Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

3 hours ago, Stela said:

Zdravo!

 

Posto vidim da ste u temi oko kablovskih operatera, imam jednu nedoumicu, pa ako moze pomoc.

Naime, imam EON FULL DUO paket u SBB, startovao je u maju, 4 meseca po dinar i ostalo regularno 3.599. I tim paketom sam zadovoljna, meni vise od toga ne treba. Medjutim, selim se u drugi stan. Htela sam taj paket da preselim, ali su mi u poslovnici rekli da tamo nema tehnickih mogucnosti za njihov net i da mogu da uzmem samo tv. Dakle, internet kod drugog provajdera, i onda bi oni taj net iskoristili da mi obezbede tv paket (to je valjda SBB van mreze). I sad mene interesuje je li to radi, je li realno, ne znam nikoga ko to tako koristi…verovatno ima ljudi…inace mi cak ni tv nije smart, ne znam je li to relevantno. I kolika treba da bude brzina interneta da bi sve to funkcionisalo...

 

Tako da imam dve opcije:

1.      u MTSu bih uzela BOX 3 mobilni+net+fiksni, i na to dodala ovaj SBBov tv

2.      da raskinem ugovor sa SBB, i da platim penale, nesto oko 20.000, pa u MTS uzmem i tv, dakle - ceo paket, to je valjda BOX4

 

Radije bih opciju 1, samo da znam da to radi.

 

 

Unapred hvala svima ako imaju neku informaciju ili savet!

 

p.s. citam forum oduvek, samo ne pisem, sad me muka naterala:blush:

 

 

Radi Eon van mreže na MTS internetu.

 

EON box koji dobiješ od SBB-a se poveže sa TV-om, ne treba ti smart TV. Proveri samo da li imaš HDMI na TV-u, da možeš da nakačiš box. 

 

Već sa 20Mb/s ne bi trebalo da imaš prolema sa EON-om, a verovatno ćeš imati veću brzinu.

 

  • +1 1
Link to comment

Dobro procitaj ugovor koji imas sa SBBom, u belome svetu po pravilu ako se selis i provajder nije u mogucnosti da ti obezbedi uslugu na novoj adresi mozes da raskines ugovor bez penala.

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Milosh76 said:
5 hours ago, sasha said:
Svaka častemoji4.png Jel' si išao u neku poslovnicu i koju da znamo gde su tako velikodušni

Merkator, oni su mi nudili 6 meseci po dinar I ostalo puna cena. Pa je sluzbenica rekla da ce pitati menadzera.

mi urakovici smo to obnovili. samo, bilo je nedoumica.

u poslovnici kod skojevskog naselja su mi rekli da kod obnove ugovora imam to, 6 meseci po 1 dinar. kada smo tišli preko puta tašmajdana da to odradimo, ona za šalterom o tome nije imala pojma. pa je otišla da se raspita. usput nam je rekla da ostajemo bez pikboksa jer je to bila promocija. kažem joj da na sajtu pikboks stoji u spisku kanala. ponovo ode da pita.  bi na kraju.

 

posle me snajka upita što nismo uradili kao sa totalom u selu. kada mi je istekao ugovor nisam ga obnovio nego je žena skopila novi. ispalo povoljnije. kao i ovo sa SBB sada ja imam popust 6x 4000 =24000, novi korisnici. 15x 2000=30000. malo li je na ovu skupoću? yebi ga, godine, kasno paljenje.

 

a nije mi jasno zašto isti popust nije za oba slučaja. mesec dana me saljću što telefonom, što na vratima ovi iz MTS.

  • +1 1
Link to comment

To žongliranje[emoji769] mislim da su sprečili odredbom da na istoj adresi mora da bude pauza od 3 meseca da bi se neko tretirao kao novi korisnik.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
16 hours ago, Stela said:

Zdravo!

 

Posto vidim da ste u temi oko kablovskih operatera, imam jednu nedoumicu, pa ako moze pomoc.

Naime, imam EON FULL DUO paket u SBB, startovao je u maju, 4 meseca po dinar i ostalo regularno 3.599. I tim paketom sam zadovoljna, meni vise od toga ne treba. Medjutim, selim se u drugi stan. Htela sam taj paket da preselim, ali su mi u poslovnici rekli da tamo nema tehnickih mogucnosti za njihov net i da mogu da uzmem samo tv. Dakle, internet kod drugog provajdera, i onda bi oni taj net iskoristili da mi obezbede tv paket (to je valjda SBB van mreze). I sad mene interesuje je li to radi, je li realno, ne znam nikoga ko to tako koristi…verovatno ima ljudi…inace mi cak ni tv nije smart, ne znam je li to relevantno. I kolika treba da bude brzina interneta da bi sve to funkcionisalo...

 

Tako da imam dve opcije:

1.      u MTSu bih uzela BOX 3 mobilni+net+fiksni, i na to dodala ovaj SBBov tv

2.      da raskinem ugovor sa SBB, i da platim penale, nesto oko 20.000, pa u MTS uzmem i tv, dakle - ceo paket, to je valjda BOX4

 

Radije bih opciju 1, samo da znam da to radi.

