Jump to content
IGNORED

O prostituisanju profesije ili sta se desava...


Brajin Zet

Recommended Posts

e pa zaista, niko me lately ne moze tako uveseliti do razdrazdrazljivosti nego zena u crnom sa crnim mislima, jasmina tesanovic i njena sarolika menadzerija lezbejki, kvazi feministkinja- domacica i has been-ovki .ne bih da zvucim kao old fashioned weepie, ali, breeeeee dodje mi da zakukam:Članice Koalicije protiv diskriminacije su: Anti Trafiking CentarCentar za unapređivanje pravnih studijaGayten-LGBTGej strejt alijansaInicijativa mladih za ljudska pravaInicijativa za inkluziju VelikiMaliLabris - organizacija za lezbejska ljudska pravaMreža Odbora za ljudska prava u Srbijišvedski helsinški komitet za ljudska pravaUdruženje studenata sa hendikepom ostalo na :http://www.kontekstgalerija.org/html/main_se.htm

Link to comment
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Brajin Zet

    31

  • Caligula

    23

  • Indy

    22

  • PussyGalore

    16

e pa zaista, niko me lately ne moze tako uveseliti do razdrazdrazljivosti nego zena u crnom sa crnim mislima, jasmina tesanovic i njena sarolika menadzerija lezbejki, kvazi feministkinja- domacica i has been-ovki .ne bih da zvucim kao old fashioned weepie, ali, breeeeee dodje mi da zakukam:Članice Koalicije protiv diskriminacije su: Anti Trafiking CentarCentar za unapređivanje pravnih studijaGayten-LGBTGej strejt alijansaInicijativa mladih za ljudska pravaInicijativa za inkluziju VelikiMaliLabris - organizacija za lezbejska ljudska pravaMreža Odbora za ljudska prava u Srbijišvedski helsinški komitet za ljudska pravaUdruženje studenata sa hendikepomostalo na :http://www.kontekstgalerija.org/html/main_se.htm
Lele PG, sto bre opali po lezbejkama!?
Link to comment

Sustina mu se nekako skockala na pitanje: da li Dren Malici zaista ima ironicni otklon prema onome sto Jasari predstavlja za kos. Albance? I da li postavka to pokazuje*, ili ne?"Druga scena" se cini da ima ogromno poverenje da je to slucaj, medjutim neki i od ovde prenetih citata recenog gos'n Malicija dovode to veoma u pitanje.Za Obraz odavno znamo da nemaju ironicni otklon prema srbstvu (niti se oni kao takvi prodaju), tako da ne vidim zasto bi se o njima trosilo mnogo reci (bice tu adekvatnije vaspitne palice).---* EDIT: Ne znam kako bi stavljanje na pano sa Warholovim Elvisom to trebalo da pokaze. Elvis je Kralj, besmrtna legenda, cak ni Warhol nije drugacio mislio. On je voleo njegove (i Merlinkine) slike: zato ih je i ponavljao.

