Jump to content
IGNORED

Nakit


Leia

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hippie

    11

  • morgana

    8

  • Leia

    8

  • gospa buba

    6

  • 1 year later...
imam novu ogrlicu....
a imas i dekolte :)bas je lepaja se radujem skorom dolasku u Bgd i obilasku jedne specijalne radnje preporucene od starne prijateljica sa foruma.
Link to comment

Najbolji recept do sad:U keramičku posudu, stavi se alu folija tako da je sjajna strana gore, položi se srebrnina tako da dodiruje foliju.Pre toga u lončetu za kafu se skuva do ključanja šolja vode u koju se doda kašika soli, kad se so istopila u to dodamo kašiku sode bikarbone i sa tim rastvorom prelijemo svo srebro tako da je svo srebro u rastvoru dakle ništa da ne štrči. Ostaviti tako dok se voda ne ohladi a folija ne pocrni.Osetiće se '' miris '' pokvarenih jaja, kad je gotovo srebro se opere pod mlazom čiste vode, ispolira se nekom krpicom i srebro će biti kao novo.Dešava se rekacija izmedju aluminijuma i srebro sulfita, so služi ko katalizator a soda bikarbona da omekša vodu i tako omogući da so brže odradi svoj deo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Obozavam nakit,skoro sam dobila od mame iz Turske jednu srebrnu narukvicu,cim budem u mogucnosti postavicu slike.Prstenje takodje volim,narocito jedan Swatch prsten koji sam dobila na poklon,koji na sebi ima brojeve koji se mogu namestiti u neki vama bitan datum.Sjajna fora!

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Ajmo, žene, titanijum, platina, tungsten i ostali spaceage materijali pretočeni u nakit za mrzitelje paganske fixacije zlatom, đe to ima u BG?
to i mene zanima. drugo sto me zanima (ajmo zene), djeima u bg s bilo koje strane, da se nadju one mindjushe sto su kao alke, al ne mora da se bushe ushi, nego samo nako na pola uveta. nema nigde :unsure: sramim se priznati, ali zalihu je vremenom pojo usisivach. malo po malo :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...