Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

da, eto, ja nisam znao za taj entitet :) Ne klasifikuje se kao bolest nego... varijetet, k'o što postoji netolerancija na laktozu...Možeš umesto antihistaminika da pokušaš stabilizatore membrane mastocita, nešto tipa kromoglikat (komercijalni naziv varira od zemlje do zemlje), samo što bi ti bile potrebne manje doze nego za lečenje astme ili rinitisa. Antihistaminik može da sanira nastalu 'štetu' , a ovo može da je predupredi.Mada.. running nose, running legs.. možda je dobra vežba :)

Link to comment

googlala nocas (jutros?) posto nisam mogla da spavam (a jos uvek btw disem na skrge) - kazu ljudi sa slicnim iskustvom da ne pomaze mnogo kada se antihistaminik uzme nakon aktivnosti (sto je i moj slucaj u poslednje vreme, pomagao je samo u prvih par puta), vec treba uzimati tabletu dnevno jedno nedelju dana a onda sat vremena pred svako trcanje. a probacu i stabilizatore ako ovo ne da rezultate sledece nedelje...thanks!varijetet my ass... <_< ja i onako imam problem sa motivacijom kad je vezbanje u pitanju, samo mi je ovo falilo...

Link to comment

Stvarno ne znam sta da vam kazem. Svaki dan kazem sebi: Marla sutra pocinjes sa trcanjem, a kada dodje sutra uvek imam neki razlog zasto nisam pocela. Svakog jutra mi protrci po par komsija ispod prozora. Preko puta kuce se utorkom skupljaju ovi iz running club da tce zajedno.Sve sam spremila samo mi treba taj pocetak, koji nikako nije lak. Juce sam bas potrcala da stignem da predjem ulicu dok je zeleno i dusha mi je bila u nosu. Kako onda da trcim. Trebalo bi u pocetku kazu da se malo trci , malo hoda i tako dan za danom dok se trcanje postepeno produzuje a hodanje skracuje.

Link to comment
Trebalo bi u pocetku kazu da se malo trci , malo hoda i tako dan za danom dok se trcanje postepeno produzuje a hodanje skracuje.
pa tako nekako. ja sam bila u istoj situaciji kao ti - dusa mi u nosu kad pretrcim ulicu ili treba da se popnem uz stepenice. ali sam krenula od male brzine na traci (oko 7.5, maltene brzo hodanje) i sada mogu zeljenu destinaciju (2.4Km) da istrcim na brzini preko 10...samo nemoj da imas ove alergije - mnogo je annoying <_< :)
Link to comment
pa tako nekako. ja sam bila u istoj situaciji kao ti - dusa mi u nosu kad pretrcim ulicu ili treba da se popnem uz stepenice. ali sam krenula od male brzine na traci (oko 7.5, maltene brzo hodanje) i sada mogu zeljenu destinaciju (2.4Km) da istrcim na brzini preko 10...samo nemoj da imas ove alergije - mnogo je annoying <_< :)
:lol: Evo bas malopre stojim pored prozora pijem caj, gledam i mislim se ko ce da trci po ovoj kishi ?
Link to comment

Da se pohvalim. Jutros sam trcala. Blok trcanja, blok hodanja. Nije bilo lose . Malo me je pred kraj izdao dah. Pocela sam sa tri udaha kroz nos , tri izdaha na usta i sa tim ritmom je bilo ok prvih 10 minuta , posle mi je bilo tesko da dodjem do daha. Ali istrcala sam planiranu rutu. And I feel good :)

Link to comment

da se prijavim. 34 god / 95kg / 190cm kilaza se za 85-87 veoma sporo ali konstantno dize u poslednjih 3-4 godine. sedim u ofisu po celi dan, ne bavim se sportom, pusim, pijem, zivim u gradu sa losom ekologijom, jedem 1 max 2x dnevno, ne unosim vitamine, bavim se sportom u izuzetnim prilikama. vec se osecam tromo i nezdravo, kondicija je 0. nisam stigao da se detaljno informaisem oko trcanja. na jedvite jade nadjoh danas u trznom centru pored posla patike za trcanje br. 46. jedini par koji je bio u svim radnjama. ne znam kakvi zu nazivi ostalih modela, ali ove moje su bas nabudzene. NIKE DART VII MSL :isuse: inace, nisam znao koliko su patike za trcanje sarene i ruzne, dok danas nisam pregledao sve reebok/adidas/nike itd modele, dok ne nadjoh svoj br. ove moje su jos i pristojne. 0101004512157000.jpgimam srecu da zivim u kompleksu zgrada ispred kojeg nema saobracajnica, vec je izmedju zgrada park sa jezercima, mosticima, puteljcima i sl. ima tako puno zelenila, vazduh mirise, super mikroklima, znacajno bolja od ocaja po gradu. nisam gajio iluzije da cu prvu noc da dzogiram dugo, uzivajuci, ali i pored toga rezltati su bili ponizavajuci. prvi krug sam pretrcao u laganom ritmu za 6:50. poslednjih 2 minuta sam jedva podizao noge, ali nekako se dogegao do kraja kruga. drugi je bio 70% hodanje 30% trckaranje za 10:05. posle toga sam hvatao dah na klupici i kuci pod tus. patike su udobne. prijatno sam iznenadjen da nema nikakvih problema da se trci sa tzv "on ear" slusalicama koje koristim obicno za slusanje muzike i gledanje filmova dok sedim.dolazim sebi, ali dosta kasljem. organizam je bio u WTF SHOCK SHOCK stanju :Diskoristicu sutra da malo procitam oko trcanja, kako ne bi napravio neku glupost. nameravam polako ali redovno da upraznjavam od sada. nigde mi se ne zuri i necu da se forsiram, posebno prvih nedelja. ce bidne kukulele jutro od upale misica

