Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

2 diviziona s -400 + 2 diviziona S-350E Vitez koji i nije namenjen da se koristi samostalno već kao zaštita s -400, koliko sam pročitao na wikipediji ^_^  i eto 2 raketne brigade sa najmodernijom opremom, sasvim dovoljno za nas ^_^

- divizion ima 8 vozila sa lanserima (na kojima je po 4 rakete valjda) + komandno vozilo i radarsko

- indija je kupila 5 diviziona s- 400 sa 6000 raketa, dovoljno da prizemlje kompletno rv u svetu  ^_^  ako je s - 400 zaista toliko moćan

 

* cena prava sitnica

 

Unit cost: $400 million per fire unit (division) that consists of 8 lauchers, 112 missiles, command and support vehicles

Edited by gone fishing
Link to comment

 

 

2 diviziona s -400 + 2 diviziona S-350E Vitez koji i nije namenjen da se koristi samostalno već kao zaštita s -400, koliko sam pročitao na wikipediji ^_^ i eto 2 raketne brigade sa najmodernijom opremom, sasvim dovoljno za nas ^_^

Dreams. S tim si stvorio area denial zonu preko pola Bugarske, Mađarske, Rumunije, Grčke i cele Hrvatske, BiH, CG i Makedonije. Pa jaja bi nam Ameri zavrnuli kad bi nam uopšte palo na pamet.

 

Mi možemo imati sistem srednjeg dometa i to je, po meni kad se već kupuje novo bolje supermoderni Vitez nego bilo kakav tehnološki inferiorniji Buk, ali kažem pitanje je da li je ta ponuda uopšte na stolu. To je sistem koji se tek ove godine u samoj Rusiji uvodi u operativnu upotrebu.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

konzument putiskinog cmarnog kajmaka, morao je da napravi paradu i izede tonu braon kajmaka u zamenu za te letece krntije koje nam kurcu trebaju.

Pa tako nesto i pokusavam da kazem, ali ne vredi  :lol:

Link to comment

To ti je taj diskretni sarm svega ruskog, uostalom nema boljeg auta od Moskvica  :lol:

Al' je neverovatno kako se ljudi koji na drugim temama sasvim racionalno znaju da procene pogubnost ruskog uticaja i notorne ruske zloupotrebe Srbije i podmetanja iste kao kusura jedostavno pogube kad krene prica o ruskoj gvozdjuriji.

Odmah pocnu kupovine a milione, formiranje brigada, merkanje komsiluka, procena americke reakcije... :isuse:

Link to comment

:isuse:

 

Nemoš čovek ni na odgovarajućoj temi da napiše nešto o gvožđuriji a da se ne krene s istragom poputinica.

 

Gvožđe za gvožđe, putin za putina, merak za merak, sirenje za pare, kad zapad ponudi jeftinije a bolje adekvatno gvožđe, živeo zapad.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Realno, ovo je bila jedna od onih "ponuda koju ne mozes da odbijes". Mislim, posto si se vec doveo tu gde si se doveo. Cak nije uspeo ni da to do kraja sakrije 

 

 

 

- Ako imate u vidu da je Hrvatska platila 30 miliona dolara za helikoptere koji vrede objektivno 220 miliona, mi smo dobili dobru cenu, ali ne u toj razmeri - poručio je Vučić. - See more at: http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=334946&title=MIG-ovi+ipak+donacija+-+premijer+izazvao+konfuziju+#sthash.m2fQxY7o.dpuf

 

^_^

Link to comment

Ovo je za nas optimalno resenje, avioni koji znamo kako da koristimo (malo je naprednija verzija od nase, ali lakse je preci na to nego na novi tip aviona potpuno), nije potrebna preobimna preobuka, nova prateca infrastruktura, fakticki ne moze jeftinije. Sa druge strane ovo je samo odrzavanje nasih postojecih kapaciteta, da mozemo sami da patroliramo nebo i da nam ne zamre RV, ne dobijamo nista novo sto bi moglo da bude neka nova pretnja zemljama u regionu. S Rusima ostajemo dobri, ali dobri smo i s Amerima jer je ovo lako objasniti - prezivljavamo za male pare, nije nikakva znacajane investicija za unapredjenje onoga sto imamo, nije "novo naoruzavanje".

