November 1, 20241 yr Popular Post Apsolutna vlast. Apsolutna odgovornost. Edited November 1, 20241 yr by gsb
November 1, 20241 yr 28 minutes ago, Milosh76 said: Od drugara iz NS koji radi u Zeleznici... Taj deo što je pao nije renoviran i star je 60 god..... Stanica je radovima nekoliko godina....to se sve razdrndalo.... Ta nadsrešica je dugačka preko 50m i oslanjala se samo na zgradu.....debela je barem 50cm.....betončina....to je ogromna težina....i da to nisu obezbedili od pada? Samo jedna strana je "okačena" na zgradu stanice na nekoliko mesta....i visi!!! Ogromna tezina....visi 60 god... Neko je pomerio nesto, poremetio balans i cao... Na onom sajtu kazu Nova celicna nastresnica - sta je sad tacno?
November 1, 20241 yr 4 minutes ago, radnik said: 11 mrtvih, najnovije uzas,sto puta sam isao tuda,NS je moj rodni grad.
November 1, 20241 yr Popular Post Beton je dobar na pritisak, čelik na istezanje. Znali su inženjeri pre 60 godina posao, iako nisu imali računare. Ovde čelične cevi nose nadstrešnicu, ne krov. One su na taj način izložene istezanju (što je i logično), ne pritisku. @pbg12345 Ovde je veliko pitanje šta se radilo na krovu i da li je prilikom tih radova došlo do nekog oslabljenja spojeva ili nešto slično. Ovo sad već lupam, ali zbilja ne mogu da dođem sebi da je sve tako istovremeno popustilo.
November 1, 20241 yr + koeficijent sigurnosti tada nije bilo zajebancije Edited November 1, 20241 yr by mire
November 1, 20241 yr Građevinski inženjer Vladimir Tijanić izjavio je za N1 da je moguće da se tokom radova koji su vršeni unutar zgrade stanice u Novom Sadu desila neka promena u konstrukciji i da je to uzrokovalo i obrušavanje nadstrešnice.
November 1, 20241 yr Popular Post Polako postaje jasno da je u ovoj zemlji svaki dan ruski rulet, ali nazalost vecinski majndset ljudi je i dalje ma nece mene valjda.
November 1, 20241 yr Desio se Nece Valjda.... Detalje necemo nikad saznati, verovatno... Neizmerno sam tužan i besan...
November 1, 20241 yr 4 minutes ago, duda said: Beton je dobar na pritisak, čelik na istezanje. Znali su inženjeri pre 60 godina posao, iako nisu imali računare. Ovde čelične cevi nose nadstrešnicu, ne krov. One su na taj način izložene istezanju (što je i logično), ne pritisku. @pbg12345 Ovde je veliko pitanje šta se radilo na krovu i da li je prilikom tih radova došlo do nekog oslabljenja spojeva ili nešto slično. Ovo sad već lupam, ali zbilja ne mogu da dođem sebi da je sve tako istovremeno popustilo. Komentar za jako malo ostecenja na krovu na spoju sa celicnim cevima? Kao da se spoju drzao na spenadlama i kao da ga nema... Ja to onako laicki
November 1, 20241 yr Just now, Choda said: Polako postaje jasno da je u ovoj zemlji svaki dan ruski rulet, ali nazalost vecinski majndset ljudi je i dalje ma nece mene valjda. pa sta drugo da rade,zivot u strahu nema smisla. vecina nas koji smo mogli smo se odselili.
November 1, 20241 yr 6 minutes ago, Mel said: Na onom sajtu kazu Nova celicna nastresnica - sta je sad tacno? Prvo... ovo je užas, i ne znam šta još da kažem... A za pitanje, @Mel ali pre svega i na stručne kolege. Sa beobilda, skupljeni info, pre no što počnu da ribaju. Kažu ljudi da je ranije bilo samo šuplje ovo iznad ulaza, kao svetlarnici a da su oni stavili, ma šta tvrdili sada, neki mozaik i neko staklo sa konstrukcijom i to je ono što se vidi na paloj nastrešnici neki tamo procenjuju da je to drastično povećalo težinu i sve poremetilo. Nemam pojma. Šta mislite??? Nadam se da će svi odgovorni platiti, ne zatvorom, nego onako kako treba
Create an account or sign in to comment