Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

razbili bi ih :D

 

oni su protiv hrvata u finalu imali sut 46/69 i na tih 23 promasaja 11 ofanzivnih skokova

tako ne moze da se igra kosarka

protiv sfrj to ne bi bilo moguce

 

 

Link to comment
13 hours ago, pbg12345 said:

 

veliko je pitanje kako bi oni reagovali ako se rezultat ne bi odvijao po njihovom planu

Verovatno bi pritegli u odbrani da ne bismo mogli da vidimo koš, a sa druge strane bi nas zatrpali. Neki maksimum do sada je finale OI koje su Španci igrali egal tri četvrtine. A koliko god da je SFRJ bolja od Španije (ako uopšte) toliko je i onaj Drim tim bio bolji.

Link to comment
23 minutes ago, Zeleni sto said:

Verovatno bi pritegli u odbrani da ne bismo mogli da vidimo koš, a sa druge strane bi nas zatrpali. Neki maksimum do sada je finale OI koje su Španci igrali egal tri četvrtine. A koliko god da je SFRJ bolja od Španije (ako uopšte) toliko je i onaj Drim tim bio bolji.

ne vidim zasto ici tako daleko, 4 godine kasnije je srj igrala egal utakmicu sa 6 igraca dok nije iskljucen divac

21 minutes ago, Joe D said:

jel bi u tom paralelnom univerzumu jugoslavija (as in drzava, ne kosarkaki tim  jugoslavija) ostala na okupu nakon sto smo razbili dream team?

naravno

i ne samo to

anektirali bi bugarsku

 

a dzordan bi dosao u imt da uci kosarku od nasih strucnjaka

Link to comment
23 minutes ago, Zeleni sto said:

Verovatno bi pritegli u odbrani da ne bismo mogli da vidimo koš, a sa druge strane bi nas zatrpali. Neki maksimum do sada je finale OI koje su Španci igrali egal tri četvrtine. A koliko god da je SFRJ bolja od Španije (ako uopšte) toliko je i onaj Drim tim bio bolji.

MIsmo imali isto 30 minuta egal, 1996...

 

Izgubili bi 1992, ali bi svet uživao u verovatno najvećoj utakmici ikada... I naa dubina tu ne bi puno značila, mi bi igrali tad sa 6-7 igrača... Divac, Rađa, Kukoč, Palja, Dražen, Zdovc... Verovatno bi i neke sitne minute ubeležili i Danilović i Savić i to je to, dokle god držimo rezultat... Dražen i Zdovc bi morali da odigraju 35+ minuta u egal utakmici, a to jbg, na takvom nivou, teško da može... Mi jesmo tad imali dubinu za Evropljane, ali kad se porediš sa USA, ta dubina prosto nestaje i vraćaš se na ovih 6 gore, gde je jeben balans da su ti samo dva beka... Daniloviću fali godina, a Saviću u toj konstalaciji santimetara da duže igra...

 

Slično kako smo probali da igaramo 96, sa 6 igrača (tad bi igrali sa 7, da je Savić bio zdrav)...

Link to comment
7 minutes ago, pbg12345 said:

ne vidim zasto ici tako daleko, 4 godine kasnije je srj igrala egal utakmicu sa 6 igraca

 

Nije samo SRJ, čak mislim da je Litvanija na toj Olimpijadi izgubila sa manje razlike od nas i imala bolji rezultat na poluvremenu.

Jednostavno Amerikanci su tako igrali, "opušteno" prvo poluvrijeme i dodavanje gasa u drugom. Koliko moraju, takav su bar utisak ostavljali.

 

A '92 smo vidjeli Hrvatsku koja je, realno, imala "jaču" polovinu SFRJ Drim tima i lagano su izgubili sa 30+ razlike.

 

Druga dimenzija.

Link to comment

Zaboravlja se kako je te godine igrao dvojac Pička Ćelava-PSD, potom kako je Stojko umeo da odradi svoje kada mu se nađe prava uloga. Savić ne bi imao problema sa nedostatkom visine, jer bi zasigurno igrao na 4 gde bi protivnici bili Meloun praktično visok kao i on, te Barkli od 198cm. Neki minut bi mogao da se nađe i Perasoviću, što da ne. Imali smo mi dubinu da rastavimo sve ostale, ali Ameri bi morali da odigraju krajnje ozbiljno kako bi nas dobili.

