Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Ne dirati prioritet winampa !Nikada ne menjati prioritete procesa !U power menadžmentu win sedmice imaš opciju šta i kako da radi na struji i na bateriji, predlažem da ručno podesiš da se na struji ništa ne gasi, da se USB ne gasi selektivno i da sve radi u fullu a na bateriji da media performance ili tako neku opciju pri dnu (nisam pri 7 ...nastavak posle sat vremena hitne intervencije....) eeee...nemam pojma.... u glavnom nije to problem, isključi štednju energine ona ume da nadgornja drajvere.
Što se touchpad-a tiče, nije do power saving-a: problemi se javljaju samo kad je na napajanju! Kad je na bateriji, do sada nisam imao problema. Po onome što sam izguglao, izgleda da je to poznat problem sa Elan touchpad-ovima. Do sada sam uglavnom rabio laptope sa Synaptics-om, i tamo nikad nisam video ništa slično.
Link to comment

Jesi probao maknut drajvere? Meni uredno fukncionira bez drajvera. Ne rade kerefeke, ali radi two finger scroll, men dosta..

Link to comment
Jesi probao maknut drajvere? Meni uredno fukncionira bez drajvera. Ne rade kerefeke, ali radi two finger scroll, men dosta..
Nisam, hoću prvo da pokušam da pronađem koja to kombinacija dovodi do ovakvog ponašanja. Evo sad npr. radi već nekoliko sati bez i najmanjeg problema.
Link to comment

Kvarizmi, pade mi na pamet - a da poteras taj tvoj laptop sa live CD (recimo ubuntu). Pa ako sve radi kako valja, onda znas da su drajveri truba. Meni to lici na drajvere (u oba problema), posto sam na bivsem leptopu imao slicne probleme, dok ga nisam spasao muka i preveo na ubuntu.

Link to comment

Koliko sam iz dosadašnjeg ponašanja uspeo da zaključim, izgleda da su Elanovi drajveri uzrok oba problema. Siguran način da se reprodukuju obe stvari je da se uključe WinAmp i Chrome istovremeno - kad je touchpad aktivan, nastupa haos i sa muzikom i sa ponašanjem kursora. Kada sam disejblovao touchpad i uštekao eksternog miša, WinAmp i Chrome su radili ok u paraleli.

Link to comment

slične probleme sa touchpad-om je imao i hp koji je došao preinstraliran na win 7 home. instalacija specifičnog drajvera za to je rešila problem.ako ti to ne reši problem, nosi ga u servis.

Link to comment

Doslo je vreme da se oprostim od svog 8 god starog desktopa i da predjem na laptop.Zanima me vase misljenje o ovom HP,taj mi se nekako najvise svideo mada sam otvoren i za druge predloge u tom cenovnom rangu?http://www.itsvet.com/proizvod/hewlett-packard-pavilion-g7-1226em-a2d54ea-intel-core-i5-2430m-2.4ghz-6144mb-750gb-dvdrw-17.3''-led-hd-freedos/comp_comp_laptop/15/7325

Link to comment

Dobar prijatelj mi drži prodaju i servis. Kad sam tražio sebi novi laptop izričito mi je preporučio Probook, u mom slučaju 4730s. Pokazali su se pouzdaniji od Paviliona po pitanju kvarova i reklamacija. Za razliku od Paviliona koji je kućna klasa laptopa, Probookovi kod Hp-a spadaju pod business klasu a očito da postoji i kvalitativna diferencijacija između tih klasa. Ne znam koliko sam ti pomogao, ali tako je meni rečeno, iz prve ruke i iskustva iz prodaje i post prodajnog održavanja.

Link to comment

imam glupi problem sa usb misem nakacenim na hp lapatapa.posle 15ak minuta mirovanja se jednostavno ugasi, ne sija lampica i ne reaguje na komande. posle guglanja sam probao da u device manageru / usb root hub u power management tabu iskljucim opciju za menadzerisanje napajanja, ali kod mene te opcije nema. pise mi "this hub is self-powered".OS je xp sp3, mis je zicni i relativno nov (i jeftin, ako znaci nesto).ima li neko pametnu ideju?

Link to comment
imam glupi problem sa usb misem nakacenim na hp lapatapa.posle 15ak minuta mirovanja se jednostavno ugasi, ne sija lampica i ne reaguje na komande. posle guglanja sam probao da u device manageru / usb root hub u power management tabu iskljucim opciju za menadzerisanje napajanja, ali kod mene te opcije nema. pise mi "this hub is self-powered".OS je xp sp3, mis je zicni i relativno nov (i jeftin, ako znaci nesto).ima li neko pametnu ideju?
Gledas na Power ili Power Management tabu?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...