Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Kako sam obećao, da sa vama sredim prve utiske o Dell i7 koji smo zajedno sklopili.Prvo, brzina. To je otprilike slično kao moj stari desktop Q6600 2,4GHz sa 8giga(samo sto su tada bili DDR2). Možda postoje trenuci kad se oseti da je Dell brži, ali u svakodnevnom radu, mi zapravo udaramo u ograničenja samog Windowsa.Drugo, grejanje. Dell se zaista greje sa zadnje strane, međutim, dovoljno je nakositi ga preko npr.knjige ispod i taj problem je bukvalno eliminisan. Treće, baterija. Realno dva ipo sata. Postoji nekakva priča da će baterija navodno duže trajati ako se vadi dok je notebook prikačen za struju - mene jednostavno mrzi i ne radim to, ali bih svejedno voleo da čujem mišljenje forumaša ima li istine u priči.Četvrto, težina. Već sam oguglao na pitanja tipa 'šta će ti 17 inča, to je preteško da se nosi'. Mislim, svaki odlazak na pijacu je veći napor od tih 5kg(verovatno i manje) i meni to nije nikakav limitirajući faktor.Peto, cena. Tražio sam od prodavaca da mi konkretno objasne zašto je npr.Vostro serija toliko skuplja od Inspiron serije i čovek mi je izvadio Dellovu statistiku da je tih 20% najčistija razlika u kvalitetu. Ok, ali garantni rok je 36 meseci, a za tri godine će me novi operativni sistemi svejedno prinuditi da pazarim nov?! Na ovo prodavac nije imao protivargument, te sam definitivno uzeo Inspiron.I to je to...uživancija. Zasad.

Link to comment
nema teorije da se sada akam sa reinstalom.možda za par nedelja, kad pozavršavam poslove. ovako, samo izvučem usb i vatim ga ponovo i radi, do sledeće prilike. :)
Ma ne, zezao sam se. Kakva reinstalacija. :)
Link to comment

ja reinstal sa sve programima odradim za 1,5-2 sata.to mi je uvek bila lakša opcija nego da jurim rešenje za neki ozbiljniji problem.

Link to comment

Ja preferiram ceprkanje i pronalazenje resenja bez toga.Nije retko da reinstalacija moze da potraje mnogo duze a jednom kada nadjes resenje mozes ga primeniti za par minuta.Naravno, i jedno i drugo je ok, zavisi od filozofije: sam svoj majstor ili helpdesk. :)

Link to comment
Prvo, brzina. To je otprilike slično kao moj stari desktop Q6600 2,4GHz sa 8giga(samo sto su tada bili DDR2). Možda postoje trenuci kad se oseti da je Dell brži, ali u svakodnevnom radu, mi zapravo udaramo u ograničenja samog Windowsa.
udaras u ogranicenje tvdoga diska, ne windowsa. stavi SSD pa ces videti da se windows odjednom ubrzao iako to ne bi smeo :o
Treće, baterija. Realno dva ipo sata. Postoji nekakva priča da će baterija navodno duže trajati ako se vadi dok je notebook prikačen za struju - mene jednostavno mrzi i ne radim to, ali bih svejedno voleo da čujem mišljenje forumaša ima li istine u priči.
nece trajati duze u smislu da ce ti raditi tri i po sata, nego da ce duze vremena trebati dok ne crkne (smanji se na 1 sat)inace, ni ja ne znam da li je to tacno. navodno, idealno je za bateriju da bude na 70ak%, a posto kad je u kompu na struji onda dodje na 99, to joj dolazi glave
Link to comment

Gledao sam neke tabele, najbolje je kad je na 40% i na hladnom mestu. Kada je u laptopu, glave joj zato dolazi toplota.Medjutim, sve je to sviranje kurcu. Ta masina ce da radi i bez baterije, jer to laptop u principu i nije. Radi se o desktopu koji moze da se nosi s mesta na mesto, ali ozbiljan rad s 2 i po sata baterije je ionako nemoguc.

