Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

U mom slucaju (Emi + EFG) je tacno.Postoji neka cifra koja se placa za deljenje na 12 rata ali to placa Emi. Jedino sto mi preko rate naplacuju je 50 kinti mesecno. Kazu da nema nikakvih troskova za gasenje kartice.edit: zajeb. Kartica me kosta 150 kinti mesecno.Cela prica me kosta 1800 DIN (12X150)Na laptop od 62 000 sasvim prihvatljiv trosak.ovde se pricalo o Emmi +EFGhttp://forum.benchma...2-mesečnih-rata

  • 1200 dinara "za deljenje na 12 rata" (to sam mogao i ja da im uradim, 24.000 / 12 = 2.000)

Sem pomenutih 150din mesecno postoji i naknado od 5% celkupnog iznosa i koja se placa sa prvom ratom.Od firme do firme postoji razlika kako su tih 5% predstavljeni, zato i vecina ima duple cene, sa i bez tih 5%. Gde postoje duple cene, prodavac placa banci tih 5% (a vama se reklamira "bez kamate" ali ima vece cene), gde ne postoje duple cene kupac place tih 5%.
Kod Lista si ti morao da platis tih 5% dok je u mom slucaju to platio Emi. Oko ovoga za cene se ne slazem jer je taj laptop svuda bio dosta skuplji nego u Emiju. Pretpostavljam i da je druga banka u pitanju kod tebe cim je druga cifra za mesecno odrzavanje. Edited by katamaran
Link to comment
Kod Lista si ti morao da platis tih 5% dok je u mom slucaju to platio Emi. Oko ovoga za cene se ne slazem jer je taj laptop svuda bio dosta skuplji nego u Emiju. Pretpostavljam i da je druga banka u pitanju kod tebe cim je druga cifra za mesecno odrzavanje.
Ne, ne, isto EFG, još imam i dva računa kod njih, nego ja u brzini potpisao papire i iznenadio se kad mi na kućnu adresu stigla kartica, pin, odobren iznos veći od cene kompa... I navedeni proračun. <_<
Link to comment
Šta je best buy od ova tri?
Vrlo su slicni (ako ne i isti). Male razlike u HDD-u i RAM-u nisu preterano bitne, posto danas to nije skupo nadograditi (posebno ovo drugo). Moze da bude bitno sto drugi ima USB3 ako je to nesto sto treba na regularnoj bazi.
Link to comment

Bacio sam pogled, oko 25 dol. je 4GB DDR3, ne znam kakve su cene tamo doduse. Znaci nije skupo dograditi do 8 (posebno ako masina dolazi sa 1 stickom od 4, a ne 2x2, sto nije jasno sa vebsajta). S druge strane, ne verujem da se efektivno moze dograditi na USB3 ... Tako da bih ja gledao u pravcu tog drugog, docim onaj prvi jeste primamljiv zbog vise RAM-a i veceg HDD (od drugog).

Edited by Indy
Link to comment

Mislim da sa tim budzetom nisi mogao bolje.Malo sam skeptican kako ce igrice raditi na njemu ali youtube klipovi obecavaju :)http://www.youtube.com/watch?v=j1yj5Ik5q-Ahttp://www.youtube.com/watch?v=4IAeDgiTQDMJedno pitanje vezano za moj

Up to 3 hours and 37 minutes1 of battery life with a 6-cell batteryUp to 7 hours and 30 minutes1 of battery life with a 9-cell battery6 cell 48 WHr Li-Ion Battery9 cell 90 WHr Li-Ion Battery (optional)
Jel 9 cell stvarno bas toliko bolja? Kad mu dodje vreme za zamenu baterije verovatno cu gledati da uzmem na ebay jer su kod nas cene drasticno vece. Edited by katamaran
Link to comment

Lepo :)Ima 9 cell za 25 funti na amazon.co.uk Cimnucu nekog da mi donese kad bude trebalakoliko bi trebala da drzi baterija na 10-incnom netbuku? Imam jedan (compaq mini 110c) kom ne drzi ni dva sata. Nema hard pa mu os dizem sa usb-a (xpud) pa mu mozda i to utice na kratko trajanje baterije.Ima bas jeftino da se uzmehttp://www.ebay.co.u...C-/251235087475cak vidim da ima da se uzme i 6 cell za cele dve funte vise :)Na netbuku bi baterija valjda trebala da drzi 5-6 sati?Kod nas je naravno 50-60 evra <_<

Edited by katamaran
Link to comment

Sa srecom CTale. Nisam ukapirao da su igrice bitne. BTW, dosta su mi pomesana iskustva sa diskretnom grafikom na laptopima. Barem jedan od katamaranovih videa je sa Windows8 masine. Ne radi sve na svemu (ili ne radi jednako dobro). Videcemo kakav je zivot baterije, sa ili bez ukljucene diskretne grafike, na Ubuntu-u. Windows 7/8 to iz mog iskustva radi bolje.

Link to comment

Moja dosadašnja iskustva sa igranjem na laptopima su relativno loša; uzme čovek neki "bolji" gpu, koji obično u svojoj M izvedbi nije ni za prineti desktop varijanti, i naivno pomisli da je napokon obezbedio pristojni framerate. Kad ono, framerate truba, platio sam samo dodatnog sisača struje i grejača cele skalamerije. Mislim, da, Morrowind radi OK :lol: Die, fetcher!

Link to comment

Ne znam, moraće da posluži i za to. Klinac, srećom, nije previše zahtevan - mislim da je Dota ovoga puta ono što ga vozi. A to MORA da radi na odabranoj mašinici, ako je radilo na ovoj sa koje kucam (a ova je lepo podnela Warhammer 40,000, čak i Crysis), a specifikacije su dosta skromne: Intel Pentium Dual CPU T2370 @1,73GHz, 2GB, Mobile Intel® 965 Express Chipset Family)

Link to comment

17.0 torbe su problematicne za 17.3 laptop?Treba da kupim torbu ovih dana a po svemu sudeci moracu da vukljam laptop sa sobom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...