Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Jel bi mogao neko da prokomentarise ova dva modela:1. HP Pavilion DV6-1350EX 74.990,00 din http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/16912 2. HP Pavilion DV7-2250em 88.990,00 din http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/17125Odnos cena/kvalitet, kakva je tastatura, ped i sto HP ima tako malu garanciju. Samo 1 godina.Hvala
Ja bi generalno izbegao HP laptopove. Ne zato što sam veliki stručnjak, nego čujem okolo, a i po radnjama sa kompjuterima, uglavnom HP notebookovi stoje i skupljaju prašinu, tj. ne prodaju se. Verovatno da postoji neki razlog.
Link to comment
Ja bi generalno izbegao HP laptopove. Ne zato što sam veliki stručnjak, nego čujem okolo, a i po radnjama sa kompjuterima, uglavnom HP notebookovi stoje i skupljaju prašinu, tj. ne prodaju se. Verovatno da postoji neki razlog.
HP on Monday addressed which of its laptops were impacted by the recent Nvidia defect, citing 24 different models that range as far back as November 2007, when HP began covering failed GPUs under warranty. The issue affects HP's Pavilion dv2000, dv6000, and dv9000 series laptops, and the Compaq Presario V3000 and V6000 series as well. HP is offering an updated BIOS for the affected machines, and is offering customers a complete set of diagnostic instructions, for determining whether a model is affected by the problem."HP has taken appropriate actions for any HP notebook products that use the known affected Nvidia chips," said HP on Monday. "We initiated a customer program to address this issue in November 2007, and have notified registered customers who have notebook PC models that are included in this HP program. Identifiable symptoms include a black screen, a lack of power through the notebook, inactive status lights, and booting problems.
HP je zamenjivao pogođene primerke i od tada je ispravio problem, ali kad se pukom pronese glas... trebaju godine da se to spere. Posle ljudi postanu paranoični i nekad im se čini da se stvari pregrevaju čak i kada rade u okviru predviđenih parametara.Edit: mada stoji da kod nas nisi nikad bio siguran šta je stiglo, da li je kvalitet servisne usluge (zamena i ostalo) na nivou one napolju itd. Edited by Razzmatazz
Link to comment

Kako vam se cini ovaj? (Idite na tech specs.)Potreban je za 2d grafiku (pola adobe cs4 programa istovremeno da radi) i povremeno 3d. Konfiguracija sa: ATI Mobility RADEON HD 4670-1GB i Intel® CoreTM 2 Duo P8600 (2.4GHz/1066MHz FSB/3M L2Cache)je ovde oko 1200 eura.Vredi li para? Mane, prednosti? Kazu na netu da mu je najveci problem ventilacija pozadi koja se zatvori kad se display podigne. Zalbe na pregrevanje idu u rasponu od: "Pece mi kolena" do "Ne kenjajte, nije strasno"Hvala!

Link to comment
Kako vam se cini ovaj? (Idite na tech specs.)Potreban je za 2d grafiku (pola adobe cs4 programa istovremeno da radi) i povremeno 3d. Konfiguracija sa: ATI Mobility RADEON HD 4670-1GB i Intel® CoreTM 2 Duo P8600 (2.4GHz/1066MHz FSB/3M L2Cache)je ovde oko 1200 eura.Vredi li para? Mane, prednosti? Kazu na netu da mu je najveci problem ventilacija pozadi koja se zatvori kad se display podigne. Zalbe na pregrevanje idu u rasponu od: "Pece mi kolena" do "Ne kenjajte, nije strasno"Hvala!
Ja se već neko vreme dvoumim između ovih XPS16 i HP EliteBook 8730w i sve mi se čini da će biti HP... Pre svega zbog 17" monitora a i ovde je lakše do odgovarajućeg HP modela.
Link to comment

Treba mi pomoc od ljudi koji se razumeju u ove spravcice jer ja nisam neki poznavalacIma ovde u Svici u Swisscomu laptopovi pa mi treba savet,preporuka za koji da se odlucim od sledecih1. HP Pavilion dv7-2250 vidim da na forumu HP nisu dobili pohvale, ali svi su pod garancijom od 3 godine tako da nije frka2. Sony Vaio FW51J 3. Sony Vaio CW1S1 RedHvala unapred

Edited by kepa
Link to comment
Treba mi pomoc od ljudi koji se razumeju u ove spravcice jer ja nisam neki poznavalacIma ovde u Svici u Swisscomu laptopovi pa mi treba savet,preporuka za koji da se odlucim od sledecih1. HP Pavilion dv7-2250 vidim da na forumu HP nisu dobili pohvale, ali svi su pod garancijom od 3 godine tako da nije frka2. Sony Vaio FW51J 3. Sony Vaio CW1S1 RedHvala unapred
Za početak moraš da se odlučiš hoćeš li 14" ili monitor oko 17"...
Link to comment
Za početak moraš da se odlučiš hoćeš li 14" ili monitor oko 17"...
to mi nije toliko bitno, mada trenutno imam 15", ajde neka bude ovaj od oko 17" mada oba imaju istu cenu na mesecnom nivou
Link to comment
to mi nije toliko bitno, mada trenutno imam 15", ajde neka bude ovaj od oko 17" mada oba imaju istu cenu na mesecnom nivou
:unsure: Naravno da je bitno pre svega ako ćeš svaki dan nositi laptop tamo-vamo na ramenu...Sve u svemu Sony daje nešto brži procesor i manji monitor ali full HD rezoluciju, HP brži disk i dosta bolju grafičku karticu što ćeš primetiti ako si jak gamer, ovako ne.U principu to ti je tu negde tako da bi odluku trebao da doneseš na osnovu toga koji ti je lepši, zgodniji za korišćenje, šta imaju još od nekih stvarčica tipa daljinski, TV tuner i sl.E tu ti već niko ne može pomoći.Koliko mogu da naslutim nisi preterano zahtevan korisnik tako da slobodno biraj "srcem" nećeš pogrešiti.
Link to comment
:unsure: Naravno da je bitno pre svega ako ćeš svaki dan nositi laptop tamo-vamo na ramenu...Sve u svemu Sony daje nešto brži procesor i manji monitor ali full HD rezoluciju, HP brži disk i dosta bolju grafičku karticu što ćeš primetiti ako si jak gamer, ovako ne.U principu to ti je tu negde tako da bi odluku trebao da doneseš na osnovu toga koji ti je lepši, zgodniji za korišćenje, šta imaju još od nekih stvarčica tipa daljinski, TV tuner i sl.E tu ti već niko ne može pomoći.Koliko mogu da naslutim nisi preterano zahtevan korisnik tako da slobodno biraj "srcem" nećeš pogrešiti.
uopste nisam zahtevan korisnik, tako da cu te poslusati hvala puno na savetu
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...