Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

ako ljudi u s i cg pod reklamom podrazumijevaju mr propera, to nije njihova krivica, nego siromasnog trzista, ukrupnjenih prodavaca, politike preprodavaca reklamnog prostora i ziheraskog pristupa adv. agencija

 

 

nismo mi toliko zatucani koliko razni establismenti smatraju

 

Ma naravno, zato i kazem "neskolovani". U smislu da se skoluje™ bojenjem reklamnog prostora, sto opet i uglavnom zavisi od odluka klijenata.

 

Odatle, ovakva forma ovde ne bi bila shvacena kao imidz kampanja niti bi klijentu (u ovakvoj konstelaciji stvari) donela profit.

 

@KM: ako je Gojgicka to rekla, ne slazem se samo oko generalizovanja, tu je preterala. Ali onaj ko moze da glasa za coveka koji je rekao da je i Tito pred smrt imao problema sa nogom svakako upada u model o kojem Gojgicka govori.

Edited by Caligula
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

Biljana je na TW učila od drugih žena koje se bave feminističkom kritikom medija. Pogledaj poslednji njen intervju u Kažiprstu gde pominje cicu iz Blica. O tome sam i ja sedam dana ranije pisala na TW ali i druge žene. I ne samo o tome... https://twitter.com/search?f=realtime&q=Seksisti%C4%8Dka%20%40cyberwanderlust&src=typd

 

biljana s. na nasem forumu?! NE VEROVATNO!!!

 

 
 

e, to je i meni bila prva asocijacija. 

a druga ldp siri dalje. mozda zbog ovih sto razinu svoje emancipacije demonstriraju sranjem u pisoar.      

uzasna reklama, svakako.

Link to comment

Taj stav koji pominješ imaju marketinške agencije koje rade za naše tržište. Pogledaj kampanju koju je Nivea for men pustila na Balkan (ne u sve ex-yu države) i uporedi je sa istom rađenom za nemačko tržište pa ćeš videti da su marketinški stručnjaci ti koji ne žele da rizikuju i igraju van sigurnog terena banalnog seksizma i podržavanja kulturoloških obrazaca koje izvode iz istraživanja tržišta. Na njih se odnosi moja kritika, i zato su se i uznemirili duhovi onog dana kad sam tekst objavila. Zaista su pokušali da me kontaktiraju (tražili su br.telefona) a sve zato što je na TW jedna žena pokušala da odbrani "struku" koja je reklamu pravila za VIP, a sama je biznis partnerka VIP-a pa je to sve postao eksces u bedastom kontekstu burazerskog poslovanja u Srbiji. Evo juče vidim, nakon što je tri dana odbijala da nastavi diskusiju sa mnom, sada prati moj Twitter nalog. Analizira valjda. ;)

 

+1, ali ne za reklame, mada mi zvuci ubedljivo, ali se ne razumem nimalo. ali se slazem u nacelu za ostale ponude gledalistu, radijski i tv program u domacoj produkciji, novine, modu...

 

nedavno sam slusala ljubicu gojgic na radiju studija b koja je doslovno izjavila da je nasa publika primitivna, neobrazovana i zeljna lakih sadrzaja. bas mi je bio horor taj stav

Link to comment

 

 

kao prvo, dobro dosla.

 

kao drugo, kad odgovaras na kvotovani post pises ispod toga, ovako kao ja sad.

 

kao trece, nadam se da ces malo i ostati, te da se tvoje ucesce ovde nece svesti samo na samoreklamiranje :p

Link to comment

kao prvo, dobro dosla.

 

kao drugo, kad odgovaras na kvotovani post pises ispod toga, ovako kao ja sad.

 

kao trece, nadam se da ces malo i ostati, te da se tvoje ucesce ovde nece svesti samo na samoreklamiranje :P

Kao četvrto, ne govori ljudima da su kurčići i ne spominji roditelje kad odgovaraš nekome.

 

Za sad sam samo brisao, sledeći put neću samo brisati. 

Link to comment

Pazi reklamu :Placajte nn karticama i pomognite kasirkama u maxiju da ostvare svoje snove!

Mrs bre!

Dajte im plate dostojne ljudi olosu jedan!

Upravo tako! Evo I da uplatim za kasirke, kako da znam da je gazda dao te novce za ostvarivanje snova kasirki? Valjda isto, kao sto I treba da verujem da je Maxi ozbiljna kompanija koja brine o svojim zaposlenima!

Odvratno, ovo Seselj ne bi dozvolio. :)

Link to comment

jebote da te jebo.

nije dovoljno obicnih reklamskih manipulacija, sad su presli na emotivnu ucenu.

Sa sa sve kasirkama koje govore : Ja bi mogla ovamo, ja bi mogla onamo...
Link to comment

mene ovo omalovažavanje tih nedužnih žena baš rastužilo no ne u smislu da bih pohitala u prvi maksi zarad ostvarenja snova jedne od njih. mislite o tome, vi podle marketinške gamadi!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...