Jump to content

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

e, hvala, to sam bas maloprije nasla, izgleda da ne trpi pretjerano tople prostorije zimi, nego voli oko 15C. ne znam da li mogu da ga drzim na balkonu, tu temperatura dosta varira.ili da ga stavim u predsoblje u narednih mjesec-dva, tu je hladnije.

Edited by morgana
Link to comment
  • 2 weeks later...

Primio se pelcer hibiskusa koji gajim u kancelariji. Slikala sam ga, ali je jadnik mali i nezanimljiv. Čim procveta (očekujem to brzo, ubola sam u zemlju neki NPK u štapićima za cvetanje), staviću 2 fotografije- od pre i od posle. Izgleda da je dupli cvet.

Link to comment
  • 2 weeks later...

nadam se da sam potrefio temu, treba mi pomoć sa rukolom i bosiljkom. Bosiljak mi je nekim čudom živ, valjda sam zapatio onaj višegodišnji ali imam par problema. listovi bliže korenu su svetli i otpadaju, na nekim listovima se pojavljuju rupice i tamne fleke, a deo stabljike koji izlazi iz zemlje je oštećen:bosiljak3.jpgbosiljak4.jpgda li neko prepoznaje simptome ili zna rešenje? pretpostavljam da su neke vaške u pitanju.još jedno pitanje: uzeo sam rukolu koja raste na vati i ne znam kako da je zalivam, da li da je presađujem, šta da radim? kod mene je 2 dana i već je počela da vene ali ispala je dok sam je donosio pa možda zbog toga. jel ima neko iskustva?evo fotka:rukola.jpghvala unapred.

Edited by Baba Ji
Link to comment

kako da ne....neka zemlja se pravi od glistinjaka,takoreći brdo kišnih u zemlji i djubrivu koje to jedu i na taj način je preradjuju pa se obično ta zemlja meša sa drugim vrstama i prodaje kao zemlja za cveće..e nažalost postoji mogućnost da u takvoj zemlji ostanu larve ili bebe gliste ako se ne pripremi dobro..

Link to comment

hvala na edukaciji, ipak sam ja newbie u ovome :blush: ali i dalje ne vidim da se nešto mrda i migolji u zemlji. našao sam jedino neke čaure loptastog oblika, kad stisnem iscuri nešto kao voda, ne znam da li je to relevantan podatak..

Link to comment

e nisam ni ja nikakav znala,naprotiv.. samo mi palo na pamet jer si rekao da stabljika izlazi iz zemlje oštećena..ali nešto ti je napalo bosiljak,to je sigurno

Link to comment

pa u početku sam ga zalivao možda jednom nedeljno kad primetim da se omlitavio, a u poslednje vreme recimo svaka 3-4 dana. Lepo sam rekao ženi da ne treba da se zaliva često a ona zapela "zalivaj samo"..Tek skoro sam primetio da je stabljika oštećena a listovi su već duže vreme takvi, može biti da je to, smanjiću mu zalivanje pa ćemo videti. Hvala na ideji :thumbsup:

Edited by Baba Ji
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ljudi, kad je pravo vreme da krene sadnja?Imam neke kale koje moraju da se razdvoje i presade, još neko cveće bih da izbacim iz sobe na terasu  i hteo bih da nabavim jagode.Taman je otoplilo, a i pijac je pun tezgi sa cvećem, pa rekoh, da li je vreme da se sređuje terasa ili da se malo pričeka?  :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...