Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

7 hours ago, Valkyrie said:

@djordje geprat

Kud u 3 ujutru da vidim ovaj post, evo već planiram izlet koliko mi se dopalo mesto :heart:

Jeste li vi noćili ili samo proveli dan na bazenima i ručku? 

ćao, proveli smo ceo dan u šetnji i ručku. nismo poneli ništa za kupanje, nismo znali šta nas očekuje. staza oko jezera - ribnjaka je super za šetnju, nismo išli skroz okolo (više od 1 kilometra), deo kojim smo išli je popločan sa cvećem sa strane.

za boravak, cena je ista i u drugom objektu s tim što je 2000 za boravak od bar 5 dana. koliko sam čuo, moguće je i iznajmiti  celu vikendicu.

 

uživajte.

Link to comment

kad se od sisevca krene ka pasuljanskim livadama nalazi se senj sa senjskim rudnicima, gde je sniman petrijin venac

 

nije loše za obići ga. srednjevekovno rudarsko mesto u kome je vreme stalo 70 i neke. idealno za foto safari.

a tu je i ravanica

 

a pastrmka u tom motelu pored manastiraje svetlosnim godinama daleko od ove pijačarske, ali je meni doručak bio gastronomski highlights. ludilo

 

 

e

taj smeštaj prekoputa manastira sv sisoja ima mali otvoreni termalni bazen. mi smo se kupali sredinom maja na 15ak °c

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
7 hours ago, Valkyrie said:

@djordje geprat

Kud u 3 ujutru da vidim ovaj post, evo već planiram izlet koliko mi se dopalo mesto :heart:

Jeste li vi noćili ili samo proveli dan na bazenima i ručku? 

 

36 minutes ago, djordje geprat said:

ćao, proveli smo ceo dan u šetnji i ručku. nismo poneli ništa za kupanje, nismo znali šta nas očekuje. staza oko jezera - ribnjaka je super za šetnju, nismo išli skroz okolo (više od 1 kilometra), deo kojim smo išli je popločan sa cvećem sa strane.

za boravak, cena je ista i u drugom objektu s tim što je 2000 za boravak od bar 5 dana. koliko sam čuo, moguće je i iznajmiti  celu vikendicu.

 

uživajte.

Dobra stvar je što se na putu za Sisevac mora proći pored Jagodine tako da je dužnost i obaveza svakog forumaša da se javi i svrati da popijemo piće.

 

Edited by Moća
Link to comment
11 hours ago, Moća said:

 

Dobra stvar je što se na putu za Sisevac mora proći pored Jagodine tako da je dužnost i obaveza svakog forumaša da se javi i svrati da popijemo piće.

 

bio u jagodini. obišli smo jednog starog čoveka u domu. posle smo se parkirali u tržnom centru kod akva parka i otišli da obiđemo brdo. 

'bem ga, koliko god mrzeo palmu, njegovo političko opredeljenje, bliskost sa arkanom i (ubeđen sam) reketiranje svih koji imaju neku kintu, deluje da je u jagodini moguće lepo provesti vreme. da li je to samo fasada, kako je u stvari, ne znam. da, šta je sa pivarom? u ćupriji smo ručali u restoranu "sting" između mosta i kasarne. odlična klopa (naručiti 1/2 porcije ako nisi alav) i prihvatljive cene. elem, tražih lokalno pivo misleći na "čiču". nema, samo jelen, lav i izređa posle staropramen, stelu......... pitah, a "čiča"' nema.

 

ima izgleda da se ponovo uputimo tamo. i u posetu i u obilazak propuštenog. ubeležiću pa, kad bude biće i PM.

Link to comment
2 hours ago, djordje geprat said:

bio u jagodini. obišli smo jednog starog čoveka u domu. posle smo se parkirali u tržnom centru kod akva parka i otišli da obiđemo brdo. 

'bem ga, koliko god mrzeo palmu, njegovo političko opredeljenje, bliskost sa arkanom i (ubeđen sam) reketiranje svih koji imaju neku kintu, deluje da je u jagodini moguće lepo provesti vreme. da li je to samo fasada, kako je u stvari, ne znam. da, šta je sa pivarom? u ćupriji smo ručali u restoranu "sting" između mosta i kasarne. odlična klopa (naručiti 1/2 porcije ako nisi alav) i prihvatljive cene. elem, tražih lokalno pivo misleći na "čiču". nema, samo jelen, lav i izređa posle staropramen, stelu......... pitah, a "čiča"' nema. 

