Jump to content
IGNORED

Mobilna Telefonija: Femtocells


Yoyogi

Recommended Posts

Naravno, to je bio slucaj svuda u svetu, verovatno je kod nas bilo jos izrazenije. To se desavalo/desava zbog loseg stanja telefonskih zica.Edit:Mislim na to da nemas ni tih 56kbps.

Edited by Heaviside
Link to comment
Šta je ISDN dial-up? Zar nisu ISDN i dial-up dva različita pojma?
He, pa jesu dva pojma al ne znaci da ne idu jedan uz drugi.ISDN i POTS (plain old telephone service) su dva pojma koja ne idu jedan uz drugi. Ili je u pitanju i POTS ili ISDN ne moze i jedno i drugo.ISND je pre svega unapredjenje telefonskog sistema. Znaci i dalje okreces broj telefona provajdera i preko njega se kacis na net, samo ovoga puta preko ISDN a ne POTS mreze. Zato se i zove ISDN dial-up.Elem, kod ISDN-a je ceo sistem digitalan pa je moguce (i garanotvano) iskoriscenje svih 64kbps po kanalu. Korisnik dobija dva kanala sto daje brzinu od 128 kbps. Moze i jedan kanal da se koristi za pricu a drugi za net istovremeno samo je onda protok kojim za net 64 kbps. Edited by Heaviside
Link to comment
He, pa jesu dva pojma al ne znaci da ne idu jedan uz drugi.ISDN i POTS (plain old telephone service) su dva pojma koja ne idu jedan uz drugi. Ili je u pitanju i POTS ili ISDN ne moze i jedno i drugo.ISND je pre svega unapredjenje telefonskog sistema. Znaci i dalje okreces broj telefona provajdera i preko njega se kacis na net, samo ovoga puta preko ISDN a ne POTS mreze. Zato se i zove ISDN dial-up.Elem, kod ISDN-a je ceo sistem digitalan pa je moguce (i garanotvano) iskoriscenje svih 64kbps po kanalu. Korisnik dobija dva kanala sto daje brzinu od 128 kbps. Moze i jedan kanal da se koristi za pricu a drugi za net istovremeno samo je onda protok kojim za net 64 kbps.
Znam kako to praktično fercera, pitam zbog terminologije :)Hajde da dodam samo da moderni adapteri uključuju drugi kanal po potrebi kad je veći protok ili ga isključuju kad treba da se koristi za razgovor.edit: I još nešto. Mislim da ne znam nezadovoljnog korisnika ISDN-a. Edited by Biohemija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...