Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Sve u svemu, prilicno ocajna vest. Ja sam ionako udaljen od svakog aerodroma, tako da mi je GW bio solidan izbor zbog rail & fly opcije. Voz u Nemackoj je skup, tako da je jednodnevna karta za bilo koju destinaciju u Nemackoj za 29e cist "bargain". Doduse bilo je nekad 25, a i prtljag je bio 10, al sad definitivno vise nije vazno.

 

 

Videla sam  ponudu za DB  ali to izgleda vazi samo ako se karta kupi u poslovnici ili preko call centra. Ako se kupuje bilo preko njihovog sajta ili nekog levog, nema pomena. A samo izdavanje u poslovnici/preko call centra se placa jos koliko, 1500-2000din, da ne pominjemo to sto je vrlo cesto karta jeftinija na nekom drugom sajtu nego na maticnom..Ali mozda vredi da istrazis.

JU_GER_railoroads.jpg

 

 

Ja cu prestati da se cimam sa Etihad Guest programom kad upotreba milja za letove vazi izgleda samo na Etihadovim letovima a ne i AS. Nja. <_<

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja cu prestati da se cimam sa Etihad Guest programom kad upotreba milja za letove vazi izgleda samo na Etihadovim letovima a ne i AS. Nja. <_<

 

Je li to samo online, ili si probala da ih pozoves?

Link to comment

Posto na njihovom sajtu stoji da moze - evo su T&Cs:

 

 

Redeeming Miles for tickets on Air Serbia
• Award tickets are allowed for return journeys on confirmed basis only.
• One-way awards are permitted at half the cost of the return award value.
• Upgrades are not permitted.
• Unaccompanied minor award tickets are not permitted.
• Children from 02-12 years of age will be charged the adult mileage value and must be booked in the same booking as the accompanying adult.
• Infant tickets will be charged at 10% of the adult mileage value.
• Flight awards are subject to seat availability which may limit the number of seats available for an award ticket.
• Miles can be redeemed on all Domestic and International flights operated by Air Serbia.
• Award tickets are not valid on codeshare flights.
• A minimum of 14 days advance notice is required to book an award ticket.
• Award tickets on Air Serbia are valid for a maximum period of 1 year from date of departure booked.
• Applicable taxes and surcharges will have to be paid at the time of ticket issuance.
• Award tickets are non-endorsable, and non-transferable.
• The first date change will be free of charge. All subsequent date changes will be processed subject to availability for a fee of AED 100 per change, per ticket.
• Name changes are not permitted.
• Ticketing time limit is as set by system upon confirmation of redemption seat booking.
• Redeeming miles for upgrades on partner flights are not permitted.
• All bookings are subject to the Air Serbia General Conditions of Carriage.
Link to comment

Je li to samo online, ili si probala da ih pozoves?

 

Probala da pozovem vise puta i nikad nisam dobila vezu.

Ali sad vidim na sajtu da zapravo ima nekih AS letova iz Beograda no nema svih, npr nema za Frankfurt, Dizeldorf, Pariz ali ima za Stutgart, Cirih, Split. No koji god datum da odaberem za zimu od tih - pise "Sold out".

Probacu ponovo da ih dobijem kada budem planirala sledeci put ali ne ocekujem nista.

Link to comment

I samo da dodam da je Er Srbija geografski "uklještena" između Lufthansine grupe i Turkisha što nije baš lagodna pozicija i zahteva ljutu borbu na tržištu. Lufthansa, Swiss i Austrian sebi mogu da dozvole da ti otkažu let ili izgube prtljag jer na ukupnom broju letova koje njihovi avioni obave svakog dana niko živ ne konstatuje onih 4-5 otkazanih niti bilo koga dotiču vapaji besnih putnika. Svi ti otkazi ne uzrokuju lančane poremećaje u redu letenja jer uvek ima slobodnih aviona koji će da uskoče. Obaška što, kao što si i sam naveo, već posle dva sata mogu da te stave na drugi avion koji ide na istu destinaciju kao i onaj koji si propustio u tranzitu.

 

Nasuprot njima, Er Srbija sa svojih 15 aviona nema takav luksuz. Ako oni u jednom danu otkažu jedan let i još 4-5 letova zakasni po dva ili tri sata, to čini ozbiljan procenat dnevnih operacija i još gore od toga - izaziva lančanu reakciju jer nema aviona u rezervi. Er Srbija nema mnogo double daily linija, mnoge su 1x daily pa ako ih putnici propuste moraju da čekaju naredni dan uz sve prateće troškove za kompaniju. Tačno je da veliki deo putnika ne spada u kategoriju "naprednih" potrošača koji kupuju karte online, sami traže najbolje opcije na netu i imaju svoje preferirane prevoznike. Tačno je da veliki deo putnika jednostavno ode u agenciju i zatraži najjeftiniju kartu od tačke A do tačke B i nije im problem da to bude Er Srbija sa presedanjem u Beogradu, sve dok je najjeftinija. Ali konkurencija je stravična a damping cena neće trajati večno, tu taktiku će Er Srbija pre ili kasnije napustiti. Ideja je da u tom trenutku imaju dovoljan broj novih putnika koji su isprobali nov proizvod i zgotivili ga. Od iznimne je važnosti da u tom periodu operacije idu što je moguće bolje i jako je slaba uteha znati da, eto, i Luftika ume da otkaže let ili zagubi kofer.

 

Sve to sto kazes gledajuci stvari iz ugla avioprevoznika. Ja samo kazem da iz ugla putnika, danas verovatnoca da te zajebe AS ili LH grupa manje-vise ista (za Turkish ne smem da tvrdim jer sam s njima leteo samo jedanput, ali pretpostavljam da je slicno).  Hocu reci, AS je tu negde u proseku evropskih kompanija sto se toga tice. To sto ce tvoj otkazani AS let poremetiti i druge u smislu kasnjenja dok tvoj otkazan LH let nece mnogo uticati na 95% ostalih LH putnika je za tebe, kao nekome ko je preziveo neprijatnost, svejedno :)

 

Inace, koliko ja vidim, nema bas ni LH grupa avione u rezervi, i oni su preoptimizovani (i flota i aerodromi), mislim, malo vise snega u decembru im totalno sjebe koncepciju (i tako svake godine).

 

Sto se tice dampinga, otkatko je AS pocela ekspanziju, turistickim agentima u Srbiji je lepo - Lufthanza ranije nije davala nikakve stimulacije agentima da prodaju njihove karte, sada su poceli da daju do 30% vrednosti karte kao stimulaciju agentima, tj. kao proviziju.

Edited by hazard
Link to comment

Vido ja baš pre neki dan fotku kako đambo đet poleće sa Surčina i baš sam se iznenadijo.

Možda je fora al je izgledalo impresivno, da ne kažem moćno

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...