Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

polumaraton: 2h 5min -_- Nije spektakularno, ali za moju konstituciju i tezinu sasvim solidno.Ali, probacu ispod 2 sata sledece godine.
ja sam 2h3min, da se pohvalim. sad mi je krivo mogla sam i bolje, ali prvi put sam trcala, neiskustvo :). bilo mi je samo malo tesko u trecem bulevaru (sunce, prasina i nema zive duse). htela bih 1h55min, a razmisljam i o maratonu. jesi li trcao nekad maraton da podelis iskustva? ne mogu ni da zamislim kako to izgleda :unsure:. nisam citala ovih 40 strana, mozda je i bilo price o tome.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Apdejtovao patike: New Balance 769.Odlicne, taman kakve mi trebaju, iz stability kategorije. A i cena sasvim povoljna**. Kupujmo americko! * -_-6901-811187-d.jpg* - New Balance is notable in that it has continued to maintain a manufacturing presence in the United States (as of 2007[update]) as well as in the United Kingdom for the European market--in contrast to its competitors in the same market space, such as Nike and Adidas, who purchase designs from manufacturers in China, Vietnam, and other developing nations. Ali, daleko je 2007. Danas:** - Watchdog groups have expressed concerns over New Balance contractors in China. At one Chinese factory that is a major supplier for New Balance, workers were subjected to physical and verbal abuse, discrimination based on gender, age, height and the province they hailed from, long work hours, denial of legally required benefits, and routine 10 hour shifts, six days a week.

Link to comment
htela bih 1h55min, a razmisljam i o maratonu. jesi li trcao nekad maraton da podelis iskustva? ne mogu ni da zamislim kako to izgleda unsure.gif. nisam citala ovih 40 strana, mozda je i bilo price o tome.
nije meni upuceno, ali bih sa zakasnjenjem da napisem nesto.ja sam oba svoja bg polumaratona istrcao na nivou 1h55min. prvi put lakse, drugi put teze, ali sam se za drugi put relativno slabije ili pogresnije spremao tj. bio sam sjajan prvih 15km, a onda sam se raspao. vezbao sam previse kracih deonica, imao sam brzinu, ali nisam imao snage da se izborim sa krizom nakom 15km. bio sam malo razocaran jer sam na 10km imao osetno bolje vreme nego prvi put. jos nesto, oba puta sam bio vrlo uporan da istrcim bez ikakvih dozvoljenih stimulansa pa tako nisam koristio gelove, energetske napitke i sl. stvari ni dok sam se spremao ni tokom trke. samo sirova snaga pa sta bude.nakon trke nikavi bolovi, nikakvi problemi, nista. trcao sam na maksimumu i koliko je telo moglo. shvatio sam da ako imam ambiciju da svoje vreme spustim na 1:49:59, sve moram da radim bolje i temeljnije. ko hoce da trci maraton i polumaraton na vreme i da se sam sa sobom takmici iz godine u godinu, mora se posvetiti tom cilju mnogo vise nego obicnom rekreativnom trcanju. iz rekreativnog i pomalo kampanjskog i neplanskog se tesko moze postici rezultat.imacete snage da ga istrcite, ali zaboravite na stopericu.pun maraton bi istrcao sam zbog cilja da ga istrcim i nista vise, a to cu mozda kroz par godina. Edited by Bane5
Link to comment

ne bas.istrcao ga je ove godine jedan moj poznanik iako se nije spremao ni za polumaraton, a istrcao ga je ispod 4 sata.mislim da sve to zavisi svakako od toga koliko imas istrcanog i kako se pripremas, ali odluka i motiv je ipak na svakom ponaosob. ljudi nakon nekog vremena prepoznaju svoje mogucnosti i zelje kad je trcanje u pitanju.

Link to comment

meni je svejedno da li trcim 10km, 15 ili 21. to sam probala i znam plan priprema (trcala sam 15-tak km nedeljno, uspone i promene tempa najcesce). posle mi je bilo iznenadjujuce lako po ravnom i u istom ritmu, malo iznad 10km/h.cini mi se da je maraton ipak totalno drugacija trka od ovih pobrojanih. ispod 4 sata je extra vreme. ja bih bila srecna samo kad bih istrcala :blush:.

