Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

pauza uglavnom sluzi da bi se vratio ritam disanja i otkucaja srca i oslobodio pritisak u misicima i zglobovima.pauzu treba praviti i pri svakom bolu koji se oseti bilo u zglobovima i misicima, bilo u grudima tj. slezini, predelu oko srca i sl.kolika je duzina pauze to zavisi od potrebe tog trenutka. nekad se pauza od par desetina sekundi smatra sasvim dovoljnom, a nekada je to duze. viseminutna pazua ima i svoj kontraefekat u vidu hladjenja misica.

Link to comment

Cini mi se da je to predugacka pauza. Ja kad se umorim hodam, ali 30-60 sekundi najvise. Za to vreme mi se ni puls ne smanji previse

Link to comment
  • 1 month later...
Ah, love is in the air, ft40
Opa, Polar! Cestitam.Nisam ni znao da imaju posebno modele za decake i za devojcice. ^_^Ja juce 12km u sparnoj sumi. Uf kakva agonija, vlaga izbija iz zemlje, raznorazne musice... kada sam stao, za 30 sekundi kao ispod tusa da sam izasao, skroz mokar. Ova Viva hidroaktiv voda je zakon!
Link to comment
Opa, Polar! Cestitam.Nisam ni znao da imaju posebno modele za decake i za devojcice. ^_^Ja juce 12km u sparnoj sumi. Uf kakva agonija, vlaga izbija iz zemlje, raznorazne musice... kada sam stao, za 30 sekundi kao ispod tusa da sam izasao, skroz mokar. Ova Viva hidroaktiv voda je zakon!
Naručila ga tek, valjda od sledeće nedelje bi trebao da cakće kod mene. Svaka čast za 12k, po ovoj vrućini, ja malo više od 5k, u te vode sa ukusom garant stavljaju kake droze, ja ovde imam neku sa ukusom bele breskve koju non stop vučem sa sobom.
Link to comment
Gde zadenete te vode dok trcite?
Ja drzim u ruci, i mnogo je nezgodno pa nosim samo kad idem na duge i spore treninge, za brze ne vredi, poremeti se ravnoteza.Vidjao sam na netu razne "opasace" sa drzacima, ali naravno to nema kod nas. Edited by Takeshi
Link to comment

Je l'!? Ali, nije da sam bas preterano i trazio te drzace.A zar tako postavljena flasa sa vodom ne skakuce previse? Ja bi nesto ovako, manje i simetricno. -_- 2b-wachusett.jpg

Link to comment

Ima i takav u delta sitiju. Inace flasa skakuce ali ne mnogo. Najvis eskakuce kada je jako puna. Cim se malo isprazini mnogo je mirnija. Plus, ja zakacim pojas tako da mi je flasa na ledjima i onda minimalno smeta a i ne preteza na levo ili desno. Flasa je sasvim ok, ima ok 0,6l sto je meni sasvim dovoljno.

Link to comment

Imam jedno ozbiljno pitanje za sve koji nose flaše sa sobom dok trče: da li vas taj (skakutavi) teret dekoncentriše u onim trenucima kada ulažete veliki napor za savlađivanje mentalnih kriza onda kada se pojave?Lično, ne konzumiram vodu dok ne završim zadatu turu, i ne nosim ništa od "pribora" sa sobom, ni telefon. Posle višegodišnjeg iskustva, došao sam do zaključka da svaka sitnica koja se nalazi na telu / opremi trkača i ima neki svoj autonomni ritam skakutanja, različit od ritma trčanja (flašica, mobilni, ključevi u džepu, sat sa štopericom, itd.) ozbiljno ometa onda kada je potrebna jaka koncentracija. Doduše, takođe mi je poznato (trčim najčešće u grupi) da gotovo svaki trkač ima svoj lični pristup, tempo, "dampf"... pa možda većina i nema problem sa "zveckalicama", tj. zato i pitam. Jer, u grupi u kojoj trčim, niko nikada ne nosi ništa više osim šorca i majice (zimi duksa).

Link to comment

To i mene "brine". Ja sam jos uvek pocetnik i moje trcanje traje nesto manje od 30 minuta, pa mi voda nije bas neophodna. Ali ako bih morao da je nosim, plasim se da bi me dekoncentrisala. Ipak tu ima vise od pola kile, pa jos kad krene da skakuce... Pre koji mesec, kljuc koji nosim oko vrata je naprasno poceo da se klati levo desno ispod majice, da bi u jednom trenutku zavrsio na ledjima :huh:Od ostalog nosim (sto bi moglo da smeta) nosim sat i mp3, ali oni su lagani i fiksirani, pa sa njima nemam problema

Link to comment

Nema razloga za brigu. Dobar pojas sa vodom vas nece dekoncentrisati (previse ;) ). Mozda je neobicno prvih desetak minuta, ali je posle ok. Uglavnom svi ti pojasevi imaju i mesto gde mogu da se stave telefo , kljuc, licna karta, mp3 i slicno tako da su dosta zgodni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...