Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Imam konstantne bolove u listovima kada trcim vec mesec dana, mozda i jace.Trcim obicno 3 puta nedeljno. 2 X HIIT 30/90 i jednom 8-10kmPre i posle se dobro istegnem po nekoliko puta za svaki misic. I ni sa jednim misicem nemam problema osim sa listovima. U teretani ni ne radim noge da ih ne bi dodatno opterecivao zbog trcanja. Da li je neko imao slican problem i da li postoji resenje osim da odmorim od trcanja na par nedelja?====edit: inace imam visoko zasvodjeno stopalo (high-arched feet). pa ako je mozda do toga, kako da ga tretiram?

Edited by Hustler
Link to comment
====edit: inace imam visoko zasvodjeno stopalo (high-arched feet). pa ako je mozda do toga, kako da ga tretiram?
da li koristis odgovarajucu obucu?
Link to comment
Da li je neko imao slican problem i da li postoji resenje osim da odmorim od trcanja na par nedelja?inace imam visoko zasvodjeno stopalo (high-arched feet). pa ako je mozda do toga, kako da ga tretiram?
jednom su me boleli listovi par nedelja, ne sećam se da sam išta radila, osim odmarala. sačekaj da te skroz prođe, jer se meni vraćao bol kada bih probala ponovo da vežbam.ne verujem da visoki svod ima veze. i ja imam to visoki svod, ali imala sam samo upale onog mišića koji ide od pete ka prstima, listovi me nisu boleli tada.
Link to comment
Imam konstantne bolove u listovima kada trcim vec mesec dana, mozda i jace.
Kako te bole listovi,onako u celini ili samo odredjeno mesto?U slučaju bolova i u trčanju i hodanju moraš da miruješ i već poznato: led (kesa sa ledom u peškir pa na nogu nekih 15-20' par puta dnevno),ketonal gel na mišić,postepeno uvedi vežbe za jačanje listova.Miruj sve dokle nestanu bolovi u hodanju. Ako baš ne možeš da miruješ,smanji kilometražu,samo lagano trčanje nikako sprint.I da,pre trčanja ide samo lagano zagrevanje po mišićnim grupama,NIKAKO ISTEZANJE pre trčanja jer je mišić hladan,dakle nepripremljen i tako samo možeš da ga povrediš, otprilike kao kad bi žvaku iz omota krenuo da razvlačiš efekat je identičan.
Link to comment
Imam konstantne bolove u listovima kada trcim vec mesec dana, mozda i jace.
To je od HIIT-a, mene su nedavno kad sam ubacio vise sprinta poceli isto da zabole nakon treninga.Smanji intenzitet sada, dok se misici ne oporave (uz ove savete kao sto lena pominje)... kasnije, malo laganije.
Link to comment
Kako te bole listovi,onako u celini ili samo odredjeno mesto?Ako baš ne možeš da miruješ,smanji kilometražu,samo lagano trčanje nikako sprint.I da,pre trčanja ide samo lagano zagrevanje po mišićnim grupama,NIKAKO ISTEZANJE pre trčanja jer je mišić hladan,dakle nepripremljen i tako samo možeš da ga povrediš, otprilike kao kad bi žvaku iz omota krenuo da razvlačiš efekat je identičan.
boli me po 'obodima' misica. donji deo, unutrasnja strana, ne i kada samo hodamhvala za savete
To je od HIIT-a, mene su nedavno kad sam ubacio vise sprinta poceli isto da zabole nakon treninga.Smanji intenzitet sada, dok se misici ne oporave (uz ove savete kao sto lena pominje)... kasnije, malo laganije.
Pretpostavio sam da je verovatno od hiit-a i bice mi bas zao da prestanem, jer ima odlicne razultate. Danas sam posle ko zna koliko godina probio granicu od 85kg. inace prosle godine sam mislio da imam 85kg, ali je stvar bila u tome da sam uzeo vagu od 300din koja je nastelovana da pokazuje ~10% manju kilazu :D==========================Osim toga gledacu da uzmem jastucice za patike, a sledece patike ce morati da mi budu drugacije, bez stability control-a. bar tako kazu
High Arched FeetThis is the least common of the three types of feet. The print shows that the band connecting the forefoot and the heel to be very thin or even non-existant. If you have feet like this then it tends to indicate that you underpronate (supinate) and are not very effective as a shock absorber. It is recommended that you only go for cushioned, neutral shoes without any motion or stability properties.Best LastCurvedBest ShoesCushioned shoes with plenty of flexibility to encourage foot motion.Stay away from motion-control or stability shoes that reduce foot mobility.
http://www.runnersworld.ltd.uk/foottype.htm
Link to comment

Polako i , kako se ispostavilo, uspešno se vraćam u formu. Dobro, nije da je pre forma bila neka, no ajd sad. Kad se sve sabera, imao sam dobre tri nedelje pauze, ako ne i više. U subotu trčao standardnu deonicu umerenim tempom, da ne preteram, već sutra opičio HIIT, sa četiri sprinta, danas ponovio i to u devet uveče mislim da ću da držim tako neko vreme. Fino vreme, insekte nešto nisam susretao, ali je vazduh iznad auto-puta jednako prijatan kao i ranije. :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kako mrzim da nosim flasicu sa tekucinom na trcanje, a sada su vec neizbezne zbog vrucina i velike vlaznosti vazduha... skroz mi se poremeti drzanje tela. Probao sam jednom istovremeno, u obe ruke sa dve one "junior" flasice, ali stvarno izgleda besmisleno, kao da sam krenuo na ultra-maraton, a ne na trckaranje okolo. Jedina je varijanta sa nekim tajnim stekom pored staze, nije idealno ali ipak koristi.

Link to comment

Ma taj sam problem rešila što se nalivam vodom pre trčanja, mene muči to što u zadnje vreme na stazi često nema trkača,a na stazu se naselili i džedže lokani klošari cirkaju pivo, a izgleda da se i bodu, pored staze često nalazim špriceve, i nije mi prijatno da trčim sama na stazi a oni tamo, juče sam samo uradila nalevo krug kad sam videla da su na ulazu njih desetak a na stazi niki da trči. Evo sad se spremam da proverim stazu, da vidim dal' će bude trčanja ili ću da plještem s onom Davinom...

Link to comment
Ma taj sam problem rešila što se nalivam vodom pre trčanja, mene muči to što u zadnje vreme na stazi često nema trkača,a na stazu se naselili i džedže lokani klošari cirkaju pivo, a izgleda da se i bodu, pored staze često nalazim špriceve, i nije mi prijatno da trčim sama na stazi a oni tamo, juče sam samo uradila nalevo krug kad sam videla da su na ulazu njih desetak a na stazi niki da trči. Evo sad se spremam da proverim stazu, da vidim dal' će bude trčanja ili ću da plještem s onom Davinom...
Kod mene na stazi obrnuto, guzva kao nijedne godine ranije. Ima dosta ovih sto ce kao za mesec dana da se spreme za letovanje, ali i korektnih trkaca. Mladi, stariji, sa psima, u grupi... bas sam prijatno iznenadjen. Greske u izboru patika i tempu na sve strane, ali dobro, i ja sam tako ucio. ^_^
Link to comment

Ma ovde je vreme do pre par dana bilo skroz mušičavo, kiše, oluje, pa se nije trčalo. Ovo sa dječarcima koji nam opsedaju stazu a što vole flajku i iglu, počinje da iritira.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...