Jump to content
IGNORED

House MD


jms_uk

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    251

  • Milosh76

    172

  • freakns

    76

  • gervasius twinkleminkleson

    57

Ispravka, ovo je najbolja epizoda sezone do sad!
stvarno. odavno nisam ovoliko puta premotavao scene za neku epizodu...

za pochetak, onaj prvi ulazak kod nje u sobu ("or is that jews?", "it was the thanks that did it", "hi, i'm dr. house. how long have you been a psychopath?" i "you sure you understand what the word 'no' means") je stvarno neverovatnih par minuta :lol:

Link to comment
stvarno. odavno nisam ovoliko puta premotavao scene za neku epizodu...

za pochetak, onaj prvi ulazak kod nje u sobu ("or is that jews?", "it was the thanks that did it", "hi, i'm dr. house. how long have you been a psychopath?" i "you sure you understand what the word 'no' means") je stvarno neverovatnih par minuta :lol:

A photoshoping? :DPa razgovor sa pacijentom u Klinici, sve scene sa Wilsonom...Plus je pacijentkinja stvarno bila creepy. Ko neki horor!

Dobro snimljena epizoda. Imao sam osecaj kao da gledam film.

Meni malo prepatetichno bilo ono sa chekom i Wibberley-em. A posle i sa Cuddy.

Sto, meni bas bilo jako kad na kraju ode krisom i bukvalno mu ugura cek kroz otvor za postu. Patetican pokusaj ostvarivanja kakve-takve kontrole nad situacijom, nakon sto su ga svi vec izjebali. Ok, mozda su mogli i da izbace Lukasa iz one scene, ali je bitno to sto nije usao da razgovara sa Cuddy. Potvrdjuje Wilsonovu pricu o njegovom odnosu prema onima do kojih mu jeste stalo. Jos uvek on ne moze da prevazidje samog sebe i oslobodi se pred sebi najblizim osobama. Ili mu ponekad uspe, ali uz velike napore (za sad samo prema Wilsonu, iscekujemo otvaranje prema Cuddy).

Link to comment

Sto, meni bas bilo jako kad na kraju ode krisom i bukvalno mu ugura cek kroz otvor za postu. Patetican pokusaj ostvarivanja kakve-takve kontrole nad situacijom, nakon sto su ga svi vec izjebali. Ok, mozda su mogli i da izbace Lukasa iz one scene, ali je bitno to sto nije usao da razgovara sa Cuddy. Potvrdjuje Wilsonovu pricu o njegovom odnosu prema onima do kojih mu jeste stalo. Jos uvek on ne moze da prevazidje samog sebe i oslobodi se pred sebi najblizim osobama. Ili mu ponekad uspe, ali uz velike napore (za sad samo prema Wilsonu, iscekujemo otvaranje prema Cuddy).

Pre bi ono sa chekom na kraju bio substitut za izvinjenje Cuddy u vezi fotografija. Ne mozhe da udje i da se izvini Cuddy ali mozhe da pokloni chek liku kome zapravo nije naudio. Ali poenta je (makar se meni chini) da bi to stari House reshio na neki neortodoksniji nachin. Ne znam. Recimo ovom Wibberley-u bi dojavio za nekog konja na koga da se kladi ili neshto slichno.

Link to comment

Pre bi ono sa chekom na kraju bio substitut za izvinjenje Cuddy u vezi fotografija. Ne mozhe da udje i da se izvini Cuddy ali mozhe da pokloni chek liku kome zapravo nije naudio. Ali poenta je (makar se meni chini) da bi to stari House reshio na neki neortodoksniji nachin. Ne znam. Recimo ovom Wibberley-u bi dojavio za nekog konja na koga da se kladi ili neshto slichno.

Pa da, na to sam i mislio. Nisam uspeo sa Cuddy, pa ima da uzmes ovaj cek makar ti ga nabio u dupe! U sustini, bespomocnost. Svidja mi se sta rade i kako rade s njegovim likom nakon nervnog sloma i povratka u njegovo normalno (svakodnevno) okruzenje. Ispituje sebe, nesiguran je u sebe (najpre u svoj intelekt, a onda, kad na tom polju povrati samopouzdanje, i u svoj emotivni deo), pokusava da ostvari odnose sa ljudima koji su mu bliski, pa mu ne uspeva, posrce, saplice se, ali gura nekako. Povrsinski, odn. gledano spolja, izvan tog njegovog najuzeg kruga (sto ce reci: on, Wilson i Cuddy, a malo sire, mozda, i Chase, Cameron, Forman, Taub i 13) on je onaj isti stari bezosecajni, hladni mizantrop. Medjutim, on jeste i uvek je bio jako emotivan tip, ali je to prikrivao i gurao duboko u sebe (govrim o onim tzv. pravim i vaznim emocijama, prema Cuddy i Wilsonu). Prica ove sezone je upravo pokusaj da ih, umesto potiskivanja duboko u sebe (sto je prosli put dovelo do nervnog sloma), iskaze prema Cuddy i Wilsonu, a da se pri tome ne oseca ranjivim i da ne zgubi sigurnost koju je ostvario zahvaljujuci distanci koju odrzava izmedju sebe i svih ostalih.BTW, rekose autori skoro da ce sa Wilsonom ostati u stanu najveci deo sezone, sto ce reci da nas na kraju verovatno ceka osamostaljivanje i u tom pogledu i povratak u njegov stan. E sad kako ce to da izgleda i gde ce biti Cuddy u svemu tome, videcemo.