 

Да поновимо битан пост за оне који су се касно укључили у дискусију, и само да додам да је ово неки минимум са којим можемо да имамо неколико авиона спремно за патролу. За икакав сукоб, па и ”неозбиљан”, то је потпуно недовољно (као и код свих локалних ваздухопловстава).

Link to comment

Realno, ovo je bila jedna od onih "ponuda koju ne mozes da odbijes". Mislim, posto si se vec doveo tu gde si se doveo. Cak nije uspeo ni da to do kraja sakrije 

 

Realno, ovo je nevidjena i nevidjeno kvarna uvaljotka: em ti avioni Srbiji ni kurcu ne trebaju niti mogu da joj zavrse ikakav posao  :isuse: , em su ih Rusi uvalili Srbiji i to obnarodovali u po Srbiju najnepovoljnijem trenutku, mislim na uticaj na odnose sa Zapadomtm

Somovi su se to upecali, a Rusi su  - po ko zna koji put - preko ledja Srbije/Jugoslavije poslali poruku kome treba.

Svaka prica o tim avionima u tehnickom i vojnom smislu je obicna budalastina.

Link to comment

^^Ma ova nabavka uopste nije problem. Cak i najveci "anti-rusi" to kazu. Uz dodatak. (iz istog onog teksta u Danasu)

 

 

- Ne znam kakve vojne potrebe ima Srbija, ali moguće je da je rusko naoružanje nužno da se Srbija održi u vojnom smislu, bilo da je reč o rezervnim delovima ili o tome da je rusko naoružanje povoljnije. Stoga, nabavka ruske opreme ima neke logike. Verovatno bi "veliki preokret za Srbiju", odnosno nabavka samo zapadnog oružja bila bi skuplja i teža za adaptaciju, s obzirom da bi srpska vojska neke stvari morala da uči od početka, kaže za Danas estonski diplomata Erki Bahovski.

Upitan kako će EU gledati na to što Srbija nabavlja rusko naoružanje, Bahovski napominje da Unija nije vojna organizacija, kao i da pojedine njene članica već imaju rusko oružje, poput Finske.

- Mislim da se sve svodi na način na koji će biti predstavljena nabavka ruskog naoružanja. Izvesno je da će Rusija to predstaviti kao dokaz da Srbija i dalje pripada ruskoj sferi uticaja, a na Srbiji je da pokaže da to nije slučaj i da je i dalje posvećena evropskoj integraciji, smatra estonski diplomata.

- See more at: http://www.danas.rs/politika.56.html?news_id=334946&title=MIG-ovi+ipak+donacija+-+premijer+izazvao+konfuziju+#sthash.m2fQxY7o.dpuf  

 

I onda mi uradimo sta? Ne uspemo da ostanemo bar neutralni sa onom rezolucijom u UN.  

Edited by MancMellow
Link to comment

Realno, ovo je nevidjena i nevidjeno kvarna uvaljotka: em ti avioni Srbiji ni kurcu ne trebaju niti mogu da joj zavrse ikakav posao  :isuse: , em su ih Rusi uvalili Srbiji i to obnarodovali u po Srbiju najnepovoljnijem trenutku, mislim na uticaj na odnose sa Zapadomtm

Somovi su se to upecali, a Rusi su  - po ko zna koji put - preko ledja Srbije/Jugoslavije poslali poruku kome treba.

Svaka prica o tim avionima u tehnickom i vojnom smislu je obicna budalastina.

 

Cekaj, pa sta mislis koja je poenta sipanja prepotopskih T72 u Srbiju osim da to izgleda, onako, "boGato", tenkovi, bovovi™, avioni kamioni. Hybrid diplomacy. Mislim, velike sile su i svetski policajci i najveci mafijasi na svetu. Ovi nasi su prosto waaaaay out of their league i nisu normalni ako misle da mogu sa njima da se nadmudruhu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...