Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Samo da potvrdim, tačno je, joga i trčanje odlična kombinacija.
Jeste. U trcanju su jednolicni pokreti, pa misicima i telu treba istezanje i elasticnost. A tu je joga najbolja. Mada ja samo par namenskih vezbi odradim, koje otprilike samo lice na jogu. ^_^ Danas na treningu ispobao te fensi brze intervale. Prilicno nezgodna stvar, ali je dobar osecaj kad se odrade. Nijedan misic se ne oseca, samo opsti raspad. :D
Link to comment

Fensi intervali (hiit valjda?) su super ali je meni uvek nekako zao da protracim trcanje na 15,20 minuta koliko imam snage za to. Ono trcakranje za rashladjivanje ne racuna jer se osecam kao pregazeni medved. Zato ih izvodim kod kuce na sobnom bajsu i razvalim se od umora.

Link to comment
Fensi intervali (hiit valjda?) su super ali je meni uvek nekako zao da protracim trcanje na 15,20 minuta koliko imam snage za to. Ono trcakranje za rashladjivanje ne racuna jer se osecam kao pregazeni medved. Zato ih izvodim kod kuce na sobnom bajsu i razvalim se od umora.
Da, HIIT.Obicno eksperimentisem sa promenama u ritmu, ali ne u toliko ekstremnim intervalima. Ovo bas razvali. Mada, kako se misici potpuno isprazne, sva energija u nastavku ide preko trosenja masnoca. Naravno, lagano jer za drugacije namam snage.
Link to comment

Takođe cepam hiit, jer (za sada) 3 od 4 puta nedeljno trčim manje-više kardia radi. Kasnije ću smanjiti s tim, smara, plus mi se čini da me zbog toga malo više bole zglobovi nego što bi to inače bio slučaj. :mellow:

Link to comment
Takođe cepam hiit, jer (za sada) 3 od 4 puta nedeljno trčim manje-više kardia radi. Kasnije ću smanjiti s tim, smara, plus mi se čini da me zbog toga malo više bole zglobovi nego što bi to inače bio slučaj. :mellow:
I meni se cini da cu samo povremeno odradjivati HIIT, juce su me boleli misici za koje nisam ni znao da postoje. A ni zglobovi nisu odusevljeni.btw, za umorne noge, ne samo od trcanja, nije losa "masaza": rolanje teniske lopte ispod stopala. A moze i da se radi sedeci ispred tv-a. ^_^
Link to comment
  • 2 weeks later...

ja imam jedno pitanje, ali ako bi moglo da mi se niko ne smeje... :)je l' moguce da je neko alergican na trcanje? ja stvarno vise ne znam sta da radim (sem da pijem antihistaminike posle svakog trcanja) : dakle, trcim u gymu, na traci, dva do tri puta nedeljno. imam neki svoj cilj koji je jos uvek daleko ali idem postepeno. s vremena na vreme bas isforsiram sebe i tu se "desava neverovatna promena" - kad zavrsim s tim ja dobijem takvu alergijsku rekciju sluzokoze nosa, nos ne da mi curi nego je pun da ne mogu da disem, maltene ne mogu da pricam, kijanje, disanje na skrge...i to ne prestaje satima sve dok ne uzmem antihistaminik. i to se ponavlja u svako doba godine (mislila sam prvo da je polenska alergija), svaki put kad bas isforsiram sebe na traci. ne desava se kad odem u gym ali ne odradim to 'forsiranje'... i sad evo sedim i cekam da tableta pocne da deluje pa da mogu da disem normalno...mislim...je l iko ikad cuo za slican problem?

Link to comment

Reko da izreklamiram poznanikov sajt - http://www.trcanje.rsVerovatno najbolji sajt o trcanju na srpskom jeziku. Drzi ga 1 odlican momak koji je sa astmom pretrcao maratonI interesuje na koliko pretrcanih km u proseku menjate svoje patike, ili ih menjate 1 po sezoni ili dve sezone?

Edited by Hustler
Link to comment
Reko da izreklamiram poznanikov sajt - http://www.trcanje.rsVerovatno najbolji sajt o trcanju na srpskom jeziku. Drzi ga 1 odlican momak koji je sa astmom pretrcao maratonI interesuje na koliko pretrcanih km u proseku menjate svoje patike, ili ih menjate 1 po sezoni ili dve sezone?
+1 za sajt. Srpska verzija runnersworlda sto je za svaku pohvalu.Ja iscitah da se patike menjaju na 1000-1500 km, mada se meni desilo da su mi neke nike stradale (otisle im pete) vec na 500km. Dok se dobro osecam u njima i citave su, ne maenjam ih...
Link to comment
ja imam jedno pitanje, ali ako bi moglo da mi se niko ne smeje... :)je l' moguce da je neko alergican na trcanje? ja stvarno vise ne znam sta da radim (sem da pijem antihistaminike posle svakog trcanja) : dakle, trcim u gymu, na traci, dva do tri puta nedeljno.
moguće je, samo što kod tebe ima malo drugačiju manifestaciju, obično ljudima izlazi koprivnjača, da ne kažem urtikarija. Oslobode ti se acetilholin i histamin usled napora.Guglaj urticaria cholinergica, iste supstance su u pitanju samo što tebi zahvati sluznice a ne kožu
Link to comment

Pazi, molim te. A ja rekoh necu da pisem, verovatno nema veze. Meni izadje koprivnjaca, doduse retko (jednom u godinu-dve).Zadnji put se pojavila kada sam pretrcao duplo duzu deonicu od standardne. Uglavnom izlazi kao reakcija na hranu (ima neke veze sa paradajzom :wacko: ), ali se tri puta pojavila tokom fizicke aktivnosti (dva puta u osnovnoj skoli i sada).Ovu moju varijantu nije tesko ignorisati, traje sat vremena, malo svrbi i to je sve, al nos zna da nervira.

Link to comment

nasla! Exercise-induced rhinitishvala puno za hint.uklapa se i u moj background posto sam na NZ razvila polensku alergiju, a ocigledno se EIR javlja cesce kod ljudi koji vec imaju nasalne alergije...samo je nekad bas annoying, kao veceras npr, kad ne prestane od antihistaminika pa jos dobijem i temperaturu (zato sam i budna u 4am <_< )

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...