 

ima izgleda da se ponovo uputimo tamo. i u posetu i u obilazak propuštenog. ubeležiću pa, kad bude biće i PM.

Upravo je to sto ste rekli samo fasada, spolja gladac...

Tesko se zivi posla nema sem u fabrikama za minimalac i ubijanje od rada. Kafanu u Cupriji vam odlicnu preporucili brutalna je hrana. Pivara u stecaju prica se da ce je rusiti da bi pravili stanove koj ce nam moj ne znam i ovo sto su napravili se nije prodalo.

Link to comment



pre neki dan smo išli iz sela u ćupriju da obiđemo neke ljude. bilo je planirano da odemo do resavske pečine i vodopada tu pored, da obiđemo vrelo. no, domaćin nije bio siguran kako je tamo, voda, kiša,..... pa nam je predložio da odemo do sisevca.
 
ne mogu da kažem da je selo, više je mesto za odmor. restorani, vikendice, bazeni..... kada se ide ka resaviciod izlaza ka ćupriji, prođe se manastir ravanica pa prvo skretanje desno. put je sa propalim asfaltom ali je u sisevac baš, baš. restoran (pastrmke, salate i piće za četvoro - 3300) sa sopstvenim bazenom i sobama (2400 spavanje sa fruštukom), uzgajalište pastrmki, poseban javni olimpijski bazen sa manjim pored njega, jezero za pecaroše bez nošenja ulova (prisustvovali smo vađenju 6,4 kg teškog šarana, fotografisanog, izmerenog i bućnutog nazad), manji motel sa sopstvenim bazenom, dosta vikendica, potokom koji izvire pred pećinom, travnata ledina sa golovima za fudbal i dečje pentralište. fora sa bazenima je što se voda crpi iz dubine i kod ulaska u bazen ima 37C.  ubazene stalno dotiče voda, staneš ispod pečurke - tuša, milina.
 
preporučujem vam da odete. sa dečicom pre svega.


Ovo zvuči skroz dobro! Kako se zove..taj ceo kompleks? Hvala na izvestaju.


Naleteh danas na ovaj tekst o jezeru Beli kamen na Fruskoj, Cini mi se da je neko vec spominjao - mozda Ivy? - pa gvirnite, deluje dobro za pretople dane:
http://tamovamo.com/jezero-beli-kamen/
Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:


 

 


Ovo zvuči skroz dobro! Kako se zove..taj ceo kompleks? Hvala na izvestaju.


Naleteh danas na ovaj tekst o jezeru Beli kamen na Fruskoj, Cini mi se da je neko vec spominjao - mozda Ivy? - pa gvirnite, deluje dobro za pretople dane:
http://tamovamo.com/jezero-beli-kamen/

 

mislim da je ovde sve: http://www.sisevac.rs/

Edited by djordje geprat
Link to comment
On 14.7.2018. at 15:28, Milosh76 said:

Lokacija NBG, ima dosta vise parkinga nego stari deo grada.

 

Ne vozim se taksijen, ali gledaj TX table oni su "legalniji" od ostalih.

 

Zoo vrt definitivno za decu, bio je Dino park na Kalisu...

 

On 14.7.2018. at 17:35, Lezilebovich said:

Svi imaju tx table pa i divlji, pink lux naxis svi su ok

Za decu - na Uscu sad ima stvarno lepih parkica, tako da mozda neka setnja po keju bude OK. 

 

Parkirali smo 200m od Kalemegdana, i sad kad pogledam unazad, sve drugacije bi bio fijasko.

Nismo koristili taksi, ni divlji ni pitomi, ali jesmo naleteli na divljeg kontrolora parkinga.

Nisam ni znao da i takvi postoje, tako da bolje da ne pricam kako se ta prica zavrsila ...

Za nesto vise od jednog dana, uspeli smo da obidjemo manji deo tvrdjave i stotinak metara Knez Mihajlove.

