Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

A319 odleteo je jutros za London :) usao je i u evropsku rotaciju, ne samo Abu Dabi. Juce, ako je verovatno sajtu ANTa, leteo za Larnaku, Podgoricu, i Abu Dabi, a sutra umesto Podgorice ide za Diseldorf.

Link to comment

Od 01.01.2013 ja sam sa Lufthansom napravio:

Number of flights 133Flown distance 102,364 km (63,606 miles)Flight time 8d 17h 40min
Od skoro koristim i JAT (AirSerbia) i nisu losi. Osoblje je bolesno ljubazno. Da li upitanju strah od letenja (sa posla) iii nesto drugo ne znam, ali mi se svidja :)Jedino me ubi onaj "bugarin". Razmak izmedju sedista je napravljen sa ogromnom dozom sadizma :-(Sto se tice buducnosti JAT-a. ja sam rezervisao jos 4 povratna leta do kraja godine. Malo li je na ovo skupocu ;-)Pozdrav,X500 Edited by x500
Link to comment
Etihad uzima 56 Boinga, 87 ErbasovaIzvor: Beta Dubai -- Aviokompanija Ervejz objavila je da je naručila od kompanije "Boing" 56 novih aviona, a do Erbasa 87 letelica.

2096051437528890fd8064d961451359_orig.jpg

Foto: Beta/AP

Avio kompanija Etihad ervejz iz Abu Dabija i evropski proizvodjač aviona Erbas (Airbus) potpisali su danas ugovor o kupovini 87 aviona ukupne vrednosti 19 milijardi dolara.Izvršni direktor Itihada Džejms Hogan rekao je na konferenciji za novinare prvog dana 13. avio mitinga u Dubaiju da se, uz mogućnost kupovine još aviona, ugovor odnosi na nabavku ukupno 117 letelica.Porudžbina za sada uključuje 50 aviona tipa A350-XWB, 36 aviona tipa A320-neo i jedan Erbas tipa A330.Hogan je podsetio na partnerstvo Etihada i Erbasa od osnivanja avio kompanije, koja je na svom prvom letu imala avion Erbas A330.Etihad ervejz je ranije danas saopštio da je poručio i 56 aviona od američkog proizvodjača Boing (Boeing) i da će za nove letelice tog konstruktora izdvojiti 25,2 milijarde dolara.Etihad ervejz, koji je i manjinski vlasnik Er Srbije (Air Serbia), prošle nedelje je obeležio 10 godina od osnivanja.

Ovo bi valjda trebalo da znači da A320 ostaje okosnica AS-a do daljeg. Ne piše ovde koji Boeing tipovi su naručeni ali stranci kažu 777/787, dakle ništa od 737MAX.
Link to comment

Moj vlažni san je da će AS-u uvaliti neki od A346 tamo negde 2015/16. kad ih budu povlačili iz Etihada, da odrade bar 1 sezonu sa LYBE-a. :ss1:Doduše, nisam proveravao par meseci šta se dešava sa 340kama u Etihadu...

Link to comment

Претпостављам да за Стокхолм лети стари авион. Ко је летио на ту линију ЈАТ-ом, да ли је био/била задовољан/на?

Link to comment
Moj vlažni san je da će AS-u uvaliti neki od A346 tamo negde 2015/16. kad ih budu povlačili iz Etihada, da odrade bar 1 sezonu sa LYBE-a. :ss1:Doduše, nisam proveravao par meseci šta se dešava sa 340kama u Etihadu...
Ja sam leteo na dve A346-ice prosle nedelje, jedna je jos uvek imala stara, tirkizna sedista u bizu, druga je imala novija, braon straftasta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...