Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Milane, da li si bio do vodopada Blederije u istočnoj Srbiji? Isto kažu svi, 6km jezivog puta, da li polaziti bez baš dobrog vozila, sa velikim gumama?

Meni se to predlaže, ne znam jel može da se prođe nakon kišnog dana kao što je ovaj?

Link to comment

Meni su u hotelu u Kladovu rekli da ne idem s obzirom da imam Astru H... kazu "nizak ti auto, ubices ga".. tako da nisam isao. kazu da je prelepo

 

Posle kise izbegavati makadamske puteve... i odron i kliziste i nanos blata, kamenja... bolje ne

Link to comment
36 minutes ago, Tihajeza said:

Milane, da li si bio do vodopada Blederije u istočnoj Srbiji? Isto kažu svi, 6km jezivog puta, da li polaziti bez baš dobrog vozila, sa velikim gumama?

Meni se to predlaže, ne znam jel može da se prođe nakon kišnog dana kao što je ovaj?

 

Nisam, ali stoji na listi. I ja sam čuo da je put raspad...

Link to comment
gade ti se ljudi u Srbiji koji hoce da zarade na turizmu?
a sto si isao u Grcku, jesu li ti se i oni gadili?
imas brate Neum, more, milina i milioni lubenicara
Ne, gade mi se ljudi koji su prošle godine kukali kako eto Srbin ne zna šta je lepota a on bi eto spustio na minimum samo da nije prazno...
A ove godine sa 30evra istu uslugu digli na 50-70evra jer "zakon tržišta" a prošle godine nije bio "zakon tržišta" nego "država da uradi nešto"...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

pa dobro to bi svako radio. i ti bi da ostanes bez pola svoje branse imao i trazio vecu nadnicu. 

taki je turizam. nije brasno u pitanju pa da drzava duradi nesto i da se ljutimo.

Link to comment
pa dobro to bi svako radio. i ti bi da ostanes bez pola svoje branse imao i trazio vecu nadnicu. 
taki je turizam. nije brasno u pitanju pa da drzava duradi nesto i da se ljutimo.
Pa nije "takav turizam", da tražiš pomoć od države kad ne ide, a kad ide onda "nevidljiva ruka tržišta"...
Dakle kad u mojoj branši padnu cene to je tako, ne tražim van toga pomoć...
Isto recimo mislim i za npr. malinare, ako su problemi sa cenom posledica "dobre klime", a ne kartela...
No eto videćemo kad se otvore granice, pa će opet pozivi na "patriotski turizam"...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Drzava treba da obezbedi puteve, turisticke putokaze, organizaciju na terenu i sl. a ugostitelji, hotelijeri i slicno da se tome prilagode i da formiraju cene po potrazni i realnim mogucnostima samih turista.

 

Dzaba ona 2 divna vodopada, kad treba posle da menjam pola auta da bih ga doveo u red.

 

Nas turisticki potencijal je ogroman, a turisticka organizacija i marketing i ulaganje u turizam su mizerni.

 

Nije ulaganje u turizam pravljenje gradskog naselja na Zlatiboru, Divcibarama, Zlataru, Vrnjackoj banji ... ali je lakse nego da se napravi asfaltni put do kampa ispred kanjona Uvac. Veca se lova vrti, vise se pokrade...

Link to comment

Ona katastrofa od puta do Uvca je za zatvor, najmanje. Dovoljno je da su asfaltirali postojeci makadam, da mogu da se mimoidju 2 vozila i da ima ograda makar simbolicna.

 

 

Link to comment
On 2.8.2020. at 1:38, 3opge said:

to se zove zakon ponude i potraznje.

a sto se postenih ozbiljnih preduzetnika Grka tice, niko me nikada nije tako bezocno pljackao kao kad sam sa zajebo da odem na usrani Tasos.

 

Ko te tamo toliko zajebo? Ja bio pre 2 god.i proveo se odlicno.Smestaj krajem avgusta kostao 190e,i to sa bazenom u Limenasu.Plaze lepe,za uzivanje potpuno.Niko nas nije drao za lezaljke,cena hrane u restoranima malo vise nego kod nas.A ovde sto hoce za obicnu sobu koja lici na supu da uzimaju i udaraju ljude po usima je pravi bezobrazluk.Ovo pre svega mislim na krajeve u okolini Zlatibora,Tare i sl.

Sto se puta tice,put od Sjenice do Uvca je katastrofalan do te mere da nisam na kraju ni otisao da vidim kako izgleda vidikovac Molitva .Auto moram da vodim na centriranje trapa koliko sam ga izmucio i izdrndao po onom kamenjem od puta..

Link to comment

Vlasinsko jezero u blizini Surdulice, kao najveće i najviše veštačko jezero u Srbiji je zbog svojih prirodnih lepota, planina, izvora, raznovrsnosti flore i faune idealno za boravak u različitim periodima godine pa je zbog toga i favorit za odmor ne samo ljudi iz Pčinjskog okruga, već cele Srbije.

 

Iako je tradicionalno svake godine, naročito u letnjim mesecima puno turista, vlasnici vikendica i ljudi koji su trenutno tamo na odmoru kažu da je gužva kao ovog leta nezampaćena, a cene skoro iste kao i prethodnih godina. Noć u vikendici na Vlasini košta prosečno 10 evra, mada se može naći i za manje, dok su apartmani nešto skuplji i cene se formiraju na osnovu toga da li je u pitanju jedno ili više noćenja.

 

 

Tako se apartmanski smeštaj u hotelu Radan u Prolom Banji kreće od 5.890 do 7.090 dinara po danu, dok je cena u osnovnim sobama nešto jeftinija i kreće se, u zavisnosti od usluga, od 4.390 do 5.390 dinara po danu. Slične cene su i u hotelima Kopaonik i Jelak u Lukovskoj Banji, tamo su sobe nešto skuplje i kreću se u rasponu od 5.690 do 7.490 dinara.

 

Nadležni u Banji kažu da su cene na nivou prošlogodišnjih i da se nisu menjale.

 

https://www.juznevesti.com/Ekonomija/Letovanje-u-Srbiji-cene-smestaja-na-jugu-slicne-kao-i-ranije-kapaciteti-puni.sr.html

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...