Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Etihad ima svoju "alijansu" odnosno partnerske kompanije u kojima imaju equity. To su AirBerlin, Virgin Australia, Air Serbia, Jet Airways, Aer Lingus, Air Seychelles i Darwin Airline. Takav im je poslovni model, James Hogan često u intervjuima pominje kako nije neki veliki obožavalac klasičnog koncepta alijansi. Inače, svi navedeni prevoznici koriste Etihadov FF program (mada je npr AirBerlin u isto vreme član OneWorld).

 

Taj lounge u AMS na žalost ne predstavlja najavu neke šire saradnje sa SkyTeam-om

 

Mala ispravka, osim Air Serbia, Darwin i Air Seychelles, svi ostali imaju svoje programe.

 

Air Berlin - topbonus [sa pratecim OneWorld nivoima: Ruby, Sapphire, Emerald]. Virgin Australia - velocity, Jet Airways - Jet Privilege, kao i Aer Lingus - Gold Circle.

 

S druge strane, Etihad je partner i mnogim kompanijama [i njihovim FF programima] u raznim alijansama [AA, AF/KL etc].

Link to comment

Ketering u biznis klasi AIr Serbia je jednostavno senzacionalan. Pre par sati sam doleteo s njima iz Amsterdama i mogu reci da takvu uslugu na evropskim linijama jos nisam doziveo.

Edited by harper
Link to comment

Ketering u biznis klasi AIr Serbia je jednostavno senzacionalan. Pre par sati sam doleteo s njima iz Amsterdama i mogu reci da takvu uslugu na evropskim linijama jos nisam doziveo.

vauu :) lepo cuti. overicemo :)

Link to comment

hvala :)

 

na bazi totalnog laickog posmatranja ne moze se izbeci osecaj da ce jednog dana da se popakuju odavde i kazu ako nas trebate eto nas prekoputa, kod komsija - cozdra!

 

isto moze da vazi i za FIAT :ph34r:

Pa osim potpisa na ovo što je napisao Beowl, da dodam da je baš zbog toga teško da će da se popakuju i odu u Italiju. Osim što su Berlusconijevi feudalci kupili Alitaliu, naravno ne svojim parama, nego mućkama sa bankama koje neće tako lako dozvoliti prodaju akcija a da pare ne povrate, Vlada Italije, države koja je totalni bankrot and then some, treba da preuzme veliki deo rastućih dugova plus treba nekako kompenzovati i to što su ti feudalci u medjuvremenu uništili i AirOne koji je dobro poslovao, plus sindikati koji će da krenu u talase štrajkova koji su u Italiji iscrpljujući.

 

A FIAT se pa skoro sasvim povukao iz Italije, a ono malo što je ostalo služi za ucenjivanje države da daju pare. Čak je i sedište firme izmešteno u USA. Tako da, dok je Marchionne na čelu FIAT-a nekog povratka tamo nema.

Link to comment

Mala ispravka, osim Air Serbia, Darwin i Air Seychelles, svi ostali imaju svoje programe.

 

Air Berlin - topbonus [sa pratecim OneWorld nivoima: Ruby, Sapphire, Emerald]. Virgin Australia - velocity, Jet Airways - Jet Privilege, kao i Aer Lingus - Gold Circle.

 

Mala dopuna za Air Berlin - Etihad je pre dve godine kupio 70% vlasništva u njihovom FF programu (Topbonus) za 200M evra. 50 su dobili u kešu a 150 kroz finansiranje dugova. Air Seychelles je takođe imao svoj program koji se pre dve godine pridružio Etihadovom. Biće zanimljivo videti šta su smislili za Alitalijin program :)

Link to comment

Opet ja - generalno, preteruje se i preterivalo se sa Jato-hejtovanjem. Hejt jeste bio opravdan skroz u nekom periodu od pocetka ponovnog letenja ('95./2000.) pa do recimo 2003.-4., bar po mom iskustvu - redovna kasnjenja od vise sati, prtljag koji ne stize sa vezanog leta i ako se imalo nekoliko sati za transfer, itd. No od tada su stvari funkcionisale prilicno solidno, a kasnjenja su bila funkcija kvarova prastarih aviona. Rekoh, u periodu od 2009. do 2013. leteo sam s Jatom otprilike 15 - 20 puta godisnje (povratno, znaci x2 toliko letova), i neko katastrofalno visesatno kasnjenje se desavalo jedanput ili dvaput godisnje, eventualno triput. Bilo je dosta letova koji su stizali tacno u minut ili bogami i ranije...

