Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Druga opcija da je Vladi frka za pare. To razumem. Ali pare uopste nisu toliko velike. 300 miliona unapred i 10 miliona godisnje...mislim, ta godisnja suma je kap u moru drzavnog budzeta, to je smesno. Ni ova upfront suma nije bog zna sta. OK, nije za bacanje naravno, ali to ce biti iskorisceno da se delimicno zakrpi rupa u budzetu u to u tokom jedne godine. Dakle ni ta motivacija mi ne drzi vodu.

 

 

Izgleda da im je jako velika frka za pare, počistili su neraspoređenu dobit iz predhodnih godina iz jedne od najprofitabilnijih državnih firmi u Srbiji, do poslednjeg dinara. Kad su se ljudi zapitali, hoće li iz tekućeg poslovanja moćei da isplate plate jer je janura malo kljakav mesec, pa nema prihoda kao i obično. Do decembra su isplaćivali plate iz kamate na te pare...

 

Nešto gadno škripi i treba hitno puno para... I ne sviđa mi se šta mi je sad palo na pamet, zašto im treba...

Link to comment

Sta? Za beg u Urugvaj?

To je najbolji scenario po sve nas, i uopšte se ne zezam... NIek idu i neka se okanu ove zemlje...

 

Bojim se ja nešto drugo, ali moram se malo raspitati, možda sam suviše postao paranočan... Recimo, da se za te pare kupuje oružije, na primer...

Link to comment

Ako krene rat... Ma nece rat. Zapad ga je instalirao, niko ne zeli da ratuje...

 

 

My guess je da su preuzeli suvise dugova drzavnih preduzeca (hipp, bor, azotara...), da ih ne bi gasili vec ih ostavili u UPPR i da je ovo dogovoreno odavno sa MMF.

Edited by Ravanelli
Link to comment

kako je počelo, tako su odmah krenule i reakcije.

 

jedan od elemenata priče je i što ljudi koji rade po 15-20god na aerodromu rade na ugovorima za određeno (ugovor na određeno je po starom zakonu mogao da traje godinu dana, po novom 3 godine) i sada oni žele da konvertuju te ugovore na neodređeno vreme, pre dolaska koncesionara, što su im izgleda mihajlovićka i saša vlaisavljević obećali

 

http://tangosix.rs/2017/14/02/sindikati-nikole-tesle-za-koncesiju-smo-saznali-iz-ugovora-na-neodredeno-aerodrom-resavamo-ono-sto-niko-pre-nije-ni-pokusao/

Link to comment

sa druge strane. zoranina ruka za avijaciju, zoran ilić, iznosi svoje viđenje (nadam se da je samo njegovo viđenje, jer deluje kao totalni vlažni san)

 

– Nikola Tesla raspolaže prihvatnim kapacitetima za 5-7 miliona putnika jer je u ovom trenutku izvodi rekonstrukcija Terminala 1 što će obezbediti dodatnih 2 miliona putnika. Što se tiče budućih prognoza za saobraćaj u narednih 25 godina, prema prognozama koje su uradili konsultanti i to u pesimističkom scenariju, to bi bilo 17 miliona putnika. Što znači da postojeći kapaciteti moraju da budu duplo veći.

 

http://tangosix.rs/2017/13/02/zoran-ilic-razlog-za-koncesiju-je-17-miliona-putnika-godisnje-na-nikoli-tesli-za-25-godina/#comment-113134

Link to comment

To je najbolji scenario po sve nas, i uopšte se ne zezam... NIek idu i neka se okanu ove zemlje...

 

Bojim se ja nešto drugo, ali moram se malo raspitati, možda sam suviše postao paranočan... Recimo, da se za te pare kupuje oružije, na primer...

ma sa kim da se ratuje?

srbija rat moze izazvati na dva nacina. jedan je da uleti na sever kosova sa vojskom/policijom, drugi da srpska proglasi nezavisnost, pa da se tamo uleti 

u oba slucaja bi (ako bi uopste uspeli uci na te teritorije) bili ekspresno pocisceni od strane nato pakta

 

treci scenario je da albanci ulete na sever, ali u tom slucaju bi opet reagovao nato pakt ili bi ljudi odozdo jednostavno bili proterani. nema sanse da bi dozvolili sukob albanaca sa kosova i sprske vojske na toj teritoriji

Link to comment

ma sa kim da se ratuje?

srbija rat moze izazvati na dva nacina. jedan je da uleti na sever kosova sa vojskom/policijom, drugi da srpska proglasi nezavisnost, pa da se tamo uleti

u oba slucaja bi (ako bi uopste uspeli uci na te teritorije) bili ekspresno pocisceni od strane nato pakta

 

treci scenario je da albanci ulete na sever, ali u tom slucaju bi opet reagovao nato pakt ili bi ljudi odozdo jednostavno bili proterani. nema sanse da bi dozvolili sukob albanaca sa kosova i sprske vojske na toj teritoriji

a madjarska vojska koja se gomila na granici?

 

Zabroravio si i Bugare ;D

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Iako je klauzula potpuno idiotska, ona je jako cesta.

Ostaje da se vidi da li Lazard (i neki lokalac kog su angazovali) zaista savetovati nekog od kupaca

 

Bilo je dosta primera gde se to desavalo u velikim procesima. Meni najpoznatiji je slucaj prve privatizacije smederevske zelezare kada je Djunic drzao Dilojt Ekonomski institut i tako efektivno drzao buy side i sell sideu transakciji. Nije bas 100% to, ali jeste najpoznatiji slucaj.

Edited by Ravanelli
Link to comment

rok za podošenje prijava za koncesiju beogradskog aerodroma je pomeren sa 25. februara na 10.mart

 

baš me interesuje šta je iza. slepci naravno nisu dali obrazloženje

Edited by Ravanelli
Link to comment

Kako je obrazloženo, rok je produžen da bi se što većem broju potencijalnih ponuđača omogućilo da pribave sva neophodna dokumenta i podnesu kompletne prijave.

Nije se niko zainteresovao?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...