Bird je praktično bio penzioner, Medžik propustio sezonu, Stokton je malo igrao na OI, Lejtner je bio klinac iz NCAA. Međutim, svi ostali su bili Space Jam i trebalo bi da se desilo prvorazredno čudo. Hrvatska je u finalu odigrala sa 3 raspoložena igrača, sa Alanovićem na pleju i Arapovićem umesto indisponiranog Stojka, ostali su statirali u kukuruzu.

Link to comment
31 minutes ago, radisa said:

MIsmo imali isto 30 minuta egal, 1996...

 

Izgubili bi 1992, ali bi svet uživao u verovatno najvećoj utakmici ikada... I naa dubina tu ne bi puno značila, mi bi igrali tad sa 6-7 igrača... Divac, Rađa, Kukoč, Palja, Dražen, Zdovc... Verovatno bi i neke sitne minute ubeležili i Danilović i Savić i to je to, dokle god držimo rezultat... Dražen i Zdovc bi morali da odigraju 35+ minuta u egal utakmici, a to jbg, na takvom nivou, teško da može... Mi jesmo tad imali dubinu za Evropljane, ali kad se porediš sa USA, ta dubina prosto nestaje i vraćaš se na ovih 6 gore, gde je jeben balans da su ti samo dva beka... Daniloviću fali godina, a Saviću u toj konstalaciji santimetara da duže igra...

 

Slično kako smo probali da igaramo 96, sa 6 igrača (tad bi igrali sa 7, da je Savić bio zdrav)...

ako mu je (savicu) protiv nekog falilo centimetara onda je to sabonis, pa ga je x puta odlicno cuvao

on je tu itekako bio bitan zbog odbrane

igrali bi mi sa mnogo vise igraca od 6, imamo bar dve petorke

npr zdovc-drazen-kukoc-radja-stojko djordjevic-psd-paspalj-savic-divac

 

a ako ne bi vodio komazeca i curcica kao 11 i 12, vec sretenovica i perasa, zasto ne i par minuta jugoplastikina petorka sreta-peras-kukoc-radja-savic :fantom:

karikiram malo sa ovim poslednjim, sigurno toj petorci itekako fali individualnog kvaliteta u odnosu na drim tim, ali jbg oni su sa druge strane igrali godinama zajedno

potcenjuje se taj timski efekat 

13 minutes ago, Božo Crveni said:

Zaboravlja se kako je te godine igrao dvojac Pička Ćelava-PSD, potom kako je Stojko umeo da odradi svoje kada mu se nađe prava uloga. Savić ne bi imao problema sa nedostatkom visine, jer bi zasigurno igrao na 4 gde bi protivnici bili Meloun praktično visok kao i on, te Barkli od 198cm. Neki minut bi mogao da se nađe i Perasoviću, što da ne. Imali smo mi dubinu da rastavimo sve ostale, ali Ameri bi morali da odigraju krajnje ozbiljno kako bi nas dobili.

Bird je praktično bio penzioner, Medžik propustio sezonu, Stokton je malo igrao na OI, Lejtner je bio klinac iz NCAA. Međutim, svi ostali su bili Space Jam i trebalo bi da se desilo prvorazredno čudo. Hrvatska je u finalu odigrala sa 3 raspoložena igrača, sa Alanovićem na pleju i Arapovićem umesto indisponiranog Stojka, ostali su statirali u kukuruzu.

+1

svi preplaseni i onda udje arapovic i izdominira :D

 

hrvatska je imala ogroman hendikep na pleju jbg

Link to comment

Ja se ne lozim nesto mnogo na ishod ali bi mi svakako bilo drago da smo imali priliku da gledamo apsolutno najbolji neamericki tim ikad (je l' nisam preterao?) kako se fajta sa amerima, ne? 