Edited by Indy
Link to comment
zanimljiv topik...
... ma da, ali nista novo - svodi se na istragu poturica, samo jos da se dogovorimo oko uloga.
Ima nas nekoliko ovde koji smo inventar na toj temi. :rolleyes: (Na kom god topicu da se pojavi). Kauboj je glavni zastupnik, da ne kazem sherif :P teze da nije, a glavni zastupnici teze da jeste su se prilicno pogubili sa ovog foruma.
-_- hvala Indy na laskavoj tituli, ja uzimam slobodu da vec danas, nesto kasnije, oko podne, objasnim svoj stav o konceptualnoj umetnosti, uzimajuci za primer bas naseg Maljicija -_- btw, sto se Dishana tice, njemu je to stajalo. I bilo je dobro kao licni izraz. Sad, sto se pretvorilo u popularni pokret za wanabe umetnike, druga je prica.
e pa zaista, niko me lately ne moze tako uveseliti do razdrazdrazljivosti nego zena u crnom sa crnim mislima, jasmina tesanovic i njena sarolika menadzerija lezbejki, kvazi feministkinja- domacica i has been-ovki .ne bih da zvucim kao old fashioned weepie, ali, breeeeee dodje mi da zakukam:
... ne stidi se, to je ljudska reakcija. Od koje su neki selektivno operisani.
Sustina mu se nekako skockala na pitanje: da li Dren Malici zaista ima ironicni otklon prema onome sto Jasari predstavlja za kos. Albance? I da li postavka to pokazuje*, ili ne?
Covek je otvoreno rekao da je Jashari za njega (i za albanski narod) heroj - iako ga je novinar usmerio na drugaciju direkciju. Dakle, ljudski otpad. Medjutim, sta je njegovo dete krivo (zavristace neki), zasto mu dirate u delo? Delo komunicira sa publikom nezavisno, bar bi tako trebalo da bude. U ovom slucaju nije tako - pop art je bedni izgovor da Maljici napravi pizdariju u Beogradu i dodje kuci slavan i nosen na shtitovima. Podrzan od svakolike intelektualne i demokraticne srpske javnosti. Mada, nijedan likovni (konceptualni) argument druge, nadasvetolerantne strane nije iznesen na ovih devet strana. Edited by CowBoy
Link to comment
U ovom slucaju nije tako - pop art je bedni izgovor da Maljici napravi pizdariju u Beogradu i dodje kuci slavan i nosen na shtitovima. Podrzan od svakolike intelektualne i demokraticne srpske javnosti. Mada, nijedan likovni (konceptualni) argument druge, nadasvetolerantne strane nije iznesen na ovih devet strana.
Mislim da preveliki znacaj pridajes Maliciju. Ne kazem da je jadan naivan i da nije znao na kakvu reakciju mmoze naici. Ali pozvan je pa sto da ne...Mislim da je Intelektualna i Demokraticna Srpska Javnost ta koja je u pop-artu trazila bedni izgovor da lupi cvrgu (kad drugo ne moze) Srpskom Establismentu u koji ubraja sve one koji ne misle potpuno isto kao ona (Intelektualna i Demokraticna srpska javnost). Podvlacim, kazem mislim... Edited by Brajin Zet
Link to comment

Brajo, fali ti subjekt u pretposlednjoj recenici... ili nesto nisam dobro razumeo (EDIT pomaze :wink: ). No, bez obzira, jasno je na koga mozes da mislis. Kako bilo, mislim da Malici - kojim slucajem - ima pomenuti otklon, cak ni IDSJ* onda ne bi bila problematicna.(* Intelektualna i Demokraticna Srpska Javnost).