Link to comment

Pa da, na to sam i mislio. Nisam uspeo sa Cuddy, pa ima da uzmes ovaj cek makar ti ga nabio u dupe! U sustini, bespomocnost. Svidja mi se sta rade i kako rade s njegovim likom nakon nervnog sloma i povratka u njegovo normalno (svakodnevno) okruzenje. Ispituje sebe, nesiguran je u sebe (najpre u svoj intelekt, a onda, kad na tom polju povrati samopouzdanje, i u svoj emotivni deo), pokusava da ostvari odnose sa ljudima koji su mu bliski, pa mu ne uspeva, posrce, saplice se, ali gura nekako. Povrsinski, odn. gledano spolja, izvan tog njegovog najuzeg kruga (sto ce reci: on, Wilson i Cuddy, a malo sire, mozda, i Chase, Cameron, Forman, Taub i 13) on je onaj isti stari bezosecajni, hladni mizantrop. Medjutim, on jeste i uvek je bio jako emotivan tip, ali je to prikrivao i gurao duboko u sebe (govrim o onim tzv. pravim i vaznim emocijama, prema Cuddy i Wilsonu). Prica ove sezone je upravo pokusaj da ih, umesto potiskivanja duboko u sebe (sto je prosli put dovelo do nervnog sloma), iskaze prema Cuddy i Wilsonu, a da se pri tome ne oseca ranjivim i da ne zgubi sigurnost koju je ostvario zahvaljujuci distanci koju odrzava izmedju sebe i svih ostalih.BTW, rekose autori skoro da ce sa Wilsonom ostati u stanu najveci deo sezone, sto ce reci da nas na kraju verovatno ceka osamostaljivanje i u tom pogledu i povratak u njegov stan. E sad kako ce to da izgleda i gde ce biti Cuddy u svemu tome, videcemo.

To mi je kao koncept sroz ok. Samo bih voleo da to bude malo vishe House-ovski otkacheno. A shto se Cuddy tiche, ubedjen sam da ona i Lukas nece dochekati kraj sezone zajedno.

Link to comment

To mi je kao koncept sroz ok. Samo bih voleo da to bude malo vishe House-ovski otkacheno. A shto se Cuddy tiche, ubedjen sam da ona i Lukas nece dochekati kraj sezone zajedno.

Ne znam koliko sad ima mesta za tu otkacenost, kad su ove stvari u pitanju. Mada, nije da nije bilo otkacenih trenutaka, npr. prethodna epizoda sa Wilsonom i onom plavom, pa pokusaji da rastavi Cuddy i Lucasa... Mada ga Cuddy uspesno izbegava, a i on nju, od te epizode. Sto se tice Cuddy i Lucasa, izbegavam spojlere sto je vise moguce, tako da ne znam nikakav trac u vezi toga, ali nisam bas tako ubedjen da oni nece izgurati do kraja sezone, a i ako ih razbiju, ne verujem da ce to za House-a (i njegov odnos sa Cuddy) biti bas tako pozitivno.

Link to comment

neuporedivo bolja epizoda od prethodnih par. konacno nesto sto lichi na housea, premda je i pored toga bilo uzasno dosadnih i ljigavih momenata (jel ikoga iskreno boli reproduktivni organ za odnos no.13 i foremana? :yawn2: )

Link to comment
Eksli, meni je bila bas ok njihova prica u ovoj epizodi, a narocito House-ovo mesanje u istu.
ti se ne racunas.da naprave spansku seriju od Housa ti bi nasao opravdanje :Delem, 1 potpis za "jebo vas Foreman, dosadan je u picku materinu, a ponajvise njegov private life nikoga ne interesuje"
Link to comment
ti se ne racunas.da naprave spansku seriju od Housa ti bi nasao opravdanje :D
True. -_-:D
elem, 1 potpis za "jebo vas Foreman, dosadan je u picku materinu, a ponajvise njegov private life nikoga ne interesuje"
Nisam ni ja neki narocit ljubitelj ni Formana ni ove price o njemu i 13ici, ali u ovoj epizodi je bilo ok, podnosljivo (plus je House bio dobar sa svojim podjebavanjima, a i Taub :lol: ), a i prica je konacno zavrsena, tj.

konacno su se pomirili. Da li je to i kraj Froman-13 veze i price, to ne znam.

Jbg, imaju dosta likova, dosta glumaca, moraju da smisljaju sta ce s njima, moraju da im daju nesto da rade. Cameron je otpala prakticno zato sto vise nisu znali sta ce s njom. A ne mogu svi likovi da budu bas tako zanimljivi i neobicni kao House.

Link to comment

Pogotovo sto sad Cejs ima 3 dijaloga u kome ne kaze nista pametno, kao i Taub, mada ona primedba je bila odlicna :DAko ovako nastave House MD cemo gledati jos dugo sezona, jer njegov odnos sa Kadi nikako da pocne da se razvija u nekom smeru. Sad su na ledu, pa on hoce, pa nece, pa ona hoce, pa nece, pa ima decka... jedino ako sad on ne nadje devojcicu da je pravi ljubomornom :)Inace odlicna epizoda...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...