Jump to content
IGNORED

školski Jezički Problemi...


dare...

Recommended Posts

Ćera mlađa (ona problematičnija), u prvoj godini gimnazije radila pismeni iz srpskog...Zadata tema: "Vratila sam se odande, gde nisam bila, kao puž u kuću svoju." :blink: Poslala tokom časa poruku, a ja odgovorio da piše jal o internetu, jal o nekome letovanju o kome mašta...Posle časa, javila se i rekla da je predala prazan papir , sa samo gore pomenutim dubokomisaonim naslovom...Ja urlao u telefon!!! :o angry.pngangry.pngangry.png Ona je pustila suze i kazala da nije znala šta da piše, a nije htela da piše gluposti... <_< Kasnije sam se nekako smirio... :huh: A sada razmišljam... Kako da prazan papir predstavimo kao odgovor na zadatu temu, po sistemu gde si bila-nigde, šta si uradila ništa! Ima li neko pametnu ideju kako da se odbrani ova teza i ne dobije kec ko vrata??? :unsure:

Edited by dare...
Link to comment
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    9

  • dare...

    8

  • расејан

    7

  • Kelt

    6

nikako. ali ja bih bila srecna na tvom mestu zbog ovoga:

Ona je pustila suze i kazala da nije znala šta da piše, a nije htela da piše gluposti...
moj stav je da pisanje na nivou skolskog zadatka (pismenog) svako moze da uradi, zaista, ali da se kroz skolovanje, ili nekako drugacije, ta sloboda (ili samouverenost) misljenja i samouverenost u izrazavanju istog uvek izmigolji.+edit:
(ona problematičnija)
:lol: Edited by kingmaker
Link to comment

srpsko školstvo za pismene zadatke iz srpskog jezika i književnosti ima dve teme : iz gradiva i slobodnu temu. Prva bi trebalo tako da se piše kao da se spremate za književnog kritičara, a druga kao da se spremate za ludnicu, pošto su skoro uvek bizarne. :mellow:

Edited by Kelt
Link to comment

Hvala na lepoj reči KM!Inače starija je 3god filološke gimnazije i borbene odlikaške naravi... A mlađa budući velemajstor pasivne agresije, trenutno je preplašena od nove škole i svega što nova škola nosi...šta da ti pričam... Znaš celu (para)psihopatologiju... <_<

Edited by dare...
Link to comment

Teme iz engleskog su jos gore :lol: (a tek zadaci... imam tri uzasna primerka, zelje izrazavati preko PM). Npr. "Ljudsko kloniranje""Legalizovanje droga""Virtuelni seks"(za neki razred srednje)... :unsure:

Link to comment
...Zadata tema: "Vratila sam se odande, gde nisam bila, kao puž u kuću svoju." :blink: ...
dzizs :rolleyes: pa jel bash moralo da se nishta ne promeni?te nastavnice prave na indigo, majke mi :frust: ("kao obluci u u reci zivota koja teche", sa osvrtom na zivot i delo karla marxa :blink: )
Link to comment

Dare, obozavam takvu decu. Hrabrost je ostaviti prazan papir. Da sam na tvom mestu, ja bih je ohrabrila da ladno kaze profesorki da joj je tema sumanuta /s akcentom da je to verovatno ideja uvrnutih antidarvinista iz Ministarstva prosvete/ , da ona i njeni vrsnjaci imaju prebogat emotivni svet i da je bespotrebno davati temu koja lici na rebus, pored toliko ?transparentnih?, krajnje inspirativnih motiva za literarnu obradu. A za keca neka je boli uvo. Jednog dana bice ponosna na svoj gest. Veliki cmok od mene za tvoju ceru. :wub:

Link to comment

Od "klasicnih" i vecnih najbolje ("najbolje") su: Osecam, cujem i vidim proleceKako sam proveo zimski raspustMislio sam da cu zaplakatiNisam mogao da precutimZbogom, HopovoNajlepsi dan u mom zivotuitd.:lol:

Link to comment
Od "klasicnih" i vecnih najbolje ("najbolje") su: Osecam, cujem i vidim proleceKako sam proveo zimski raspustMislio sam da cu zaplakatiNisam mogao da precutimZbogom, HopovoNajlepsi dan u mom zivotuitd.:lol:
eh, kod nas su srecom malo relaksirali to zagadjenje nudeci po 2-3 teme istog izuzetnog intenziteta u paketu, na biranje...
Link to comment

Eh... Hvala na rečima ohrabrenja... Ali mi pade na pamet što je diskutabilno filozofsko pitanje sa početka priče... Da li na zadatu temu pismenog zadatka: "Vratila sam se odande, gde nisam bila, kao puž u kuću svoju." :blink: Da li braniti tezu da je na isti naslov, prazan list papira ispod, sasvim korektan odgovor na zadatu temu... wink.gif Ili se ne upuštati u dalju priču, zbog radi dalje budućnosti deteta... :unsure:

Edited by dare...
Link to comment

dare, dete je u pravu.da sam na tvom mestu nagradio bih je zbog postupka.mislim, 1 jedinica manje-vise, svakako je to bolje nego da pise nebuloze iza kojih ne stoji.a na stranu sto mi nesto smrdi u nazivu teme, u pogledu sintakse.edit: mani raspravu, nema leba od toga.eventualno mozes da pitas nastavnika sta bi to genijalno napisao na temu..

Edited by ToniAdams
Link to comment

aman dare angry.png dete dobilo keca - pa sta? i to ne na neznanje, nego na karakter i sad je ti ubijas u pojam. nek sama popravlaj ocenu, i to znanjem, po mogucstvu.... nije problem u potencijalnom sadrzaju tema, nego sto klinci misle da treba da se izrazavaju ne znam kako dubokoumno, te da pisu o sustinskim zivotnim stvarima. e sad, posto je izbor u citankama i lektirama glup, dosadan i nerazumljiv, najcesce, onda klinci zakljuce da oni prosto to ne mogu i stalno su nekako zakoceni - jer jezikom ne vladaju, jezik im je nepoznat i tezak. mislim, unutrasnji zivot svako ima.

Edited by kingmaker
Link to comment
Ili se ne upuštati u dalju priču, zbog radi dalje budućnosti deteta... :unsure:
pa to je uvek problem, da li ce da navuche vecu bedu ili ne... pustiti uchiteljicu da veruje da pravougaonik ne valja ako stoji na kracoj stranici koja je obelezena sa a. ups, pogreshna grana, al primer nije losh, tu mu je negde sushtina... dal da se da caru carevo il da se bude prozivan pri svakom otvaranju dnevnika. ja bogumi ne znam :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...