Edited by Indy
Link to comment
Brajo, fali ti subjekt u pretposlednjoj recenici... ili nesto nisam dobro razumeo (EDIT pomaze :wink: ). No, bez obzira, jasno je na koga mozes da mislis. Kako bilo, mislim da Malici - kojim slucajem - ima pomenuti otklon, cak ni IDSJ* onda ne bi bila problematicna.(* Intelektualna i Demokraticna Srpska Javnost).
Ma da, umesto control c pritisao sam control X. Sada je valjda jasnije. Ma ne verujem (mada ne znam) ni ja da Malici ima taj otklon. Cak i da ga ima za kosovsko-albanske uslove tesko da bi bio shvacen kao pravi otklon u Srbiji. A i da ga ima u potpunosti onda IDSJ ne bi bila problematicna, bila bi jednostavno nepametna. Kao sto sam u uvodnom postu stavio najbolji komentar cele akcije je dala ona zena sa 'silovanjem stvarnosti'. Izmedju nikada i sada i odmah postoje i medjustanja. Medjutim, digitalno razmisljati je mnogo lakse. Edited by Brajin Zet
Link to comment
uz, naravno, jos par pitanja, poput onih: da li je konceptualna umetnost - umetnost i da li je prostitucija prostitucija (koja, ako se posmatra kao profesija, moze ili ne da se isprostituise?)
Konceptualna umetnost jeste (u najvecoj meri) umetnost. Zanimljivije pitanje je da li su (odnosno koliko su) "lepe umetnosti" - umetnost ili zanat?Ovo za prostituciju ne razumem. Ne samo u tvom pitanju, nego i u naslovu topika. Sta to treba da znaci - ja sam inzenjer, radim za pare, znaci prostituisem svoju profesiju.
Link to comment
Zanimljivije pitanje je da li su (odnosno koliko su) "lepe umetnosti" - umetnost ili zanat?
Zasto ne umetnost kao zanat?Sve je zanat, ako ista valja... samo sto neki toliko visoko misle o sebi da smatraju da su iznad zanata. Valjda neka savremena zamena za aristokratiju, sta li.EDIT. Red reci (sto je, pogodili ste, takodje zanat). Edited by Indy
Link to comment
Ovo za prostituciju ne razumem. Ne samo u tvom pitanju, nego i u naslovu topika. Sta to treba da znaci - ja sam inzenjer, radim za pare, znaci prostituisem svoju profesiju.
Ocito nisi razumeo: vidi ovako - ti si inzinjer, govoris zeni i svim rodjacima i prijateljima da do 9 uvece radis na novom velikom projektu, a u stvari kreses novu pripravnicu. To bi bila neka "prostitucija profesije" iz Brajinog naslova. Edited by Indy
Link to comment
Sad sam shavtio - ako prostitutka se prostituise iz zadovoljstva (a ne zbog para) ona prostituise prostituciju!
Hehe, znao sam za jednu bas takvu... (sta me gledate tako, bila gost na TV-u svojevremeno kod Vanje Bulica).Nisam ni sumnjao da ces da shvatis... ali, voleo bih vise o onom kako je konceptualna umetnost vise umetnost od lepe ("zanatske") umetnosti. To mi je, da izvine Braja, mnogo zanimljivija tema.
Link to comment
Srbija je zemlja u cijem je glavnom gradu (a pre toga u glavnom gradu severne pokrajine) ova izlozba prethodno bila dozvoljena. Cisto da se ne zaboravi.
pa to i jeste najludje, da taj ko je dozvolio nije mogao da predvidi da se u ovom trenutku na takvoj izlozbi moze lako desiti nestovrlo slicno ovome sto se i desilo. mada jasno je da bez ovakvih skandala likovi poput mt potpuno gube svoj smisao postojanja na umetnickoj sceni,koliko god njene tirade prkosile elementrarnoj logici uvek ce se naci sledbenici koji se ne zamaraju takvim detaljima.
Link to comment

Jeste sve to, samo sam hteo da kazem da, stagod neko mislio o Srbiji danas, mnogim drzavama ni na pamet ne bi palo da takvo nesto dozvole (i to ne zbog mogucih incidenata - mada bi to bio najverovatniji izgovor - vec prosto zato sto se ne slazu sa politickom porukom). Primera radi, u Turskoj je nedavno neko osudjen na godinu dana zatvora zato sto je javno tvrdio da nema slobode govora u toj zemlji (tuzilac ocito nije uvideo ironiju).

Edited by Indy
Link to comment
Jeste sve to, samo sam hteo da kazem da, stagod neko mislio o Srbiji danas, mnogim drzavama ni na pamet ne bi palo da takvo nesto dozvole (i to ne zbog mogucih incidenata - mada bi to bio najverovatniji izgovor - vec prosto zato sto se ne slazu sa politickom porukom). Primera radi, u Turskoj je nedavno neko osudjen na godinu dana zatvora zato sto je javno tvrdio da nema slobode govora u toj zemlji (tuzilac ocito nije uvideo ironiju).
hm, pa ti sam proceni sta je u ovakvim situacijama pametnije.busati se slobodom govora i umetnickog izrazavanja a bez pokrica (videli smo kako se zavrsilo), ili budale kojima je jedini cilj dapotpaljuju mase drzati koliko toliko pod kontrolom. ili je i ovaj neslobodni govornik zapravo neshvaceni konceptualista? :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...