Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Nisam cackao te prve opcije jer tu pominje neaktivnost a ne bateriju.Pod critical action nisam mogao da stavim da ne radi nista (sleep, hibernate ili shut down) pa sam probao da promenim critical battery level sa 8% na 0 i naravno prokletinja se uredno ugasila na 8 :)Probacu sutra da sve poiskljucujem.

Link to comment

Ja sam radio isto što i ti, praznio bateriju na 0, i ovo je upalilo.Prva kolona je za kad si na bateriji, druga na struji.Ukidanje (never) opcija za smanjenje osvetljenja/isključivanje ekrana ubrzavaju proces...Edit: naravno, u Power Options/Advanced Power Options stavis Low i Critical battery level na 0

Edited by historian
Link to comment
Kako da mu iskljucim automatsku hiobernaciju kad je slaba baterija? Treba da potpuno ispraznim bateriju da bih pokusao da je malo pojacam a ovako mi na 8% ode u hibernaciju i nece da se upali dok ga ne stavim na punjac.edit: os je win 7 ultimate.
Li_ion bateriju ćeš na taj način samo dodatno ubiti, ne pojačati. To da ti se ne da upaliti mada ima još malko juicea samo je dokaz da baterija zaista nema snage, jer ona ima određenu ''komunikaciju'' i sa BIOSom.
Link to comment

Probao sam ovo sa praznjenjem po savetu ovog likahttp://www.youtube.com/watch?v=usW-MlDZ6wkvidim sad i u komentarima da neki kazu da ne treba prazniti Li-Ion do kraja.Verovatno cu uzeti onu bateriju sa amazona koju sam pomenuo par postova ranije. Nova i duplo veceg kapaciteta od ove.Ova mi je danas drzala jedva nesto preko sat vremena (netbuk 10.1)

Link to comment

Pa, suprotno, Rodjere. Potpuno je treba iscediti... ostavi se da radi OS do iznemoglosti baterije - nema veze ako se hibernira pritom, btw; potom se restartuje masina i pritisne taster koji priziva BIOS - na tome se ostavi da stoji dok se sam ne ugasi. Potom se ostavi celu noc da se rechargira baterija u iskljucenom kompjuteru. Meni je ovo povecalo (tj. povratilo) kapacitet baterije skoro na fabricki. (Design capacity: 71.28 Wh, Full charge capacity mi je bio spao na oko 40 Wh, a sada je povracen na 60.7 Wh.)Uputstvo je ispod, i provereno je u praxi.

The cycle count of the 9-cell battery (Sanyo) is 112, and it degraded from the 93.24 Wh (design capacity) down to 78 Wh (full charge capacity).The charge mode in battery maintenance is "always fully charge", but no matter how many times I perform "battery gauge reset" with power manager, I am unable to fully restore the full capacity. My bet is that the Sanyo cells degrades fast.However last night I performed 3 steps:1) Run CPU stress tests on battery until it hibernates due to low battery;2) Enter BIOS on battery until the machine turns off due to empty battery;3) Connect the power cord to start charging, WITHOUT turning on the machine, for a whole night.This morning when I turned on the machine, power manager reports 93.48 Wh (full charge capacity)!This "restored" capacity may be temporary and may not be accurate but I have a feeling that the software of power manager needs improvement.
Link to comment

Koliko vidim gomila ljudi tvrdi da treba tako raditi dok druga gomila tvrdi da je to poslednje sto treba raditi :lol:Kod mene je malo problem sto kad se ugasi na nekih 8% ne mogu ni do biosa da dodjem. Moracu nekako da ga iscedim iz win-aVidecu da ga restartujem kad bude imao nesto vise od 10% pa posle toga da udjem u BIOS i da pokrenem hard disk test (tako nesto i HP preporucuje)https://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&dlc=en&docname=c00821536

