Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

pretpostavljam da je ovo G17+ spin, odnosno nastavak mladjinog rata ostro i bezveze, sam protiv svih. nisam primetio da se iko od sindikalaca bunio kada su onomad stavili sapu na sve na aerodromu, pa bi sad jos pride da se pitaju ko ce da preuzme kontrolu nad njim.sto se tice lufthanse, etihada i ostalih - etihad/airserbia na surcinu treba da imaju tretman i status nista bolji od onog koji ima lufthansa na recimo franz joseph strauss (MUC).no more, no less.

Edited by gazza1
Link to comment

pod uslovom da su im svih 17% dali punomoc da ih zastupaju, ako im se ne dopada strategija nek prodaju akcije, u svakom slucaju- govnjiva motka. :fantom:sg proverih i ja imam jednu akciju i nisam ih ovlastio da u moje ime pregovaraju, ni ja ni moja sira familija koja takdje poseduje jednu akciju po glavi.znacimrs..

Edited by Takanohana
Link to comment

Danasnji let sa YU-ANJ je bio jako prijatan. Mada sam na ulasku u avion osetio nelagodu zato sto su mu sedista vrlo slicna kao kod "mrskog bugarina".Cini mi se da je su sedista udobnija od YU-ANK ili se meni vise spavalo. Definitivno su mu pojasevi za vezivanje duzi :)Posada kao i do sada vrlo ljubazna, cak neprirodno ljubazna za srpsko govorno podrucje.Pozdrav,X500

Edited by x500
Link to comment
@Buffalo BillKonkurentski aerodromi u regionu su pojava da sam u poslednjih godinu dana dva puta leteo za Budimpestu,pa onda mini-busom do Beograda...
Mini-bus do BUD je 50 evra povratna + 3-4 sata klackanja u jednom pravcu. Razlika u kartama bi bas trebala biti velika da bi to imalo smisla.
Link to comment

A i AirSerbia nije "privatna firma", vec valjda i Srbija ima deo vlasnistva - a i preuzela je i neke obaveze Jata (?) - osim dugova, naravno. Cvilenje konkurencije, koje nigde do sada nije bilo, nego sad kad su shvatili da imaju ozbiljnog konkurenta za ceo region dizu dreku preko razgolicenih svinjskihpolutkozdera.

Link to comment

Iz Manchestera nema direktno za BGD...Gledam Lufthansu,bese karta sa presedanjem nesto oko 200 funti u jednom pravcu...Za mene I suprugu 400 funti.. Nadjem preko "Jet 2",dve karte za 120 funti. Stignemo u Budimpestu,kad GEA pojeftinila,sada je 20 evra u jednom pravcu,sto kad se sabere sa cenom karte ispada oko150 funti, sto je usteda od 250 funti (malo li je na ovu susu?). Dovezao nas Misko do ulaznih vrata,jese da je cimanje od 5 sati,ali sam se bas lepo ispricao sa starijom gospodjom iz Krakova...Prethodni put sam leteo iz Dablina,vrlo slicna prica,samo sto je kompanija bila Ryanair...

Link to comment

Hm, pa to nije to. Konkurencija je kad ti odvuku putnike, tj, kad bi postojao let Manchester - BGD pa ga ukinu jer su takse u BGD skupe, skupi letovi a tebi se više isplati da letiš do Budimpešte pa onda autom. Još porediš Lufthansu i LC.

Link to comment

Mimix, to o čemu ti pričaš nije stvar konkurencije izmedju aerodroma već izmedju avio prevoznika i različitih kocepata avio prevoza. Normalno je da ćeš jeftinije proći ako koristiš lowcost prevoznika na nekim destinacijama koje nemaju direktnu vezu sa BEG.Ono o čemu sindikati trabunjaju je da će u slučaju davanja BEG u koncesiju, koncesionar momentalno podići takse na nivo koji će rasterati sve prevoznike koji će zbog toga prebaciti svoje letove sa BEG na konkurentske aerodrome u regionu (na koje btw već odavno lete, iako bi se iz ovih sindikalnih baronija dalo zaključiti da im je BEG jedina destinacija u krugu od 500km, valjda zbog svoje superiorne usluge i sindikalne organizacije od četiri sindikata na 400 zaposlenih). A koncesionar je naravno lud pa će sam sebi pucati u nogu i izbiti profit iz džepa.

Link to comment

Pa dobro,ja konkurenciju shvatam u smislu da ako aerodrom u Budimpesti odvlaci izvestan broj putnika beogradskom,onda je to svakako konkurentski aerodrom... Sad,razlozi za "odvlacenje" mogu biti svakojaki,najveci je verovatno taj koji avioprevoznici operisu tamo,a koji ovde,ljudi biraju ono sto im je pogodnije..I naravno da se ne moze porediti Lufthansa I low-cost,ali se mogu porediti Beograd I Budimpesta kao destinacije u avionskom saobracaju...Pa ipak,nema puno onih koji putuju u Madjarsku preko Beograda,sto nam govori nesto...

Link to comment

Postoji određena struktura tržišta, tj manja je Srbija od Mađarske, i siromašnija. To što od 100 putnika na liniji Mančester - Budimpešta 97 putuje za Budimpeštu ili neki drugi mađarski grad a recimo 3 će produžiti za Srbiju ne znači da će Surčin pametnim marketingom i ne znam čine ikada moći da to obrne naglavce.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...