Na zalost, u obilazak smo krenuli od Zoo-a, tako da smo tek na drugom kraju (kad smo izlazili) videli da postoji

i vozic, koji sve sto smo mi obisli peske (a verovatno i vise) u prethodna 24h svede u turu od 20-ak minuta.

U povratku smo imali vreme da posetimo jos i i Ikeu i toranj na Avali.

Svedjani me malo razocarali, sto zbog cena koje su koliko vidim iste (ako ne i vece) kao kod njih, a

sto i zbog neprilagodjenosti ponude nasem regionu (recimo, nisu imali bure za kupus).

Toranj stvarno izgleda impresivno spolja, ali da sam znao da je na vrhu onolika promaja ne bih se ni penjao. 

Sve u svemu, mi zadovoljni,

 

Link to comment
On 17.7.2018. at 13:33, I*m with the pilots said:




Naleteh danas na ovaj tekst o jezeru Beli kamen na Fruskoj, Cini mi se da je neko vec spominjao - mozda Ivy? - pa gvirnite, deluje dobro za pretople dane:
http://tamovamo.com/jezero-beli-kamen/

 

 

 

jako velika guzva,u pretolpim danima posebno, na jako malom prostoru za kupace..nema bas mnogo obale ni prilaza a ima mnogo ljudi i smeca..

Link to comment
On 17.7.2018. at 16:59, djordje geprat said:

mislim da je ovde sve: http://www.sisevac.rs/

je l ste simovic i vi bili u tom motelu/hotelu ili u ovom

http://sisevac.co.rs/

 

mi planiramo sutra da odemo na jedno 3-4 noci, ako nam ne dosadi... i sad gledam na tripadvajzeru botovske komentare za taj prvi hotel, svi otprilike isto hvale sem jednog koji je kao popizdeo, a kladila bih se da je to neki koji radi za ovaj drugi hotel kojeg nema uopste na tripu, pa ne mogu da ih uporedim :D ali mi nesto lici da dorucak u termama bas i nije neki, imaju samo 3 vrste, a ako nema u okolini nista drugo da se jede ili kupi za jelo, ja sam ga izduvala...

a mozda i moca zna koji je od ova dva hotela bolji, gde bi nam preporucili da odsednemo...

Link to comment
14 hours ago, nezvanova said:

je l ste simovic i vi bili u tom motelu/hotelu ili u ovom

http://sisevac.co.rs/

 

mi planiramo sutra da odemo na jedno 3-4 noci, ako nam ne dosadi... i sad gledam na tripadvajzeru botovske komentare za taj prvi hotel, svi otprilike isto hvale sem jednog koji je kao popizdeo, a kladila bih se da je to neki koji radi za ovaj drugi hotel kojeg nema uopste na tripu, pa ne mogu da ih uporedim :D ali mi nesto lici da dorucak u termama bas i nije neki, imaju samo 3 vrste, a ako nema u okolini nista drugo da se jede ili kupi za jelo, ja sam ga izduvala...

a mozda i moca zna koji je od ova dva hotela bolji, gde bi nam preporucili da odsednemo...

mi smo bili samo na ručku u ovom koji sam naveo. sve je bilo OK. pored ovog čiji si sajt navela smo prošetali na putu ka vikendicamakoje su nas zanimale. naš domaćin je ušao, raspitivao se i za cene. rečeno mu je da 2400 a za preko 5 dana 2000. inače, sve je (spolja) kao na slikama. već sam naveo da prodavnice nisam primetio tako da ostaje samo hotelski/restoranski izbor ili pakovanje omiljenog u ručni frižider. što se mene tiče,najbitnije je da te zakači lepo, sunčano i bezkišno vreme.

Link to comment

hvala! a ovo sto se tice vremena je neizvodljivo ove godine... mi idemo danas, ali koliko sam videla svake nedelje ce padati kisa narednih mesec dana... a obaska sto oboje imamo termine za lekare kada moramo biti i u gradu a i oni nam se ne poklapaju. tako da sta je tu je, kupacu se u termalnoj vodi, po kisi, u inat ovom smrljavom i za kontinentalne turisticke ture uzasnom letu (mada nije lose za radno leto i obilaske gradova)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...