S druge strane - za sve one koji nisu bash sasvim sigurni u ishod te utakmice bi poslao da pogledaju A & B.

 

Ok, nije to isti tim i sve drugo nije isto al', brt, taj sfrj tim bi ih 1992ge svakako naterao da odigraju za sve pare... Taj DT1. 

Da ne spominjem pranja koja su dozivljavali od SCG/SER tima u medjuvremenu, ne?

 

exhibit A

https://www.youtube.com/watch?v=LtopNCH5-qY

 

exhibit B

 

 

 

Link to comment

ne verujem šta čitam

 

kada se priča šbb o toj utakmici, utiska sam da oni koji veruju da bi bili u egalu te ex yu igrače koji bi ostvarili egal gledaju i vrše komparaciju isključivo kroz njihov pik karijere, a tada ‘92 skoro svi sem dražena(a na žalost i on) su bili daleko od vrhunca svojih karijera. dok se to ne može reći za birda, magica, barklija, juinga......

 

možda bi bili u egalu 5-6 min, realno 30+

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ne verujem šta čitam

kada se priča šbb o toj utakmici, utiska sam da oni koji veruju da bi bili u egalu te ex yu igrače koji bi ostvarili egal gledaju i vrše komparaciju isključivo kroz njihov pik karijere, a tada ‘92 skoro svi sem dražena(a na žalost i on) su bili daleko od vrhunca svojih karijera. dok se to ne može reći za birda, magica, barklija, juinga......

možda bi bili u egalu 5-6 min, realno 30+

Bird je na OI92 imao 35 godina i jedva hodao, Medžik igrao revijalno. Nije ti baš najtačnija konstatacija kako su baš njih dvojica bili na vrhuncu karijera. Sa druge strane, te godine su pobrojani SFRJ igrači-nosioci (Dražen, Rađa, Paspalj, Kukoč, Divac, Zdovc, Savić) imali iza sebe odlične sezone, a mogao se očekivati doprinos Đorđevića, Danilovića, Perasovića i Vrankovića. Sasvim dovoljno za najbolju utakmicu svih vremena.

Oni bi verovatno počeli sa petorkom Medžik-Džordan-Bird-Barkli-Juing, koje bi po pozicijama menjali Pipen-Dreksler-Malin-Meloun-Robinson. Ciljno je napravljen tim gde se na poziciji 1 nalaze igrači od preko 2m, dvojke su najbolje moguće, belci prangijaši na SF, zveri na 4 i 5. Mogli su da peglaju 40 minuta, a da se ne i ne oseti kada su ušle izmene. Iste akcije mogu da se igraju, bez obzira ko je na parketu. Stokton je bio nešto povređen, ali mogao je da odradi svoje. Lejtner je bio turista, uvršten u tim radi fazona. Naravno, potrebi je moglo da se promeša i ako bi (kojim ludim slučajem) trebala jurnjava - mogli bi da sastavi spoljnu liniju Pipen-Džordan-Dreksler gde bi samo njih trojica znali ko šta u kom napadu igra, a samleli bi doslovno svakog.

Znajući Dudu, naša početna petorka bi bila Zdovc-Dražen-Kukoč-Rađa-Divac, a mogli bismo da sastavimo još jednu odličnu Đorđević-Danilović-Paspalj-Savić-Vranković. Svakako da bi nas dobili, ali mogao bih da gledam taj meč uvek i iznova.

Link to comment
3 hours ago, pbg12345 said:

ne vidim zasto ici tako daleko, 4 godine kasnije je srj igrala egal utakmicu sa 6 igraca dok nije iskljucen divac

 

Moj utisak je da se i dok je egal utakmica bila ( @radisa manje od tri četvrtine definitivno, skoro sam gledao na Jutjubu celu, zato sam pomenuo Španiju koja se držala duže) da se videla ozbiljna razlika u kvalitetu. Naravno, ostaće uvek pitanje kako bi bilo sa Savićem kao što ostaje pitanje kako bi bilo 92. Ali prosto kvalitet je previše bio na njihovoj strani. Dovoljno je pogledati te njihove mečeve sa Hrvatskom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...