Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Pitanje br1 - Acer laptop, prilikom paljenja kuleri se zavrte na kratko, pa se ugase. I tako non stop. Ekran se ne pali. Sta moze da bude? Maticna, napajanje, memorija?Pitanje br2 - jel postoji neki servis u BGu koji bi primio lap, ne bi naplatio utvrdjivanje kvara, a bio bi u stanju da reaguje relativno brzo i u slucaju popravke (da ne stoji po 10-15 dana dok ne vide sta nije u redu, pa onda da se i servis ceka). Lap je malo stariji, cini mi se, dual core je u njemu.

Link to comment
Sta moze da bude? Maticna, napajanje, memorija?
All of the above.
jel postoji neki servis u BGu koji bi primio lap, ne bi naplatio utvrdjivanje kvara, a bio bi u stanju da reaguje relativno brzo i u slucaju popravke (da ne stoji po 10-15 dana dok ne vide sta nije u redu, pa onda da se i servis ceka).
PC klinika u Carice Milice je bila u tom fazonu (dijagnoza odmah), pa ti kažu kol'ko košta da čekaš na red, a koliko da te uzmu u rad odmah...
Link to comment

Hmm, da. Rekoh mozda na osnovu tog paljenja/gasenja moze da se preciznije utvrdi.Mislim, nije mi bitno da se upustam u problematiku previse (samo poznanik je u pitanju), al ajde bar servis da mu preporucim. Reci cu mu za PCK, a napisite jos koji ako znate pouzdano da tako funkcionisu. Student budzetlija je u pitanju, pa mu pare znace, a s druge strane ide ispitni rok valjda pa mu treba lap :wacko:

Link to comment

prvo bih ga rastavio, ocistio, rekonektovao, sastavio, (samo ispod tastature new monitor) i na jednom lapu sam nasao i prelepljenu resetku za ulaz vazduhaponekad i ggl pomazei kad se zaglavis kao ja, ima ovde dobrih savetnika

Link to comment
  • 3 weeks later...

Dakle, došlo je vreme za novi laptop. Hvala Toshibi koja je napravila ovaj Satellite koji me verno služi već 4 godine, ajmo sad nešto drugo.Nemam neku posebnu ideju šta bih gledao, ali imam parametre koji su mi bitni.Ako znate neki konkretan model koji se uklapa u ovo, super, ali i uopšteni saveti oko brendova bi mi dosta značili.Veličina - do 14'', što lakši. Ne verujem da ću ga puno nosakati unaokolo, ali bih voleo da mogu. A zapravo, u poslednjih mesec dana se nekoliko puta desilo da bi mi dobro došao na par sati kada sam van kuće.Autonomija - pogledati pod 1. Prilično bitna, dovoljno bitna da žrtvujem kilažu zarad baterije.Potrebe - bazične, najbazičnije. Net, mejl, excel/word kada zatrebaju, što nije često.Igrice skoro i ne igram, a i ovo što igram šljaka lepo na (kao što rekoh) 4 godine staroj Toshibi, tako da je to skoro nebitno. Što se multimedije tiče, Toshibu ću zadržati da mi služi kao desktop kompjuter za filmove/serije/muziku, pošto ima vrh zvučnike.Na temu zadržavanja laptopa, tražim neki prejednostavan i nezahtevan OS. Linux Mint mi prvi pada na pamet (sad je izašla 15ica). Još neki predlog?

Link to comment
Ovo mi zvuči kao prilično fina kupovina za takvu neku namenu.Eventualno ovo - primetno bolja baterija, i jači procesor, mada mislim da ne vredi baš toliko..Ima sada dosta jeftinih 13,3 a dell je počeo masovno da pravi 14", ionako su iste rezolucije i na 13 i na 14 i na 15,6, tek, kako oni zovu HD+ ekrani imaju neke pristojinije rezolucije, i cene da te glava zaboli.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Asus X55VD-SX208 15.6",Intel DC 2020M/4GB/500GB/GeForce 610M 1GBIzdvaja se po novoj generaciji procesora, nije celeron i ima još grafiku pride.Za nešto manje može neki DC970 ili 980 do 6Gb rama (4+2) i 500 ili 750GB a bez grafike, isto 15,6.Mada dugo nisam radio sa asusima, gledao sam i nekog samsunga i della ali ništa baš ovakvo.

Link to comment
AKo 3000 nije problem :http://www.emmi.rs/l...productId=30044INače, pitanje je šta će klinac raditi. AKo će striktno igranje, onda se otvori za ove 3000 i uzmi ovo sa mog linka, ili bilo šta što nije integruša.Ako će da radi mmožda jenom i nešto pametno, digne neki serverčić, radi nešto, programira, uči se da se zajebe kao pola nas na ovom forumu, onda idi na i3+ HD4000, recimo:http://www.emmi.rs/l...productId=31301
:lolol:Koliko sam samo puta zažalio što nisam burek učio da pravim.
Čuj, ja sam kao pobegao od programiranja, sad.Pa kad bude stani-pani, nema resursa, a ti bi to mogao, ajde, pa šta, to ti je par linija.I tako, na kraju na svakom projektu iskucam opet solidnu količinu koda. :)A SAP svet je divan, navodno, niko ne sme nikome da se meša u oblast. Eh, Nemac zamislio, Srbin razjebao.
Juče mi je rekao da je od ujaka lurkera saznao da sam napisao da neće programirati :D pa me je demantovao izjavivši da bi tako rado dizajnirao sajtove i slično.Eto, bacajte savete ili mu držite časove, šta da vam kažem :D
Link to comment

Da li je ova baterijahttp://www.drbattery...0sf/lhp231.aspxkompatibilna sa istim modelima laptopova kao i ovahttp://www.amazon.co...ni 110c batteryKod ove jeftine se model mog netbuka ne pominje 110c-1110ex(ne treba ni da napominjem da sam bas na tu bateriju bacio oko)Neki modeli sa liste kod jeftine baterije se ne pominju na listi kod skupljeOno sto me buni sto ima modela koji se pominju na obe liste (1001NR, 1010EA, 1020EI...)Koliko ja kapiram to bi moralo da znaci da su te dve baterije kompatibilne sa istim modelima laptopa. Ramisljam da posaljem mejl na hp support da li mi ova prva odgovara.

Edited by katamaran
Link to comment

Kako da mu iskljucim automatsku hiobernaciju kad je slaba baterija? Treba da potpuno ispraznim bateriju da bih pokusao da je malo pojacam a ovako mi na 8% ode u hibernaciju i nece da se upali dok ga ne stavim na punjac.edit: os je win 7 ultimate.

Edited by katamaran
Link to comment

I ja bih nešto 13-14", ali zašto su uz isti hardver skuplji i po 5000 u odnosu na standardne 15,6" ?Uglavnom imam na umu Asus X301.

Edited by El Guapo
Link to comment
Kako da mu iskljucim automatsku hiobernaciju kad je slaba baterija? Treba da potpuno ispraznim bateriju da bih pokusao da je malo pojacam a ovako mi na 8% ode u hibernaciju i nece da se upali dok ga ne stavim na punjac.edit: os je win 7 ultimate.
Control PanelHardware and SoundPower OptionsEdit Plan Settings On baterry:never-never-never
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...