Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

5km, steady tempo, na 27 stepeni, stao samo zbog žulja. Tuširanje pa Tuborg, carski se osećam. Ako ne budem postao gladan, da probam da iskopam još malo o politici FCC u vreme regulisanog monopola. To nema više veze sa trčanjem.

Link to comment

Ja sutra ujutru opet picim preko mostova pa kud puklo. Noga me i dalje boli, nisam bio ni na kakvom pregledu i pomirio sam se da je sjebana na duze vreme ali bas me briga. Duzina staze je oko 8km i mislim da ce mi trebati oko 42-43 minuta, no videcemo.

Link to comment

@Takeshi,Strašno, ma zbog lutalica kad sam kući moram da pravim čitav plan gde mogu kuče da šetam a kad idem na trčanje isključivo trčim na atl.stazi i ako ima divnih staza pored Morave za trčanje ali i nemani koji će da istrče iz nekog kukuruza..

Edited by lena21
Link to comment
Ja sutra ujutru opet picim preko mostova pa kud puklo. Noga me i dalje boli, nisam bio ni na kakvom pregledu i pomirio sam se da je sjebana na duze vreme ali bas me briga. Duzina staze je oko 8km i mislim da ce mi trebati oko 42-43 minuta, no videcemo.
mani se covece, ako mislis da je sjebana na duze vreme, poslednje sto ti treba je trcanje na silu.ne znam o kakvoj se povredi radi, ali pretpostavljam da nije toliko strasno kad pomisljas na trcanje.odlazak kod dispanzera ti je najpametna solucija.mozes samo da skratis oporavak i sebi napravis uslugu umesto stete nanete forsiranjem povredjene noge.mada dobro, ima ona stara, klin se klinom izbija. :huh:
Link to comment

Ma jeste strasno, nisam uspeo da predjem ni 300 metara. Hodam uglavnom normalno ali trcanje nix.Ko zna koji put - izvrnuo zglob na fudbalu pre mozda 4 meseca i od tada mi je otok spao na ~20% od ovoga na snimku (i to posle 7 dana, dalje nista) a nisam isao ni na kakav pregled nego cekam milost od Boga... koja ocigledno nece doci jer mi se neka kost nije vratila na mesto. I sad je to jos ok, pauziramo sa sportovima i visi se na plazi, medjutim za koji mesec opet krece fudbal u sali i onda ce da me savata kriza jer isti igram vec 100 godina...Vec sam kacio klip na bolesnom whatsupu ali evo i ovde:

Link to comment

pisah i ja o tome ranije.dakle isprva izgledalo kao obichno izvrtanje. bezazlena stvar.10 dana kasnije sam je muchio na egzitu.mislim da sam 3 meseca nakon povrede pokushao opet da igram fudbal. posle par minuta odustao. nishta od fudbala narednih josh 4 meseca.sad sam recimo negde od marta redovno igrao, ali obnovim je pre 2 nedelje. obojica ishli na loptu, ja kilavo kilavim zglobom, on jako.opet pauza 10ak dana. sad 3 fudbala u nedelju dana. uspem da ga zagrejem nekako da ne boli dok trchim i to, ali 2 puta mi se desi da bukvalno ni-iz-chega, bez duela, lopte ect.. samo trchkarajuci da 'nezgodno' stanem, vrisnem, 30 sekundi bola, nastavim relativno normalno a kad se ohladi noga opet blagi otok i bolić.poenta je da me jebe neka mala zzilica i da nece proci, do kraja, sama od sebe i bez nekog vezzbanja i terapije.glijeva deluje zajebanije dosta tako da preporuchujem neko cimanje u cilju izlechenja mesto prepushtanja da samo prodje.:)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja sam se namerachila da trchim.Od sutra ujutru. Kondicija inache nula i to veca. Da li da pocnem samo da brzo hodamili da pokusam i da trchim?Verovatno je ovo vec neko pitao, ali ne mogu da citam svih 38 strana.Unapred zahvalna Teja :)

Link to comment

Proceni sama, predpostavljam da nemaš nekih zdravstvenih tegoba koje bi te u nekoj meri ograničavale što se tiče trčanja, ako je tako, možeš za početak samo da hodaš svaki dan ili svaki drugi, a posle nekog vremena osetićeš trenutak da možeš da hodaš i pomalo trčkaraš, sve lagano naravno, pa posle kako napreduješ povećavaćeš vreme trčanja a manje hodanja itde...Bitno je da ne prelaziš svoje granice, ako si pušač, plućima će trebati malo više da se naviknu na povećani rad, zato polako.

Link to comment
Proceni sama, predpostavljam da nemaš nekih zdravstvenih tegoba koje bi te u nekoj meri ograničavale što se tiče trčanja, ako je tako, možeš za početak samo da hodaš svaki dan ili svaki drugi, a posle nekog vremena osetićeš trenutak da možeš da hodaš i pomalo trčkaraš, sve lagano naravno, pa posle kako napreduješ povećavaćeš vreme trčanja a manje hodanja itde...Bitno je da ne prelaziš svoje granice, ako si pušač, plućima će trebati malo više da se naviknu na povećani rad, zato polako.
Hodam ja svako jutro (nekad brze ,nekad sporije) i po ceo sat, ali sam sada odlucilada bash trchim.Ne,nemam nikakvih zdravstvenih problema, a od pre nekoliko meseci i ne pushim vishetako da mogu da dishem punim plucima. Nego, da li za pocetak mogu da trchim u nekim patikamakoje sam koristila u teretani.Jako su mi udobne, a ne bih da se bacam u troshak i kupujem patikeod 150 evra , a bog te pita i da li cu i koliko dugo da trchim.Na nekom nemackom sajtu kazu da je jako vazno( za zdravlje,koske,kolena pa i kicmu) da seimaju prave jogging patike.
Link to comment

Pusti internet, idi u par najvećih sportskih prodavnica koje su ti u blizini, mogu se kladim da ćeš naći vrlo pristojnih running modela za 50,60 E. Ja za trčanje nikad ne pazarim patike iz najvišeg cenovnog razreda, u mom slučaju to je waste of money, iz dva razloga, jer ih menjam dva puta godišnje i jer sam običan rekreativac.

Link to comment
Sto bi davala tolike pare, imas odlicnih patika za trcanje u Sport areni iza Zeila.
Ja stanujem u Bad Homburgu, a ovde sve otmeno i skupo pa i patike.Ima samo jedan ozbiljan ducan.Idem iduce nedelje i tako u Frankfurt( da vidim sta sesve rasprodaje) tako da cu tamo pogledati. Hvala, nisam ni znala za tu radnju.Ne zelim da dajem silnu lovu za te patike jer pojma nemam ni da li cu i kolikoozbiljno i da trchim.
Link to comment

1. da li postoji neko pravilo ili poželjno ponašanje u vezi pauza za vreme trčanja? moja trenutna rutina je: 1 km trčanje, pa pauza od 5 minuta, pa 2 km bez pauze. ovakav ritam sam nametnuo više po osećaju nego po nekom smislenom fitness pravilu. delom i zato što mi je prvi deo trase od fona do banjice, pa mi je nekako bilo lepše da tu napravim pauzu nego da se odjednom okrenem i nastavim u suprotnom smeru. u drugoj turi (2km) je celovita staza, od banjice do marakane.2. ne verujem da ću da idem u takav šoping, ali me zanima kakve patike se preporučuju za trčanje i zašto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...