Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Zavisno od datuma, verovatno bi bilo jeftinije uzeti povratnu kartu i ne iskoristiti povratak.

 

Osetno jeftinije, evo sad probao neki novembar sa povratkom dogodine marta i izbacilo mi cenu od 545 €.

Koja fora, kako se tu formiraju cene?

Link to comment

kao i u celom saobraćaju ersbije.... pa i dobrog dela avio-industrije

zimi niko ne leti, leti je puno.

 

tako da si kupovinom dosta unapred za let koji je mala tražnja uleteo u kategoriju najjeftinijih sedišta.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Osetno jeftinije, evo sad probao neki novembar sa povratkom dogodine marta i izbacilo mi cenu od 545 €.

Koja fora, kako se tu formiraju cene?

 

uprosceno, ekonomska klasa npr. deli se na vise cenovnih klasa...recimo da imas 50 sedista u nekom avionu u ekonomskoj

 

10 sedista se prodaje za 100 evra, 10 za 120, 10 za 150, 10 za 200 i 10 za 250 (npr.)

 

tebi uvek izlazi najjeftenija cena, pa kao sto rece Ravanelli, sto ranije kupis kartu, tj. sto je prazniji avion kada ti kupujes, to je cena jeftinija

 

ovo je naravno uprosceno, aviokompanije imaju i snizenja i akcije (tipa ,,srecni petak" i sl.), takodje kada kupujes vezane karte tj. presedas, racunica moze da bude drugacija, pa to sediste koje se onima koji samo kupuju od B do C prodaje za 250 ti mozes da dobijes recimo za 10 evra ukoliko si krenuo od A i ides do C s presedanjem u B...

Link to comment

Tako nekako. Plus, kako se let bliži tako su sve skuplje opcije od petka do nedelje, u dane praznika i sl. Algoritmi danas mogu da prepoznaju čak i poslovne putnike (ne za biznis klasu nego one koji lete poslom ali u ekonomskoj), na primer ako tražiš kartu u radne dane sa razmakom od 2 dana (pon-sre, sre-pet itd.) onda algoritam "nanjuši" poslovnog putnika pa baš za te kombinacije zavali 150 evra jaču cenu a ako produžiš boravak za jedan dan ili biraš dane koji više podsećaju na city break planiranje cena ti pada na neki podnošljiviji nivo.

Link to comment

Tribune, ako hoces bas da proucis imas videe na temu revenue managementa sa matematickim modelima. Poceo sam da gledam tu seriju predavanja pre jedno godinu dana....stigao sam treceg minuta ????

 

Imam poznanika u Nemackoj koji je sa drugarima iz AirBerlina osnovao startap koji uvodi revenue management za sportske dogadjaje i bioskope. Pa tako ako je kisni dan, bioskop ce biti skuplji, a fudbal jeftijini. Ako ranije kupis karte bice jeftinije, kasnije skuplje. Imas klase karata... Ma sve.

Taj pricing je ludilo

Edited by Ravanelli
Link to comment

Pa koji drugi? Nece valjda EWR koji je jos gora rupa od JFKa, a i u pripizdini je. LGA je samo za domace letove.

 

 

Meni je LGA sa tako spuštenim plafonom delovao kao malo bolja šupa. Letela sam za Toronto i zbog nevremena u Kanadi smo odsedeli skoro 4 sata na tom aerodromu, muka živa. Sa JFKom nemam nekih problema, uvek mi je bilo zgodno što postoji veza sa metroom pa se klackanjem može doći do civilizacije za malo para kome treba, a takodje je i taksijem/busem bio bliži od EWRa.

Добро је ако сте вас двоје задовољни. :fantom: Највећи део путника не живи на Манхатану, већ у Џојзију, Филаделфији, Конектикету, и малко јужније, и сви се опасно смарају са Кенедијем. Њуарк је на 95-ци, вози иде директале, нема гужве, мостова и осталих уских грла. Е, сад јесте о био Континенталов па га је преузела она превара која се лажно издаје за авио компанију којој не одговара конкуренција. 

Link to comment

LGA nema longhaul. Ne postoji carina tamo, da slucajno ne bi pravila konkurenciju JFKu.

Ima par medjunarodnih letova (toronto, karibi), ali je US carina s druge strane duge.

 

Pa tacno - nisam mislio na carinu. Inace, nisam znao da ima 1500 milja limit odakle moze da se leti za LGA - uvek sam presedao kada bih sleteo na LGA. Nego, vec skoro godinu dana pokusavaju da relaksiraju uredbu kako bi ugrabili vise love. 

Link to comment

Добро је ако сте вас двоје задовољни. :fantom: Највећи део путника не живи на Манхатану, већ у Џојзију, Филаделфији, Конектикету, и малко јужније, и сви се опасно смарају са Кенедијем. Њуарк је на 95-ци, вози иде директале, нема гужве, мостова и осталих уских грла. Е, сад јесте о био Континенталов па га је преузела она превара која се лажно издаје за авио компанију којој не одговара конкуренција. 

 

United je, sa US Airways, najvece govno kojim sam leteo. Ne racunam one "manje" LCC prevoznike u USA. Koji je to bio blagi uzas let od Osla do EWR :isuse: 

Link to comment

United je, sa US Airways, najvece govno kojim sam leteo. Ne racunam one "manje" LCC prevoznike u USA. Koji je to bio blagi uzas let od Osla do EWR :isuse:

+123690

Link to comment

United je, sa US Airways, najvece govno kojim sam leteo. Ne racunam one "manje" LCC prevoznike u USA. Koji je to bio blagi uzas let od Osla do EWR :isuse:

 

US vise ne postoji, posle spajanja sa American-om.

 

Ako ne znas koje su im bile rute i glavni aerodromi, moze lako da se desi da se nadjes na njihovim avionima [samo spolja obojenim u AA boje] :thumbdown:

Link to comment

inače, ne znam da li ste ispratili Unitedovu turnaround?

 

posle smišeka i skandala gde je organizovao posebnu liniju za direktora aerodroma da bi port authority uložio keša u aerdorom, dobili su navodno sjajnog lika, koji je krenuo da okreće kompaniju na bolje, ali ga je strefila srčka

sada se već vratio da ponovo vodi firmu.

 

http://www.bloomberg.com/features/2016-united-airlines-struggles/

 

 

i dobra ilustracija

 

 

feat_united04__01.jpg

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...