Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Meni zabranjeno treniranje :( Dok se ne rasplete otkud mi povremena tahikardija poslednjih nedelja, odradim ultra-zvuk srca i analize na pojedine viruse.Nista od polu-maratona u aprilu, pih.

Link to comment

uh kako ja ignoriram tahikardije, bradikardije i ostale aritmije uzrokovane davno mi dijagnostikovanim prolapsom mitralne valvulae :Dsamo cu da se iskljuchim jedan dan. od nedelje.

Link to comment
uh kako ja ignoriram tahikardije, bradikardije i ostale aritmije uzrokovane davno mi dijagnostikovanim prolapsom mitralne valvulae :D
Иста ствар. Мени сто кардиолога рекло да је то безопасно, да може да делује узнемирујуће, али да је све ок. Али мене заиста узнемирује, нарочито кад се искомбинује са радом 10 сати дневно и хроничном исцрпљеношћу. А кад крену панични напади које такође то уме да иницира, до јаја ми је забавно. А на ВМА последњи пут кад су ме привремено ослобађали, рекли после свих тестова да сам срчано сасвим способан, иако ми је била душа у носу после ходања по траци.
Link to comment

Meni bas i nije svejedno, ceo zivot se zamajavam aerobnim sportovima: trcanje, plivanje... a i nisam nikada ranije imao slicne simptome. Ali, kako su se pojavili nakon virusa koji me zakacio krajem prosle godine, tu bi negde trebalo da bude uzrok.

Link to comment

meni su to kao klincu od 14 god nashli na sportskom i lishili me fizichkog valjda da se pod naporom ne razvije u neshto gore obzirom da sam josh rastao i razvijao se.vremenom sam prestao ici na kontrole (evo vec 6 godina) i rekreativno se bavim sportovima raznim bez zadrshke.povremeno uchitavam neke tegobe(vishe neprijatnosti kako ih ti zovesh) ali ih zanemarujem.stvar sa tim je da srchani zalizak ne zatvara dobro i krv se vraca. brojchano se meri stepen vracanja krvi. cenim da cu ih forsirati josh koju godinu dok ne erodiraju, a da me potom cheka zahvat ugradnje sintetichkih. (to u dobrom scenariju)na stranu shto na b92 pishe da svojim psihichkim stanjem :D obilato zalivam pumpu loshim hormonima koji joj rdju nanose.

Link to comment

Да, тзв. регургитација. Мој је зализак наводно мало дебљи и већи, па заправо затвара, али уме да млатне мало јаче при чему се понекад нешто и врати. Умор, стрес, претерани напор, вируси сви заједно потенцирају то. Наводно и моја мама има то цео живот (има и исте симптоме) и скроз игнорише. Мислим, и сами лекари кажу да нема везе, али ја сам развио милион страхова, фобија и чега све не.

Link to comment

Реално, није опасно, али је реално ужасавајуће. Имаш овдедесетине исповести и свима су као и мени кардиолози рекли да апсолутно не треба да се брину због тога и да треба да се баве рекреативно спортовима, укључујући и тамошњег форумског лекара. Чак је и доста често, с обзиром да га по разним проценама има између 5%, па чак до 15% популације. Напади панике који све ово прате су баш бедак.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Meni bas i nije svejedno, ceo zivot se zamajavam aerobnim sportovima: trcanje, plivanje... a i nisam nikada ranije imao slicne simptome.
... kakve veze ima sto ih nije bilo ranije? Ne mora da znaci da je opasno.Ja imam jebene aritmije koje do pre tri godine nikada nisam imao - kardiolozi rekli da je sve ok, i da je u pitanju reakcija na stres i umor. Od tada - sto manje mislim na njih, manje ih ima. Jednostavno - ignorisem i zaista nestanu. Imam kuci orbitrek koji gazim po cetrdesetak minuta dnevno - sto sam u boljoj kondiciji to imam manje fizickih problema:) Edited by CowBoy
Link to comment
... kakve veze ima sto ih nije bilo ranije? Ne mora da znaci da je opasno.
Naravno da ne mora, ali kada sam prvi put osetio simptome, vise sam se isprepadao nego sto je za to bilo razloga... Samo sto to znam sada, kada su prosle tahikardije, a razna snimanja pokazala da je sve u redu. Jos cekam rezultate sa Torlaka, test na kardiotropne™ viruse (koksaki i sl.) pa ako budu negativni, kao sto sada izgleda, da se lagano vratim sportu.I ne guglati simptome po internetu - nikako! Nocna mora.Moze uz ostru selekciju na proverene sajtove.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...