 

 

Unapred hvala svima ako imaju neku informaciju ili savet!

 

p.s. citam forum oduvek, samo ne pisem, sad me muka naterala:blush:

 

Kao što su kolege ispod napisale - mislim da selidbom na lokaciju na kojoj nema uslova da se ugovorna obaveza realizuje (a ugovorna obaveza obuhvata i NET i TV) onda možeš da raskineš ugovor, bar je tako bilo do skoro. Oni ti to naravno neće pomenuti ali tvoje je da pročeprkaš po ugovoru i to rešiš. Ne znam kako su zamislili da ti naplaćuju Eon van mreže, koji paket, po kojoj ceni, morao bi prosto novi ugovor što znači da te navlače na isti, a to isto znači da aktuelni ugovor nije više obavezujući. Naravno ovo sve podrazumeva da menjaš adresu prebivališta u LK da bi mogla da realizuješ ovo sve. 

 

Što se Eon van mreže paketa tiče, ja npr. koristim paket SPORT + PORODIČNI po nekoj staroj ceni od 1.000 din mesečno (nova cena je 1.200) i sama aplikacija na internetu Mts-a radi odlično, ali je izbor kanala prilično ograničen, ja sam ga uzeo samo zbog Sport Kluba i N1/Nova S. Ukoliko nemaš potrebu da gledaš ove kanale bilo kakvo petljanje sa Eon van mreže TV-om ti je suvišno nego lepo uzmi Mts BOX 4, upakuj sve u njega, imaš 6 meseci po 1 dinar i to je to. Ako imaš smart TV i potrebni su ti Sport Klub ili N1 onda uzmi njihov Eon van mreže i plaćaj dodatno 1.200 din, i dalje je to ok cifra kad se sve sabere i oduzme (imaš 2 stranice pre opisan moj slučaj, ali meni su recimo sportski kanali i objedinjavanje svih bili prioritet).

 

Ovde ti je link za Eon van mreže pa vidi koje kanale nude, nije baš da su se pretrgli (apsurd je recimo da nema nijedan RTS kanal):

https://sr.eon.tv/paketi/eon-sport-i-porodicni-paket/ 

Edited by ducca
Link to comment
11 minutes ago, ducca said:

Ovde ti je link za Eon van mreže pa vidi koje kanale nude, nije baš da su se pretrgli (apsurd je recimo da nema nijedan RTS kanal):

https://sr.eon.tv/paketi/eon-sport-i-porodicni-paket/ 

 

Quote

Privredni sud u Beogradu doneo je presudu kojom je utvrdio da je SBB povredio prava RTS-a neovlašćenim reemitovanjem i saopštavanjem javnosti programa RTS-a na svojoj OTT platformi EON. Istom presudom, Privredni sud zabranio je SBB-u dalje vršenje ove povrede pod pretnjom novčanog kažnjavanja.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/3478593/sbb-povredio-prava-rts-a.html

  • +1 1
Link to comment

Nije da kapiram, može preko kabla ali ne preko Eon aplikacije koja radi van mreže i za to treba poseban ugovor? Naravno na Iris app RTS može da šljaka bez problema i van mreže.

 

Mislim nebitno u svakom slučaju. Retardistan

Link to comment
Ako im se isplati da tako gube korisnike, samo neka insistiraju na toj odredbi [emoji3]
Mene su izgubili. Pisao sam već šta su mi ponudili. Bilo je ponižavajuće iskustvo.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Napravila sam i ja nekoliko racunica, ali ima i nepoznatih jos uvek...

 

Sto se tice penala, to bi bilo oko 16000, za 4 meseca po dinar + jos neki Pink koji nisam ni znala da imam, niti me zanima. U ugovoru pise da prilikom raskida pre roka, potrosac bira povoljniju opciju da li ce platiti ono sto je dobio na popustu ili preostale obaveze do isteka. Nece mi u licnoj karti nista pisati, jer iznajmljujem stan.

 

OPCIJA 1: BOX 4 bi mi za dve godine izasao 60.000 + ovih 16.000 penala, to je 76.000

 

OPCIJA 2: BOX 3 bi mi za dve godine bio 48.720 + sta dogovorim u SBB, recimo novi EON FULL TV koji je inace 2.000 (pa akcija 15 meseci upola - to je 33.000 ili 10 meseci upola - to je 38.000)...sveukupno nesto preko 80.000

 

Tako da nije neka velika razlika u ceni, a znacilo bi mi da imam N1 i NovuS, sportski kanali mi ne igraju neku vaznu ulogu. A u prvoj opciji nemam N1 i NovuS. I ako ih uzmem posebno, to je jos 24000 za dve godine. Mada, mozda mi u SBB ne ponude ove popuste...sve je u igri.

Zapravo, vazno mi je i da znam da bi EON van mreze ok radio, jer mi neki ljudi daju informacije da ne bi...

 

Anyway, hvala svima puno na savetima! Idem popodne u poslovnice, pa cemo da vidimo sta ce na kraju da bude...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...