Link to comment
udaras u ogranicenje tvdoga diska, ne windowsa. stavi SSD pa ces videti da se windows odjednom ubrzao iako to ne bi smeo :o
Mislim da nisi ispratio do kraja priču - to smo odradili odmah u startu, po savetima drugara sa topika. Nisam se uopste žalio na brzinu, makina leti kao munja, samo sam radio poredjenje sa desktop računarima.Meni mašinu koči komplikovan setup za PS sa gomilom pluginova pisanih u startu za Mac, koji jako usporavaju, zatim Maya u kombinaciji sa VRay koji takođe nije matični Majin render, već je adaptiran sa Maxa, kao i pluginovi za After i Vegas koje skidam gde stignem.Takođe, kad pričam o brzini, ja je posmatram isključivo kroz procese na pomenutim softverima, upoređujem je sa procesima na ostalim desktop računarima u mreži, bavim se samo tim kriterijumima. Serviseri bi brzinu merili po sasvim drugim parametrima i dobili bitno različite rezultate.A savet za bateriju ću prihvatiti od danas - dosad uopšte nisam razmišljao koliko je napunjena ili ne.
Link to comment

pa ok je to sto kazes, ali nije do operativnog sistema, nego do gomile tog softvera koji je naprosto komplikovan, a ponesto od njega kako vidim i skarabudzen pomaloza bateriju - stvarno uzmi sa rezervom. to sam video negde na netu, novinarska rekla kazala, itd.pre 5-6 godina sam se cimao s baterijom, vadio je stavljao, punio, praznio, i opet je pala na pola kapaciteta nakon 2 godine.sad vise i ne pokusavam, ako crkne kupicu novu i nek ide zivot :)

Link to comment

zna li neko gde može da se nađe nov ili polovan ekran za acer aspire one lap top? koje bi radnje mogle da imaju, i gde bi se to eventualno polovno moglo naći? pc berza ili tako nešto?

Link to comment
zna li neko gde može da se nađe nov ili polovan ekran za acer aspire one lap top? koje bi radnje mogle da imaju, i gde bi se to eventualno polovno moglo naći? pc berza ili tako nešto?
Probaj njih da pitaš...
Link to comment
zna li neko gde može da se nađe nov ili polovan ekran za acer aspire one lap top? koje bi radnje mogle da imaju, i gde bi se to eventualno polovno moglo naći? pc berza ili tako nešto?
Možeš probati na limundu da potražiš neispravne acere kojima je ekran ok.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ništa ne pitam, samo se hvalim... -_-Danas sam postao ponosni vlasnik ovog lepog primerka... Bojim se da kad ga izvadim iz kutije, narednih 10ak sati nema spoljnog sveta... I ceo vikend u nastavku... :)P_500.jpg Procesor Intel Core i7-3610QM 2.3 GHz (Up to 3.3 GHz Turbo mode, 6MB Intel Smart Cache, 22nm) Chipset Intel® HM77 Express Chipset Memorija 8GB DDR3 (4GB DDR3 1600MHz x 2) Memorijsko proširenje 4 slota, maksimalno 32GB DDR3 do 1600MHz HDD 750GB SATA 7200rpm HDD 2 Neiskorišćen Monitor 17.3" Full HD + LED backlit FHD WVA anti-glare (1920 x 1080) Grafička karta nVidia GTX 660M (N13E-GE) 2GB DDR5 CD/DVD DVD RW Dual Layer Zvučnici EAX Advanced HD 5.0 with STEREO spekars + SubWoofer Mrežna karta 10/100/1000 Gigabit Lan Wireless Intel Centrino 802.11a/b/g/n Baterija 8-cell Lithium Ion (Li-Ion) (5200 mAh / 75 Whr) Tip tastature Full size backlit keyboard Težina 3.9kgSSD ću dodati naknadno...

Edited by radisa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...