Link to comment
Pa, suprotno, Rodjere. Potpuno je treba iscediti... ostavi se da radi OS do iznemoglosti baterije - nema veze ako se hibernira pritom, btw; potom se restartuje masina i pritisne taster koji priziva BIOS - na tome se ostavi da stoji dok se sam ne ugasi. Potom se ostavi celu noc da se rechargira baterija u iskljucenom kompjuteru. Meni je ovo povecalo (tj. povratilo) kapacitet baterije skoro na fabricki. (Design capacity: 71.28 Wh, Full charge capacity mi je bio spao na oko 40 Wh, a sada je povracen na 60.7 Wh.)Uputstvo je ispod, i provereno je u praxi.
I koliko je trajalo? Ako ne pošalješ neke taze atome u nju, ne možeš oživjeti iscrpljenu i staru bateriju. Ako je nova i njezin BIOS ju zajebava, onda to ima smisla. Ali čini mi se da kod katamarana to nije slučaj.
Link to comment

Pa, relativno je nova (tj. i nije bas najnovija, ali nije bila totalno crknuta).Za potpuno izlapelu bateriju verovatno da nema nikakve pomoci (mada sam nekad cuo da ih stavljaju u zamrzivac - ali, to nisam proverio u praksi, nesto mi sumnjivo zvuci).

Link to comment

Daleko je moja od nove.U svakom slucaju probacu pa sta bude. Jednom sam nesto slicno odradio sa baterijom od bezicnog kad je krenula da zeza i drasticno je popravio.

Link to comment

Pomenuo sam na prosloj stani jednu bas jeftinu sto sam nasao na amazonuhttp://www.amazon.co...ni 110c batteryjedino jos nisam 100% siguran da je kompatibilna sa mojim netbukom. 99.99% da jeste.Imam kombinaciju da mi donesu iz Engleske.Kod ove druge cak i pominju part number za koji mi je covek iz hp support rekao da je kompatibilan.http://www.amazon.co...ords=537626-001

537626-001
Jedino sto bi po njima to trebalo da je 3 cell.Koliko ja kapiram ovohttp://www.shopping.hp.com/shopping/pdf/HP_NB_Battery_Compatibility_Chart.pdfsvaki compaq 110c-1xxx trosi iste baterije. Edited by katamaran
Link to comment

Litijum jonske nemaju memorijski efekat, s' druge strane potpuno pražnjenje ih uništava, zato imaju elektronsku zaštitu, propadaju hemijski, traju par godina i to je to, nemojte pokušavati da ih skroz ispraznite, nemojte ih "šokirati" naponom većim od predviđenog za punjenje, nemojte kupovati neproverene baterije.edit:

I ja bih nešto 13-14", ali zašto su uz isti hardver skuplji i po 5000 u odnosu na standardne 15,6" ?Uglavnom imam na umu Asus X301.
pa manje je sada popularno :)a i drugačiji je panel, ima dell gomilu novih 14" za "normalne" novce, recimo Inspiron 14 3420. 15,6 stvarno nije toliko veliko a udobnije je, i to više gledam prema tastaturi nego prema ekranu, ako ti stvarno treba što manji ekran onda ok, uzgred taj asus je 13,3? To je onda "prestižna" ultrabook kategorija, pa se i za to plaća malo :) Edited by Vapad
Link to comment

Ja napisah tacne vrednosti u Wh u svom slucaju, no Vapad (kao i uvek) zna bolje. Ili, mozda je to slucaj sa baterijama na teritoriji Srbije.http://www.ltu.edu/cm/attach/b8760606-6663-4455-9f03-7dd4276f6b1c/Recalibrating%20Lenovo%20batteries.pdf

Link to comment
Ja napisah tacne vrednosti u Wh u svom slucaju, no Vapad (kao i uvek) zna bolje. Ili, mozda je to slucaj sa baterijama na teritoriji Srbije.http://www.ltu.edu/c...o batteries.pdf
vapad je u ovom slucaju u pravu. jer takva je fizika li-ion baterija.i da, one imaju ugradjenu zastitu od potpunog praznjenja jer bi ih to totalno sjebalo, te ovi sto pisu kako je to stetno su teoretski u pravu, ali prakticno se to ne moze desiti.ovaj ciklus "potpunog" praznjenja samo pomaze kompjuteru da bolje proceni status baterije u toku rada, i kolko jos energije ima u njoj/vremena do iskljucenja, ali nece napraviti pitu od zgovnane baterije*obrati paznju da je link o "rekalibraciji baterije"
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...