Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Da li se neko sprema za beogradski? Ja pokusavam, ali me zeza vreme (hladno/kisa) + kasno poceo + strah da ce u Bg biti +30 krajem aprila.

 

ja sam krenuo pa odustao. negde oko bozica sam promenio cilj za ovu sezonu, pa su mi preporucili da pre septembra ne trcim maratone.

1/2 maratoni mogu: pocetkom meseca sam trcao Palicki a u aprilu trcim BP.

 

puno srece na beogradskom.

Link to comment

Pa to je super tempo za zensko, jebote, a da ne pricam o tome sto 95% zenske populacije uopste ne moze da pretrci 15km odjednom.

ja ne mogu ni iz 15 puta :D

Link to comment

Jao, pa hvala, baš ste me ohrabrili :) Mislim da ću sledeći vikend probati da istrčim polumaraton.

 

nemoj, nema razloga. to je jedna od najcescih gresaka pocetnika (isprobavanje pre same trke). izguglaj, naci ces puno prica o tome. organizam ti je spreman ali ce te oporavak od toga nepotrebno umoriti i usporiti (mozda i zaustaviti).

 

trci 15-18 km max, a kada udjes u taper onda smanji na 12.  

Edited by Djuro
Link to comment

nemoj, nema razloga. to je jedna od najcescih gresaka pocetnika (isprobavanje pre same trke). izguglaj, naci ces puno prica o tome. organizam ti je spreman ali ce te oporavak od toga nepotrebno umoriti i usporiti (mozda i zaustaviti).

 

trci 15-18 km max, a kada udjes u taper onda smanji na 12.  

 

 

Pa nije 'pre same trke', sledeći vikend mi je trka.

Link to comment

Istrčala sam danas 15 km za sat i 25 minuta. U par navrata sam želela da pojačam tempo, osećala sam da imam snage, ali svaki put bi krenula da me bole kolena čim ubrzam :( Jebiga, kad sam debela. 

 

dobro ti je to vreme!

 

ako te bole kolena:

imaš u prvom delu trke dugačku nizbrdicu (nemanjinom, cela dužina).

skrati korak, dočekuj se na pete i noga na koju doskačeš da bude ispravljena u kolenu. ponesi brufen, zlu ne trebalo.

i srećno :)

Link to comment

srećno, bravo sejlorka, oduvek sam želela da da se usudim da pokušam da probam da vidim da li mogu da se potrudim da možda pokušam tako nešto. 

Link to comment

@gagorder

 

Hvala za savet! Beogradski već duže vreme planiram, ali nedavno sam saznala da je ovaj vikend (30. mart) novosadski maraton, a ja baš tad vodim Sunu u NS na vakcinu, pa kad sam već tamo probaću da istrčim.

 

 

@kingmaker

 

Hvala! Ali bravo će biti tak ako istrčim :)

Link to comment

pusti ti to, meni je bravo i ovo, i ja kažem bravo :mad:

 

(ja sam u navedenom nizu negde kod prvog 'pokušam'... a i bez zajebavanja sad, stvarno je važniji proces od rezultata. mada sigurno istrčavaš.)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...