Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

mi nismo imali pojma, samo smo svratili u prodavnicu prekoputa.... i ja bio dokon, i procitao onu zelenu tablu

Link to comment
  • 5 weeks later...

Koji granicni prelaz je nabolji da se udje iz Srbije u Kosovo s italijanskim pasosem i da li je potreban i izlazni pecat za eventualno vracanje u Srbiju za godinu dana? Tnx!

Link to comment
19 minutes ago, Lo Zingaro said:

Koji granicni prelaz je nabolji da se udje iz Srbije u Kosovo s italijanskim pasosem i da li je potreban i izlazni pecat za eventualno vracanje u Srbiju za godinu dana? Tnx!

Kula, Montenegro... :D

Link to comment
32 minutes ago, Delija67 said:

Pogotovo u zimskim uslovima. Moze i Cakor :D

Cakor je, sa sve prolaskom kroz Rugovsku klisuru, nazalost jos uvek zatvoren.

Granicni preaz Kula, i uopste put preko Rozaja je sasvim OK, cak i zimi i koristi se regularno i za putnicki i za teretni saobracaj...

 

Link to comment

Zavisi gde i odakle ides. Mislim da drzavljani EU mogu da ulaze u Srbiju sa licnom kartom, pa nije bitno. Znam za slucaj nekih Juznoamerikanaca da su imali problem jer su usli na Kosovo iz Makedonije, pa nisu hteli da ih puste na Merdaru, nego su morali da se vracaju u Skopje, pa da idu na Tabanovce. Kad udjes iz Uze Srbije na Kosovo, nema problema za povratak, a i to je bilo pre par godina. U medjuvremenu je nasa drzava priznala jos neke pojavne oblike Kosova*, pa mozda sad moze i da se tranzitira tuda.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pozdrav, kuda je najbolje iz smjera Zagreba za Valjevo i Užice?

Ima li opcija da nije autoput (ibarska?)?

Hvala

Link to comment
15 minutes ago, Babu Bhatt said:

Pozdrav, kuda je najbolje iz smjera Zagreba za Valjevo i Užice?

Ima li opcija da nije autoput (ibarska?)?

Hvala

Autoputem do  Sapca, pa preko Sapca do Valjeva i preko Pozege do Uzica.

 

Autoput je do Sapca, ostalo "kroz Srbiju".

Edited by Milosh76
Link to comment
4 minutes ago, Babu Bhatt said:

Pozdrav, kuda je najbolje iz smjera Zagreba za Valjevo i Užice?

Ima li opcija da nije autoput (ibarska?)?

Hvala

Do Valjeva možeš preko Šapca... Odvojiš se sa autoputa BG-ZG, prema šapcu, to je isto autoput, i onda od Šapca nije više autoput do Valjeva, a posle možeš dalje od Valjeva do Požege i Užica,,,

 

image.png.701e097a35c5e70c786412d67ebbd735.png

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Super, više me i zanima ruta "kroz Srbiju".

A budući sam na temi putovanja,  dajte neki prijedlog što još valja obići, vidjeti,  ok mjesto za smještaj, za klopu. 

Idemo prijatelj i ja, nismo vremenski ograniceni, planirali 5,6 dana, možemo i 10.

Plan je zapadnom stranom pa možda i do sjevera Cg.

Mada, nije problem zalomiti i do Niša.

Neka vrsta gastro ture, nisam dzabe upijao kao školarac "koje restorane u Srbiji posjetiti" :)

Link to comment

Kad budeš bio kod Zlatibora, to ti je od Užica 15 minuta, predlog je da se ne zatrčiš u restorane u naselju Zlatibor, obiđi svakako, ali od toga je napravljen grad....bezveze. Nego, kad si tu, treba da odeš do sela Sirogojno. Tamo imaš restoran s autentičnom klopom. Obavezno probaj tamo ili bilo gde na Zlatiboru komplet-lepinju (vrlo masno!), a u Sirogojnu uzmi čorbicu s kajmakom, zaboravila sam tačan naziv.....generalno, za klopu ti je tu to: kajmak i pršuta. 

 

Screenshot_2024-08-13-09-27-25-132_com.google.android_apps_maps.thumb.jpg.2717f33ab664631377b790a68b3fbade.jpg

 

Ako si već stigao na Zlatibor, mora se vratiti unazad, kad se ide od Užica ka Zl. ima skretanje, na tabli piše Rožanstvo, pa se nastavi. 

 

Moj predlog ti je kad završiš sa Zlatiborom, da nastaviš dalje, na mapi piše Kokin brod, tu je divno veliko jezero, imaš i restoran s leve strane, ali potraži s desne, odakle dolaziš a preko puta ovoga, jedan bircuz kafanicu, tu je nekad bila odlična teleća čorba. 

 

U nastavku ti je Nova Varoš (obiđi), zatim Prijepolje i Crna Gora. 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
47 minutes ago, Babu Bhatt said:

Super, više me i zanima ruta "kroz Srbiju".

A budući sam na temi putovanja,  dajte neki prijedlog što još valja obići, vidjeti,  ok mjesto za smještaj, za klopu. 

Idemo prijatelj i ja, nismo vremenski ograniceni, planirali 5,6 dana, možemo i 10.

Plan je zapadnom stranom pa možda i do sjevera Cg.

Mada, nije problem zalomiti i do Niša.

Neka vrsta gastro ture, nisam dzabe upijao kao školarac "koje restorane u Srbiji posjetiti" :)

 

Kafana Pecinar Ljubis ti je sad popularna a hrana i usluga su 10tka.

Medjutim ono sto se meni lichno najvise svidelo je kafana Gaj se zove.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...