Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Ne znam kako to točno radi sa AMDom, ja imam Nvidiju, ali sve ovisi o tome na koju je karticu prikačen display. Pogledaj na Device Manager, devices by connection, a možda ima i nešto u BIOSu gdje se grafika regulira.U pravilu, princip je da desktop ocrtava intelova kartica, a jačoj se dodjeljuju pojedine aplikacije, po potrebi i po settingu.

Link to comment

Ovo sto kaze Rodjer. Imas u Device Manager (pod Display Adapters), a detaljni info u System Information>Components>Display. (To startujes sa Windows + R, pa upises msinfo32).U principu, Windows sam radi sve sto treba (koristi extra graficku po potrebi). Ako ipak hoces sam nesto da podesis, idi u C:\Program Files\ATI\CIM\Bin64, tamo ima program InstallManagerApp.exe kojim mozes da prilagodis graficku svojim potrebama, recimo da dodas neki program koji zelis da koristi tu graficku. Medjutim, mislim da je to nepotrebno, barem iz mog iskustva sa HP Pavilion dv6 (ATI Radeon HD6770, 2GB VRAM).EDIT. U stvari, preskoci ovo iznad... u Icon Tray-u treba da imas slicno kao na ovoj slici dole. Desnim klikom na tu zaokruzenu ikonu dobijas opcije za konfiguraciju Switchable Graphics.aticontrol.jpg

Edited by Indy
Link to comment
  • 2 weeks later...

Opremio sam se pre neki dan Asusom N76VZ. Mnoge sitnice ukazuju na to da su ciljna grupa oni koji se lome između "jeftinijeg" MacBook-a i skupljeg PC-ja - ima osvetljenu tastaturu, multi-touch touchpad koji je "clickable" celom površinom, vrlo kvalitetne zvučnike (dolazi čak sa eksternim sabvuferom, koji zaista pravi ogromnu razliku u kvalitetu zvuka - sve reakcije do sada su bile otprilike - "to je sa laptopa?!").Ali... ali! Ceo ugođaj kvare (za sada dve) "sitnice". Prvo, kad se pušta MP3, dešava se da se na par sekundi to pretvori u krajnje iritantno deformisano škripanje - kao da winamp ne može da izvuče dovoljno procesorske snage(!) A tek kada se mašina skine sa napajanja i radi u battery saving modu, bolje ni ne pomišljati na slušanje muzike. Što je, blago je reći, neshvatljivo i neprihvatljivo za mašinu koju pokreće i7! Jedino objašnjenje koje mi je koliko-toliko blisko pameti je da su neki drajveri za ko-zna-šta toliko loše napisani da povremeno zakucaju procesor. Ako je zaista tako, s obzirom na to da Asus prodaje svoj proizvod kao hw/sw paket, odgovornost je na njima. Čemu im uopšte služi QA? Drugi problem je Elan touchpad. U početku obično radi normalno, ali posle nekog vremena počne nekontrolisano da reaguje na dodir. Kursor secka i skakuće po epsilon-okolini mesta na koje ste želeli da ga pozicionirate (s tim što ovde epsilon i nije tako malo). Guglajući, našao sam da se dosta ljudi žali na ovakvo ponašanje Elan touchpad-a. I, što je zanimljivo, izgleda da se to dešava samo dok je računar uštekan na napajanje. Kad se kabl iščupa, i problemi prestaju.Ako je neko već iskusio slične probleme, zna šta je po sredi i kako ih rešiti, pomoć bi mi dobro došla.

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
ako imas mogucnost - vrati i uzmi pare nazad.ja sam imao takva iskustva sa nesto drugacijim gadzetom (droid2). pocelo je kao i kod tebe: "sve je super, samo ovo-i-ovo zeza", a onda su nakon nekog vremena krenuli problemi da se kotesve sitno i blago iritantno, ali kad se nakupi...inace, to za touchpad lici na neki bag u napajanju (probaj drugo napajanje ako mozes)za winamp - probaj da mu podignes prioritet u win.u
Link to comment

Ne dirati prioritet winampa !Nikada ne menjati prioritete procesa !U power menadžmentu win sedmice imaš opciju šta i kako da radi na struji i na bateriji, predlažem da ručno podesiš da se na struji ništa ne gasi, da se USB ne gasi selektivno i da sve radi u fullu a na bateriji da media performance ili tako neku opciju pri dnu (nisam pri 7 ...nastavak posle sat vremena hitne intervencije....) eeee...nemam pojma.... u glavnom nije to problem, isključi štednju energine ona ume da nadgornja drajvere.