Link to comment
nisam gajio iluzije da cu prvu noc da dzogiram dugo, uzivajuci, ali i pored toga rezltati su bili ponizavajuci. prvi krug sam pretrcao u laganom ritmu za 6:50. poslednjih 2 minuta sam jedva podizao noge, ali nekako se dogegao do kraja kruga. drugi je bio 70% hodanje 30% trckaranje za 10:05. posle toga sam hvatao dah na klupici i kuci pod tus. patike su udobne. prijatno sam iznenadjen da nema nikakvih problema da se trci sa tzv "on ear" slusalicama koje koristim obicno za slusanje muzike i gledanje filmova dok sedim.dolazim sebi, ali dosta kasljem. organizam je bio u WTF SHOCK SHOCK stanju :Diskoristicu sutra da malo procitam oko trcanja, kako ne bi napravio neku glupost. nameravam polako ali redovno da upraznjavam od sada. nigde mi se ne zuri i necu da se forsiram, posebno prvih nedelja. ce bidne kukulele jutro od upale misica
:lol: potpuno te razumemimas ovde puno informacijahttp://www.runningroom.com/hm/Meni se inace utorkom uvece preko puta kuce okuplja running club drustvo koje trcibilo leto ili zima. Ja se vec godinu dana pripremam da im se pridruzim, ali me je sve blam , osto isto tako "padam u nevest" posle 10 minuta. Sve kao cekam da krenem prvo malo sama , dok ne steknem malo vise kondicije pa cu onda. Imas i ovaj sajt gde mozes da ukucas svoju adresu i potrazis rutu kojom hoces da trcis, odlicna je ali to je opet kad se stekne kondicija http://www.mapmyrun.com/sa srecom trcanje
Link to comment
:lol: potpuno te razumemimas ovde puno informacijahttp://www.runningroom.com/hm/Meni se inace utorkom uvece preko puta kuce okuplja running club drustvo koje trcibilo leto ili zima. Ja se vec godinu dana pripremam da im se pridruzim, ali me je sve blam , osto isto tako "padam u nevest" posle 10 minuta. Sve kao cekam da krenem prvo malo sama , dok ne steknem malo vise kondicije pa cu onda. Imas i ovaj sajt gde mozes da ukucas svoju adresu i potrazis rutu kojom hoces da trcis, odlicna je ali to je opet kad se stekne kondicija http://www.mapmyrun.com/sa srecom trcanje
tnx :) super je sajt, ali ja ne bi izlazio iz dvorista za sada. voriste je veliko, krug je minimum 1km. znam kraj i sigurno u blizini nema nista bolje. kasnije, kad se stekne kondicija, mogu na biciklo pa do negog parka i sl.
Link to comment

Bem ti zivot, prosle nedelje u ovo vreme sam trcao u sorcu i majici. Veceras sam imao tri sloja, zimske patike i kapu i nije mi bilo vruce. Ipak, ima neke drazi trcati po hladnoci, mada nema zezanja na kraju, mora se brzo u kucu. Love za najk kapu za trcanje od draj fita, stiti od vetra, ne znojim se kao pod kapuljacom i ne prokljuca mi glava u njoj.

Link to comment
Bem ti zivot, prosle nedelje u ovo vreme sam trcao u sorcu i majici. Veceras sam imao tri sloja, zimske patike i kapu i nije mi bilo vruce. Ipak, ima neke drazi trcati po hladnoci, mada nema zezanja na kraju, mora se brzo u kucu. Love za najk kapu za trcanje od draj fita, stiti od vetra, ne znojim se kao pod kapuljacom i ne prokljuca mi glava u njoj.
Da, da... za jesen i zimu obavezno prvi sloj od te razne sintetike, pamuk se zalepi za telo, a to bas i nije najbolja kombinacija sa hladnocom. Zanimljivo je trcanje po ovakvom vremenu, u pocetku hladnoca tera da se pojaca intenzitet, a kasnije ne smes da stanes da te ne produva vetar. ^_^ Samo jaka kisa je za izbegavanje, ostalo sve moze da se podnese bez problema.
Link to comment
Da, da... za jesen i zimu obavezno prvi sloj od te razne sintetike, pamuk se zalepi za telo, a to bas i nije najbolja kombinacija sa hladnocom.
Svi slojevi od sintetike, ukljucujuci i ves i carape. Ne zezam se...
Link to comment
Svi slojevi od sintetike, ukljucujuci i ves i carape. Ne zezam se...
Pa dobro, to je idealna varijanta (kod mene je slicno), ali ko hoce povremeno da trckara, ne mora bas kompletnu opremu odmah da pokupuje. ^_^ Mada, vecina povremenih trkaca, zimi pravi pauzu ... tako sam i ja na pocetku, da bi shvatio da i nije tako strasna rekreacija po hladnom.
Link to comment
nasla! .uklapa se i u moj background posto sam na NZ razvila polensku alergiju,
Alergije su potpuno nepredvidljiva pojava, mogu da se zadese odjedanput kao i da nestanu iznenada. Ja sam suprotan slucaj tebi, u Srbiji sam redovno imao polensku alergiju cela dva meseca maj-jul, a u Australiji nista preko cele godine. Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...