 

S obzirom da su se stvari poboljsale jedno 5 puta otkad je Jat postao AS, stvarno ne vidim zasto bi AS bila kompanija za izbegavanje.

 

Ovo sto pises za Istanbul ne mora nuzno da bude tako. Prvo, otkad je Jat postao AS najvise i zaradjuju na rastu transfernih putnika.

Inace, zasto misli da im preti raspad reda letenja na leto? Starudija je oterana na cartere, carter i redovni saobracaj je sada razdvojen, ne bi trebalo da bude ni blizu toliko problema koliko prethodnih godina.

 

 

Razlog je jednostavan: period tranzicije. Menja se flota, uvode se nove linije, povećavaju se frekvencije, drastično se povećava broj putnika... Sve to bi prouzrokovalo poremećaje i u nekoj mnogo stabilnijoj kompaniji a kamoli u Jatu koji je dolazak Etihada em dočekao u stanju kliničke smrti em sa potpuno katastrofalnom kadrovskom situacijom (koja nije ništa bolja ni na aerodromu). Vremenom će to doći na svoje ali pre toga mora da prođe barem 6-12 meseci štapa i kanapa, natezanja i improvizovanja. Ja nisam rekao da ću sistematski izbegavati Er Srbiju niti da ću to činiti iz nekih ideoloških razloga već samo i isključivo zbog toga što ih čega period kompletnog restrukturiranja, što sve to mora da se odradi u hodu i paralelno sa ozbiljnom tržišnom ekspanzijom i kompletnom promenom poslovnog modela, usled ćega će neminovno biti problema sa redom letenja, zemaljskim opsluživanjem, korisničkim servisom itd. Kada taj period prođe i Er Srbija dovede svoje operacije na koliko-toliko pouzdan nivo, rado ću ih uzimati u obzir kao prevoznika kada letim negde.

 

Ako si leteo Jatom 2013-te onda znaš kakav raspad flote su doživeli u januaru i šta su sve otkazali tokom letnje sezone kako bi odradili čartere. Sledeću letnju sezonu ne bi dočekali.

 

Sad, mimo ove priče postoji jedan detalj kojim sam veoma nezadovoljan a to je flota. Novo rukovodstvo je u drugoj polovini prošle godine jedno 70 puta kristalno jasno ponovilo svoje obećanje u vezi flote - da će do kraja aprila istu činiti 8 A319, 2 A320, 5 ATR72 i tri B737 koji će ostati još samo da odrade čarter sezonu. Evo nas sada blizu prve godišnjice ulaska Etihada u Jat i umesto 10 buseva još uvek smo na 8 pri čemu deveti već nedeljama čami u Minhenu "zbog papirologije" iako je potpuno spreman za isporuku. Od ovih prisutnih buseva, dva su stigla u takvom stanju da je Er Srbija do sada na njima zaradila više para naplaćujući penale lizing kompaniji nego na putnicima koje su prevezli. Jedan od njih je leteo samo liniju BEG-AUH i više puta je ostao na AUH zbog kvara nego što se vratio na BEG. Da nije bilo ovih starih B737 da izvade stvar, bilo bi zlo i naopako. Flota je toliko napregnuta da mora da pripomaže Etihad Regional sa svojim SAAB-om koji na liniji iz Ženeve ima pet sati razmaka između dolaska i polaska iz Beograda pa će koristiti to vreme da odradi dnevnu rotaciju za Banja Luku. A najveće ludilo tek sledi u julu i avgustu jer starudija ne samo da nije oterana isključivo na čartere već ih ponekad u redovnom saobraćaju ima isto koliko i buseva i lete širom Evrope u onom Aviolet brendu. Nisu mogli čak ni da vrate ona dva bugarska krša kao što su hteli, jednostavno treba im sve što može da leti.