Link to comment
Ne dirati prioritet winampa !Nikada ne menjati prioritete procesa !U power menadžmentu win sedmice imaš opciju šta i kako da radi na struji i na bateriji, predlažem da ručno podesiš da se na struji ništa ne gasi, da se USB ne gasi selektivno i da sve radi u fullu a na bateriji da media performance ili tako neku opciju pri dnu (nisam pri 7 ...nastavak posle sat vremena hitne intervencije....) eeee...nemam pojma.... u glavnom nije to problem, isključi štednju energine ona ume da nadgornja drajvere.
pa meni je ovo 10x gori fix od onog sa prioritetima kome treba laptop koji sprzi bateriju za par sati.
Link to comment

Ma važi, selektivno gašenje usb-a štedi tri sata baterije, moguće je da je tačped povezan preko usb interfejsa a da win prosto ne zna baš sve ubudžano u laptop i da pokušava da štedi energiju na uređaju na kome ne treba. Generalno šta će ti laptop koji kada nije na struji ne može ništa da radi?EDIT:uostalom, neka vidi da li mu to rešava problem, da li mu odgovara autonomija i kako se ponaša pa neka ga vrati, ima fiskalni račun, ima zakon na svojoj strani...

Edited by Vapad
Link to comment

Ne verujem da je touchpad povezan preko USB interfejsa... to bi bilo jako cudno resenje. Mene i dalje zanima da li se isto desava sa mishem (da bismo eliminisali hardware kao uzrok problema).

Link to comment
Ma važi, selektivno gašenje usb-a štedi tri sata baterije, moguće je da je tačped povezan preko usb interfejsa a da win prosto ne zna baš sve ubudžano u laptop i da pokušava da štedi energiju na uređaju na kome ne treba. Generalno šta će ti laptop koji kada nije na struji ne može ništa da radi?EDIT:uostalom, neka vidi da li mu to rešava problem, da li mu odgovara autonomija i kako se ponaša pa neka ga vrati, ima fiskalni račun, ima zakon na svojoj strani...
nisam skapirao da si predlozio da ubije energy mgmt samo za usb.edit: a i ne kapiram sto bi usb klao winamp, i na struji i na bateriji Edited by Zverilla
Link to comment
Ne verujem da je touchpad povezan preko USB interfejsa... to bi bilo jako cudno resenje. Mene i dalje zanima da li se isto desava sa mishem (da bismo eliminisali hardware kao uzrok problema).
Bilo nekad, vidim SPI or UART... ali nije bitno, ume da ubije.@zveril: ima opcija kada je na bateriji da medija reprodukcija bude balanced, što ume da dovodi do seckanja filma, vidjao sam, a ume i da isključuje pcie linije da bi štedeo struju, e sada, možda je zvučna pcie x1, možda je ovo ili ono, ali ume power menadžemt da dobro osakati mašinu.
Link to comment
Ako je neko već iskusio slične probleme, zna šta je po sredi i kako ih rešiti, pomoć bi mi dobro došla.
Imam ti N seriju ali starije generacije, i nikakvih problema s njim. S druge strane ja imam čisti od korijena instalirani sistem, od ASUSa samo wireless konzolu, Soudnmaster i ATK drajver. Najbolje je da tražiš zamjenu, jer sam čitao da neki imaju ove tvoje probleme i da su ih tako riješili. Drugo, za pokušaj quickfixa, riješi se PowerGeara za probu. Ničemu ne koristi, objektivno i subjektivno, a drglja po power options, možda i neke drajvere meće, nemam pojma.
Link to comment
Jesi probao neki drugi mp3 plejer, recimo VLC?
Nisam još, probaću.
Ovo s touchpadom, jel se desava i sa mishem?
Ne, samo sa touchpad-om.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...