Link to comment
nije meni upuceno, ali bih sa zakasnjenjem da napisem nesto.ja sam oba svoja bg polumaratona istrcao na nivou 1h55min. prvi put lakse, drugi put teze, ali sam se za drugi put relativno slabije ili pogresnije spremao tj. bio sam sjajan prvih 15km, a onda sam se raspao. vezbao sam previse kracih deonica, imao sam brzinu, ali nisam imao snage da se izborim sa krizom nakom 15km. bio sam malo razocaran jer sam na 10km imao osetno bolje vreme nego prvi put. jos nesto, oba puta sam bio vrlo uporan da istrcim bez ikakvih dozvoljenih stimulansa pa tako nisam koristio gelove, energetske napitke i sl. stvari ni dok sam se spremao ni tokom trke. samo sirova snaga pa sta bude.nakon trke nikavi bolovi, nikakvi problemi, nista. trcao sam na maksimumu i koliko je telo moglo. shvatio sam da ako imam ambiciju da svoje vreme spustim na 1:49:59, sve moram da radim bolje i temeljnije. ko hoce da trci maraton i polumaraton na vreme i da se sam sa sobom takmici iz godine u godinu, mora se posvetiti tom cilju mnogo vise nego obicnom rekreativnom trcanju. iz rekreativnog i pomalo kampanjskog i neplanskog se tesko moze postici rezultat.imacete snage da ga istrcite, ali zaboravite na stopericu.pun maraton bi istrcao sam zbog cilja da ga istrcim i nista vise, a to cu mozda kroz par godina.
Neverovatno, ovo kao da sam ja pisao...Trcao sam 2 polumaratona, drugi 1:55, prvi nekoliko minuta bolje.Za prvi se spremao 2 meseca, za drugi mozda malo duze od mesec.Sad sam se navukao i prijavicu se opet...
Link to comment

Kad' pomislim na osecaj na finisu polumaratona, i da mi neko tada kaze, ajde sad istu stazu unazad, nekako nisam siguran da bi istrcao maraton. Ali uz laganiji tempo i malo bolju pripremu verovatno bi odradio... Samo sto nemam zelju, to mi vec deluje kao preveliko opterecenje. Polumaraton je taman, mogu i da se prate ove nijanse oko treninga i rezultata, u maratonu bi mi bio cilj samo da se nekako dogegam do kraja. Neka hvala, mozda za par godina.Danas otisao na trcanje kroz sumu, jos rovit nakon povrede zgloba - greska, neravan teren, opet sam nesto sjebao. <_<

Link to comment
Recite mi kako da pocnem
trci 30 minuta lagano, 3 puta nedeljno. ne znam u kakvoj si formi. ako ti je tesko ti pravi pauze u trcanju tako sto ces brzo hodati. za pocetak neka ti cilj bude 5km za 30 minuta.
Link to comment
Recite mi kako da pocnem
Ako bas nisi u formi, kreni sa laganim treningom trcanje-setanje par kilometara, pa vremenom povecavaj vreme koje provedes u trcanju, a mozes i duzinu postepeno da menjas. Uglavnom, tempo takav da se jako ne zadises. I za pocetak, nabavi nekakve patike za trcanje.
Link to comment

Kad ste već kod patika... Je l' ima negde u Beogradu i okolini pošten izbor asics patika, a da nije u pitanju Tref? Odabrao sam nekoliko modela koji dolaze u obzir, no oni imaju samo slične, pa bih da probam još negde.

Link to comment
Kad ste već kod patika... Je l' ima negde u Beogradu i okolini pošten izbor asics patika, a da nije u pitanju Tref? Odabrao sam nekoliko modela koji dolaze u obzir, no oni imaju samo slične, pa bih da probam još negde.
Prekoputa Beogradjanke, u Srpskih vladara, im je Asics prodavnica, tamo je najveci izbor. Mada imaju dosta modela koji su samo uzorci "iz sledece sezone", i bice u prodaji za par meseci. :blink: Pa izlozite ih kad' budu mogli da se kupe. <_<
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...