 

Velika obećanja i najave su postojale i kod uvođenja novih linija. Kairo je najavljen pa otkazan "zbog bezbednosne situacije". To je jednostavno smešno. Niko osim Er Srbije to nije uradio, štaviše egipatski lowcoster Air Cairo je otvorio liniju. Kiev je najavljen pa otkazan, pogađaš, "zbog bezbednosne situacije" iako u Kiev uredno lete svi evropski prevoznici a oni najveći uredno sleću na krimske aerodrome, čak i u Donjeck. U oba slučaja pravi razlog je bio katastrofalan marketing na tamošnjim tržištima. Najzad, najavljen je Bejrut, pa je odložen, pa je ponovo najavljen i otvorena je prodaja karata, pa je usred toga smanjen najavljeni broj letova uz napomenu da će vremenom biti uspostavljena planirana frekvencija. Ovde problem nije bio marketing nego libanski direktorat ali za te probleme su u Er Srbiji znali od početka ali su ipak najavili liniju i počeli prodaju dok je problem još uvek bio daleko od rešenja, pa su nekim putnicima vraćali pare. I onda Bejrut konačno startuje, na jednom od prvih letova bude više od 80 transfernih putnika za 4-5 evropskih gradova, avion zakasni tri i po sata i svi ti putnici izgube svoje konkecije. Pa ih je valjalo rasporediti na druge letove, platiti prenoćište, obezbediti kompenzacije... Prošlog meseca je jedan B737 ostao na SAW i svi putnici su odleteli tek sledećeg dana, uključujući transferne. Preveliki su to troškovi, da ne pominjem to što osoblju Er Srbije u proseku treba po 8-9 sati kako bi tim putnicima saopštili bilo kakvu informaciju o tome kada će najzad poleteti tamo gde su krenuli.

 

Ima tu dosta problema koji dolaze direktno iz menadžmenta a ne samo od zaposlenih. Naravno da je sve to u zbiru neuporedivo bolje od Jata ali to ne znači da nema mesta određenim primedbama.

 

Što se tiče Istanbula ne verujem da će na IST prolaziti mnogo bolje nego što su prolazili na SAW. Imaće sličan popodnevni slot i određen broj transfernih putnika koje sam viđao i na SAW (uglavnom prema FCP, MXP i CPH). Nekim danima će imati 90-100 putnika a nekim 40-50. Mislim da ta linija jednostavno neće ući u Top 5. Svakako je dobro što su se vratili na IST ali mislim da to nije nekakav istorijski momenat i da u ovom trenutku ima mnogo važnijih stvari koje treba rešiti.

Edited by beowl
Link to comment

Realno Banjaluka je nerentabilna linija, u AS je zaposleni zovu "privatnom linijom direktora" - on (Kondic) je iz tih krajeva, pa je hteo let do tamo, zato je na prvom letu promotivno tamo leteo i A319 (sto je potpuno bez ikakvog smisla). Ta linija ce biti ozbiljno redukovana ili ukinuta kada se za par meseci bude podvukla crta i kada se bude analiziralo sta je od novih linija rentabilno a sta nije.

 

 

Razlog je jednostavan: period tranzicije. Menja se flota, uvode se nove linije, povećavaju se frekvencije, drastično se povećava broj putnika... Sve to bi prouzrokovalo poremećaje i u nekoj mnogo stabilnijoj kompaniji a kamoli u Jatu koji je dolazak Etihada em dočekao u stanju kliničke smrti em sa potpuno katastrofalnom kadrovskom situacijom (koja nije ništa bolja ni na aerodromu). Vremenom će to doći na svoje ali pre toga mora da prođe barem 6-12 meseci štapa i kanapa, natezanja i improvizovanja. Ja nisam rekao da ću sistematski izbegavati Er Srbiju niti da ću to činiti iz nekih ideoloških razloga već samo i isključivo zbog toga što ih čega period kompletnog restrukturiranja, što sve to mora da se odradi u hodu i paralelno sa ozbiljnom tržišnom ekspanzijom i kompletnom promenom poslovnog modela, usled ćega će neminovno biti problema sa redom letenja, zemaljskim opsluživanjem, korisničkim servisom itd. Kada taj period prođe i Er Srbija dovede svoje operacije na koliko-toliko pouzdan nivo, rado ću ih uzimati u obzir kao prevoznika kada letim negde.

