Jump to content
IGNORED

Ragbi


No7

Recommended Posts

Irci imaju najviše šansi, slažem se, a i red bi bio, nikad nisu ušli u polufinale ali navijački, opet ponavljam, voleo bi da Francuzi uzmu trofej. Tri puta su igrali finale, mora jednom da uspe.

Allez les bleus!  :)

Link to comment

Ladno neće biti na hd kanalima prenos...

Tek sam shvatio koja je razlika u slici kada sam na sk 5 gledao rusiju protiv nekoga u kvalifikacijama...

Link to comment

Рагби није гледан али не верујем да је пуно гледаније ни оно што пуштају на нека од прва два канала у време одигравања утакмица 1/4 финала, ипак се ово игра једном у 4 године.

Што се тиче Француза, имају они тај french flair, лудило које наступи и направе нешто неочекивано велико, углавном су тако избацивали НЗ, али мислим да им сада против НЗ нема помоћи.

https://www.youtube.com/watch?v=k0GngT9MhT8

Снимци су из легендарног полуфинала СП 1999.

 

Што се тиче Ираца, ништа против њих, симпатични су они, али ја ценим Аргентину за оно што је он урадила за последњих 10 година и направила већи успех од Ираца, који су имали далеко боље основе од Аргентине за такве успехе. Такође, Аргентинци имају чак и у рагбију свој латински шмек при игри, па умеју неке додавња атркативно да одраде , попут додавања иза леђа, као у кошарци, што се код других ретко када виђа.

https://www.youtube.com/watch?v=Hjn0A3D8qsw

 

Иначе на овом снимку са СП 2007, се види и део када Аргентина разбија Ирце(30-15), што је тада било велико изненађење.

 

Што се тиче друга два пара, сви срцем навијам за Шкоте али они проћи неће Аустралију. Код Велса и Јужне Африке, нешто више за Велс али нијe проблем ни да прође ЈАР.

 

PS

https://www.youtube.com/watch?v=Y3jR5VDnvyw

Edited by Korki
Link to comment

Po drugi put neću imati priliku da gledam NZ-Francuska zbog jebenog poslovnog puta i aviona. A letim baš u tom smeru. Zavisno od rezultata očekujem bockanja od strane kolega i carinika pri kontroli pasoša. Mada su i u meni podeljena osecanja.

 

Slažem se da je NZ favorit, ali tako je uvek bilo, a ova ekipa do sada još nije pokazala zašto. Ne bih stavljao novac na bilo koga.

 

Vels i Irska imaju dosta frke sa povredama, JA su mrcine i trebali bi proći.

 

Irska i koliko god ih volio nemaju šanse protiv Argentine u scrum, pa još bez O'Konela (bez kojeg se neću naviknuti gledati njihove tekme). Argentinu jedino može da sahrani njihova nedisciplina, žuti kartoni, pa da Irci na ludilo i uz 50,000 Iraca na tribinama prodju dalje.

 

Australija - Škotska...hm, pitanje je da li će biti +20 ili +40 na kraju.

Link to comment

Aus - Sco;  šta ja znam... budući da smo videli kako je Australija agresivna u odbrani i kako riskantno izleću kako krene akcija protivnika, možda bi Škoti mogli da forsiraju "sveće" na krila kada lopta bude izlazila iz raka ili mola i koriste te rupe koje Australija pravi stalnim  izletianjima na liniju i mislim da prvenstveno Lejdlou može to da izvede kako treba i da Stjuart Hog to isprati ali ajd, da se ne pravim pametan preterano, ko što dranace kaže, samo je pitanje koja će biti razlika na kraju u korist Australije.

 

SA - Wales: Velšani bi trebali što više da izbegnu igru melea a više da se fokusiraju na dijagonalu pošto, koliko sam ja pratio unazad, Južna Afrika baš forsira igru preko melea i najviše poena jure preko kazni; ako Velšani nametnu brz stil igre sa loptom do kraja linije i nazad, mislim da mogu da se nadaju prolazu

 

Ire - Arg: apsolutno jednake šanse imaju i jedni i drugi. Mislim da će ovo biti najbolji meč među četvrfinalima; Irci su svesni da je sad momenat da naprave nešto veliko, dva puta zaredom su osvojili 6 Nacija i sad je došao trenutak da se kruniše taj uspeh cele generacije; iako su im najbitnij igrači povređeni, ima da kidišu do poslednje sekunde a Argentina, kao što je Korki pominjao, ume da igra jako atraktivno i efikasno, plus su stekli dovoljno iskustva igrajući Rugby Championship za ovakve mečeve. Navijački - Irci zbog Keith Wood-a (omiljeni igrač otkad pratim ragbi)

 

NZ - Fra; neka bude kao i svaki njihov prethodni duel na svetskim prvenstvima i do dž (i naravno, da Francuzi pobede :P )

 

Nadam se da se nisam nalupetao mnogo

Edited by vorda
Link to comment

Јужна Африка исто има повређене играче.

Капитен, центар, де Вилерс се повредио и поломљена му је вилица против Самое. А, центар је изузетно важна позиција за продоре, такође су важни у одбрани јер често обарају . Врло важна позиција у рагбију, тачније линији.

https://www.youtube.com/watch?v=86d48zDzdj8

 

Легенда Спрингбока, Виктор Матфилд, изузетно важан у предњој линији, скупу(скраму) скакач, исто вуче повреду.

Link to comment

Ово је тим ЈАР(Спрингбокса) против Велса

 

W le Roux; JP Pietersen, J Kriel, D de Allende, B Habana; H Pollard, F du Preez (capt); T Mtawarira, B du Plessis, F Malherbe, E Etzebeth, L de Jager, F Louw, S Burger, D Vermeulen.

 

Отварач, 10ка, је млади Полард а не легенда Стејн. Стварно чудна одлука да се то уради на тако значаној уткамици и на тако важном месту попут отварача. ЈАР јесте у процеу подмлађивања и неколико великих легенди се опростило од Спрингбокса у протеклих пар година али мислим да то није најпаметнија одлука.

Не мислим да ће у шуту имати неку велику предност ЈАР, иако имају одличне шутере које умеју да погоде са 60 метара, али и отварач Велса, Вилијамс, је добар у шуту.

Link to comment

Ove godine, što sam gledao tekme JA u Rugby Campionshipu, baš mi svideo Polard. Imao je par puta žute minute ali generalni utisak je da može komotno da bude ključni igrač JA

Link to comment

Polard je fantastican, napred imaju Schalke Burgera, na krilu Habana koji je izjednacio rekord Jonah Lomu i verovatno će ga prestici posle ovog meca. Velšani igraju na ponos i da se iskupe za proslo SP.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...