Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Petrušev nije materijal za NBA. Nažalost to je morao lično da se uveri i ne bi ostao u Evropi u tom prelaznom roku, taman da mu je Real ponudio petogodišnji ugovor.

 

Čim se vratio, potpisao višegodišnji ugovor u Evropi i naizgled pomirio sa tim, postao je mnogo bolji i zainteresovaniji igrač.

Link to comment

sjajan je Petrušev bio na Olimpijadi.....i generalno mislim da je materijal da bude top EL igrač. sad, dal je za NBA nemam pojma. ali da bi za Zvezdu bio vrhunsko pojačanje, to je izvesno. bio bi i za Partizan, kada bi postojala mogućnost da dođe

  • +1 2
Link to comment

Materijal je i za NBA, možda trenutno ne može da bude protagonista, ali u perspektivi nema razloga da to ne bude.

 

I ogradio sam se da je verovatno pogrešio jer je em izabrao loš tim za njegov razvoj, em što imam utisak da je uprkos tome tamo napredovao, ali sve upućuje na to da bi ipak bilo bolje da je ostao.

Link to comment

Naravno da bi bilo bolje da je ostao u Evropi tj bilo gde gde bi igrao. Ali je on meni u toj sezoni u Zvezdi delovao dosta smoreno tipa "Aj da odradim ovo pa odoh u NBA, kao što je Miško obećao." Plus se verovatno nagledao saigrača iz Mege koji su otišli preko.

 

Jednostavno mi je trebalo da udari glavom u taj zid i da se vrati i zaigra ozbiljnije. 

 

Iskreno ne vidim da će opet dobiti šansu u NBA, ali bi uz pravi mindset mogao da bude vrhunski igrač na nivou EL i reprezentacije.

  • +1 1
Link to comment

Pa največi problem je što šansu nije ni dobio. A za perspektivu nema dileme, bude li se razvijao kako je zapoveđeno (a nema razloga da to ne bude tako), eto njega uskoro opet tamo. Ne bi me čudilo i da sad pregovori baguju oko NBA klauzule. Nije da je on anoniman NBA skautima, ali ovi koji su ga gledali na Olimpijadi su ga podvukli sa 3 markera različitih boja.

Link to comment

Teško će on u NBA ako ne nabaci masu i mišiće. Već smo videli kako je tamo prošao. Neka ga u Evropi da napreduje i pokaže sve što može.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, kralj said:

Pa največi problem je što šansu nije ni dobio. A za perspektivu nema dileme, bude li se razvijao kako je zapoveđeno (a nema razloga da to ne bude tako), eto njega uskoro opet tamo. Ne bi me čudilo i da sad pregovori baguju oko NBA klauzule. Nije da je on anoniman NBA skautima, ali ovi koji su ga gledali na Olimpijadi su ga podvukli sa 3 markera različitih boja.

Nije dobio iz ugla nas koji gledamo. Tamo su ga pratili, merili, skautovali i ocenjivali. I na kraju niko nije hteo da ga uzme čak ni za role playera. Jednostavno neki igrači nisu kompatibilni sa NBA. Pre će da se zalete da daju prvu šansu nekom klincu iz Mege nego što će opet da se cimaju sa njim.

 

Tu je i primer Vase i Vezenkova. Pokorili Evropu ubedljivi MVP a u NBA na margini. Neće biti da baš ima 500+ boljih igrača od njih tamo.  Pri tom da se razumemo tamo ima sigurno dosta igrača koji će se vući po NBA, imati nikakvu karijeru ali uzeti dobru lovu. Tako da neka Petruševa u Evropi, bolje je po reprezentaciju to nego da igra garbage time u nekom Portlandu.

 

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Od svih ovih rekao bi da će NBA u budućnosti videti eventualno Lesor i Jabusele. Prvi jer nije još bio a obojica jer su Francuzi trenutno u trendu. Pri tom nisam siguran da je i Lesor uopšte dobar match za NBA.

 

Doduše da moram da se kladim rekao bi da će Petrušev pre videti NBA nego Hunačo i Poslednji Samuraj.

Link to comment

Kako stvari stoje Petrusev bi trebalo veoma brzo da bude ozvanicen na dve godine. Price o potencijalnim transferima uvek treba uzimati sa zrnom soli jer nikad nista nije sigurno dok igrac ne stavi potpis na ugovor ali deluje da je to sada i konacno zavrseno. Ovih dana, verovatno u ponedeljak, pocinjemo sa pripremama i verujem da ce Sferopulos zeleti da ga ima od pocetka priprema, tako da me ne bi zacudilo da vec za vikend dobijemo lep poklon iz Atine. Reprezentativci su se vratili i valjda ce da se otrezne do ponedeljka, stigli su u Beograd Bolomboj, Mekintajer i Daum (Bolomboj sa porodicom:wub:), trebalo bi i Jagoslav i Kenan brzo da se prikljuce.

 

Dakle, ako Filip dodje do ponedeljka to je to od rostera za ovu godinu, neka nam je sa srecom. Ovo bi trebalo da bude verovatno najjaci sastav Zvezde koji smo videli verovatno ikada.

  • +1 3
  • Wub 3
Link to comment

Ma jok :)

Milosavljević, Milićević, Nikolić, Milivojša , Janković , Karadžić , Bogosavljev, Radović, Petović, Žižić , Kovačević , Avdija.  

 

 

  • +1 1
  • Wub 4
Link to comment

Uf, da smo tada dobili Cibonu Dražen bi došao u Zvezdu i vrv bi ta ekipa bar 1-2 put uzela KEŠ.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...