blood-a, i meni se vise nadovezuje na petu sezonu, nego na sam kraj serije.

Link to comment

Završih Gomoru. 

 

Prvo, očekuje nas spin off za koju godinu kako se Pjer Savastano vraća, i uzima nazad Napoli... Nema šanse da se ne desi...

Bojao sam se kraja, ali zadovoljan sam raspletom... I svaka im čast što su završili. U nekom momentu postaje repetitivno, vođe klanova se smenjuju, uvek je tu neki "rat", izdajnik (takođe "rat" ili ti pacov haha), neki špijun, pa u krug. Vapilo je za konačnim raspletom.

 

Gomora je verovatno najbolja EU serija svih vremena, stvarno je kvalitet na svakom nivou. Narativno je pravi primer kako se radi serija, nema minut praznog hoda, dinamika je sjajna, prosto, ne pušta. Mislim da i veliku ulogu u doživljaju serije ima muzika, perfektno je utkana u svaku sekundu serije.

Kad god čujem ovo, naježim se. Sjajna podloga, fenomenalna.

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 23.12.2021. at 23:30, maheem said:

Station Eleven

Podseća malo na Leftovers. Treća epizoda fenomenalna.

ah, ja sam skoro procitala knjigu - divno opisana neka skoro privlacna distopicna melanholija, bas knjiga atmosfere.

nadam se da je to bilo moguce preneti u seriju, obavezno cu gledati.

gde si pronasao?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...