 

Sve sto kazes je OK i sve primedbe su ti na mestu. Samo, opet kazem, i ova AS u tranziciji je 5 puta bolja od starog Jata, a ja ne mislim ni da je stari Jat bio prevoznik za izbegavanje kad god je moguce (osim u toj terminalnoj fazi raspada), tako da ne mislim ni da je AS za izbegavanje dok je u tranziciji, koliko god stvari nisu legle na svoje mesto. A ove stvari koje navodis - koliko god bile za kritiku i osudu - su se meni redavno desavale sa Lufthanzom, Svisom, Austrijanom, Er Kanadom - koji nisu spaseni posrnuli avioprevoznici u golemoj tranziciji vec uhodane vrlo respektabilne svetske aviokompanije. Pocevsi od toga da mi se otkaze let za Frankfurt (ali ne i interkontinentalni let iz Frankfurta) i to ocito dan-dva ranije jer leta nije bilo ni na tabli kada sam dosao na aerodrom a da mene niko ne obavesti (iz Jata su me uvek zvali i/ili slali mejl kada se tako nesto desavalo), preko toga da se prodaju karte sa vremenom presedanje za kojim teoretski nema sanse da se stigne ako dolazni let kasni vise od 10 minuta (inace gde god sam isao LH grupom po Evropi kasnjenje je uvek bilo bar 15 minuta) - o koferima i da ne pricamo, cak i kada stignes gde treba na vreme - i toga da sam u takvim slucajevima trcao ko blesav preko pola aerodroma (ukljucujuci i skener i pasosku kontrolu) da bi na kraju poljubio zatvoren gejt, zatim otrcao do LH saltera gde bi mi opusteno rekli "a pa ima let za vasu destinaciju za sat ili dva, stavicemo vas na taj" - pritom to meni niko nije uzeo za shodno da kaze, bilo putem informacija u avionu, ili na izlasku iz aviona, ma nista (Jatovo osoblje je uvek cekalo u BEG ljude da ih vodi na sledeci avion kada dolazni avion kasni), do toga da LHin raznosac prtljaga vozi toliko brzo onaj svoj autic da koferi ispadaju po pisti (moj kofer tog dana ipak nije stigao, mora da je negde ispao). O tome da malo jaci sneg u decembru (!) skoro potpuno zatvori frankfurstki (!) aerodrom i da malo jaci mraz, opet u decembru (!) zaledi most za putnike pa zbog toga let kasni sat vremena (!) i da ne pricamo, al ajde, to ide na dusu aerodroma a ne avioprevoznika. Inace jedno vreme je Svis pouzdano vise kasnio na letu za Cirih od Jata (bar 20 min vise), a jednom su i uhvatili da za BEG salju tehnicki neispravne avione. I tako dalje, i tako dalje.

Link to comment

Ma sve je to OK ali ako ja na istoj liniji imam pouzdano dobar Turksih koji me nikada nije izneverio onda nemam nikakav razlog da eksperimentišem ni sa Jatom ni sa Er Srbijom. Oni sami kažu da hoće da svojim putnicima ponude Etihadov proizvod. Pošto sam leteo i Etihadom i Er Srbijom, mogu slobodno da kažem da će proći malo vremena dok to ne bude isti ili makar približno isti proizvod (da kažemo da sve bude isto osim tipa aviona). Čim se to izniveliše i uhoda, eto mene rado na letu Er Srbije ako mi cena/vreme bude odgovaralo.

 

Inače, jedini razlog postojanja linije za Banja Luku je taj što ga subvencioniše vlada Republike Srpske. Er Srbija ne plaća takse i ne toči gorivo na aerodromu u Banja Luci, što manje-više znači da sa dopola popunjenim ATR-om mogu da budu na nuli sa tom linijom. Sa Darwinovim SAAB-om će verovatno biti još bolje. Na prvi/promotivni let bih i ja poslao A319, kad je bal nek je bal :D

Link to comment

I samo da dodam da je Er Srbija geografski "uklještena" između Lufthansine grupe i Turkisha što nije baš lagodna pozicija i zahteva ljutu borbu na tržištu. Lufthansa, Swiss i Austrian sebi mogu da dozvole da ti otkažu let ili izgube prtljag jer na ukupnom broju letova koje njihovi avioni obave svakog dana niko živ ne konstatuje onih 4-5 otkazanih niti bilo koga dotiču vapaji besnih putnika. Svi ti otkazi ne uzrokuju lančane poremećaje u redu letenja jer uvek ima slobodnih aviona koji će da uskoče. Obaška što, kao što si i sam naveo, već posle dva sata mogu da te stave na drugi avion koji ide na istu destinaciju kao i onaj koji si propustio u tranzitu.

