Jump to content
IGNORED

Strukovni Humor


betty

Recommended Posts

Onako je otprilike pajtonaš objašnjavao podove (pods-e?) krajem 2019. u Brodu na Connect ITju. 

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • JozoMujica

    176

  • Tpojka

    90

  • Indy

    77

  • Svarog

    50

Just now, Shan Jan said:

Kao sto kaze moje sef: "PMs are just glorified secretaries".

 

To je govorio nas CSO nekad.

Link to comment
On 29. 5. 2024. at 11:16, Filozof manijak said:

spacer.png

 

 

Dakle, juche sam malo zakolutala ochima na ovo.

 

Danas, objashnjavam choveku za neki posao koji treba da on uradi a o kome ja znam da ima mashina koja radi pakapak i tu je otprilike sazet veci deo onoga sto ja znam o tome:

"treba mi leadtime za blablabla, koliko da im saopsthitm?

3 meseca?"

- pa ovaj ne, 3 meseca nam je leadtime za materijal (sto mi je rekao 15 hiljada puta i apsolutno znam da im samo za materijal treba duze), pa oko 3 meseca da proizvedemo i uradimo QC i release goods..."

 

Ok reci cu im 5 meseci.

 

Znachi na korak sam da bijem da priznaju da sve moze za 3 meseca. Max.

Link to comment

Na drugoj strani grbave ljudi dosta sa poslom cak i kad su vise nego solidno placeni. Ja tacno na svakom daily ujutro mogu prepoznati kad se neko od developere ili testera zajebavao prethodni dan. :) Mislim da se u USA puno manje tolerise taj BS ali ovde na zapadu je deo kulture.

Link to comment
17 hours ago, bags said:

Na drugoj strani grbave ljudi dosta sa poslom cak i kad su vise nego solidno placeni. Ja tacno na svakom daily ujutro mogu prepoznati kad se neko od developere ili testera zajebavao prethodni dan. :) Mislim da se u USA puno manje tolerise taj BS ali ovde na zapadu je deo kulture.

 

Ja sam uvek prezirala te neradnike dok nisam shvatila da su to pametni ljudi

Link to comment

Niste u toku, sad smo u režimu da 1 žena za 1 mesec napravi 9 beba.

 

PM koji radi kao glorifikovana sekretarica ili ne zna svoj posao ili nema empowerment ili ga boli kurac. Isto kao što i mnogo današnjih devova boli kurac da rade... bilo šta.

Link to comment
10 minutes ago, Sammael said:

Niste u toku, sad smo u režimu da 1 žena za 1 mesec napravi 9 beba.

Od jednog oca, Četa Džipitija.

  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Niste u toku, sad smo u režimu da 1 žena za 1 mesec napravi 9 beba.

 

PM koji radi kao glorifikovana sekretarica ili ne zna svoj posao ili nema empowerment ili ga boli kurac. Isto kao što i mnogo današnjih devova boli kurac da rade... bilo šta.

 

 

Ne znam kako je kod vas u ITju, kod nas je PM deo sistema i tima, i to vazan, ako ne radi kako treba moze mnogo da zajebe, ali takodje ako drugi bitni delovi ne rade kako treba, PM tu ne moze nista.

 

Na rezim 9 zena za 1 mesec 1 bebu slikicu sam se onako nadurila malo, ali sam onda uhvatila sebe da pokusavam nesto slichno... ali jbg, uvek je tu pritisak, i ako ga nema tek onda ce sve ici jos i sporije...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...