Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Blokade su dobra stvar - to je najbolji dokaz da se napreduje u kreativnom smislu.Sacuvaj me boze onih kreativaca koji nemaju blokadu - i to zato sto godinama vire iz istog kalupa :)@photogazing: odlicna:)

Edited by CowBoy
Link to comment
Blokade su dobra stvar - to je najbolji dokaz da se napreduje u kreativnom smislu.Sacuvaj me boze onih kreativaca koji nemaju blokadu - i to zato sto godinama vire iz istog kalupa :)@photogazing: odlicna:)
Hvala! Ovo mi je baš zanimljivo što si napisao za blokade. Kao da sam to znao, ali sada kada si napisao došlo mi je u svest. Meni je još jedna rečenica inspiracija, uvek me osvesti, podigne. Jednom sam bio sa nekim fotografima da slikamo auta izložena u nekom magacinu. Kada sam došao.. apsolutno nisam znao šta da slikam. To što je bilo izloženo nije imalo smisla. Svetlo je takođe bilo buđavo, baš buđavo. Gore nego neka socijalna ustanova gde radi jedna neonka i još treperi. E, sad.. možda vi mislite.. "Ujee... Pa to je pravi hard-core!!!" U smislu, kao strava. Ne. Stvarno je bilo ponižavajuće ako tako može da se kaže. I da ne dužim, krenem ja tako da slikam tu i tamo, ali ništa me ne radi. Ok, odem kući blago razočaran (očekivao sam da će biti strava-strava) pregledam fotke i ono... ok, izvukao sam nešto, ali to me ne radi. Uveče se sastanemo da pregledamo fotke i ja otkinem na fotke koji je jedan dugi fotograf slikao. Otkinem. Apsolutno nema veze sa onim što je izloženo. Slikao je sve sa strane i totalno ono što nije bilo u centru pažnje. I ja mu kažem: 'Svaka čast! Kako!?!?' I on mi odgovori ovako: 'Kada nemaš šta da slikaš, onda se okrećeš osnovi' To je toliko uticalo na mene (probudilo mi je svest kao fotografa) da i dan-danas se vodim tom rečenicom. Npr. Ova fotografija što sam poslednju okačio je proizvod takvog razmišljanja. Otišao sam na savu i prilično je monotono tamo, ali ja svaki put nešto zabeležim. Da budem bukvalan: Pogledam u beton i ako vidim "žvaku" zalepljenu, kako taj sample da ukomponujem u pesmu da dobijem valjanu kompoziciju koja će da me uradi. Mnogo sam postao prost ako tako mogu da kažem. Na početku sam jurio senzacije, ali sada sam se okrenuo mnogo jednostavnijim stvarima i Taylor Deupree je baš došao u pravi trenutak.
Link to comment

^mmm još malo pa shoegazing :DKvadratni format je ludilo!!! Ja i jedan ortak na dz smo se baš primili na isti. Jedino znam kada slikam vertikalno, tada ne mogu da ga ukvadratiram* Izbegavam vertikalu :lol: *Kako se ovo kaže?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...