 

Nasuprot njima, Er Srbija sa svojih 15 aviona nema takav luksuz. Ako oni u jednom danu otkažu jedan let i još 4-5 letova zakasni po dva ili tri sata, to čini ozbiljan procenat dnevnih operacija i još gore od toga - izaziva lančanu reakciju jer nema aviona u rezervi. Er Srbija nema mnogo double daily linija, mnoge su 1x daily pa ako ih putnici propuste moraju da čekaju naredni dan uz sve prateće troškove za kompaniju. Tačno je da veliki deo putnika ne spada u kategoriju "naprednih" potrošača koji kupuju karte online, sami traže najbolje opcije na netu i imaju svoje preferirane prevoznike. Tačno je da veliki deo putnika jednostavno ode u agenciju i zatraži najjeftiniju kartu od tačke A do tačke B i nije im problem da to bude Er Srbija sa presedanjem u Beogradu, sve dok je najjeftinija. Ali konkurencija je stravična a damping cena neće trajati večno, tu taktiku će Er Srbija pre ili kasnije napustiti. Ideja je da u tom trenutku imaju dovoljan broj novih putnika koji su isprobali nov proizvod i zgotivili ga. Od iznimne je važnosti da u tom periodu operacije idu što je moguće bolje i jako je slaba uteha znati da, eto, i Luftika ume da otkaže let ili zagubi kofer.

Link to comment

I samo da dodam da je Er Srbija geografski "uklještena" između Lufthansine grupe i Turkisha što nije baš lagodna pozicija i zahteva ljutu borbu na tržištu. Lufthansa, Swiss i Austrian sebi mogu da dozvole da ti otkažu let ili izgube prtljag jer na ukupnom broju letova koje njihovi avioni obave svakog dana niko živ ne konstatuje onih 4-5 otkazanih niti bilo koga dotiču vapaji besnih putnika. Svi ti otkazi ne uzrokuju lančane poremećaje u redu letenja jer uvek ima slobodnih aviona koji će da uskoče. Obaška što, kao što si i sam naveo, već posle dva sata mogu da te stave na drugi avion koji ide na istu destinaciju kao i onaj koji si propustio u tranzitu.

 

Nasuprot njima, Er Srbija sa svojih 15 aviona nema takav luksuz. Ako oni u jednom danu otkažu jedan let i još 4-5 letova zakasni po dva ili tri sata, to čini ozbiljan procenat dnevnih operacija i još gore od toga - izaziva lančanu reakciju jer nema aviona u rezervi. Er Srbija nema mnogo double daily linija, mnoge su 1x daily pa ako ih putnici propuste moraju da čekaju naredni dan uz sve prateće troškove za kompaniju. Tačno je da veliki deo putnika ne spada u kategoriju "naprednih" potrošača koji kupuju karte online, sami traže najbolje opcije na netu i imaju svoje preferirane prevoznike. Tačno je da veliki deo putnika jednostavno ode u agenciju i zatraži najjeftiniju kartu od tačke A do tačke B i nije im problem da to bude Er Srbija sa presedanjem u Beogradu, sve dok je najjeftinija. Ali konkurencija je stravična a damping cena neće trajati večno, tu taktiku će Er Srbija pre ili kasnije napustiti. Ideja je da u tom trenutku imaju dovoljan broj novih putnika koji su isprobali nov proizvod i zgotivili ga. Od iznimne je važnosti da u tom periodu operacije idu što je moguće bolje i jako je slaba uteha znati da, eto, i Luftika ume da otkaže let ili zagubi kofer.

 

Moguce, ali da ti pravo kazem mene Austrian vise nece videti u svom avionu pa taman jedino oni leteli na destinaciji na kojoj planiram da letim. Radije bih isao volovskim kolima nego leteo s njima.

Link to comment

Moguce, ali da ti pravo kazem mene Austrian vise nece videti u svom avionu pa taman jedino oni leteli na destinaciji na kojoj planiram da letim. Radije bih isao volovskim kolima nego leteo s njima.

 

Slightly OT na temi o JU, ali sto?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...