Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2024/25


Ros

Recommended Posts

Jedno vrijeme se vodila diskusija o tome zašto naši košarkaši imaju kraće karijere u odnosu na igrače iz nekih drugih zemalja,  naročito reprezentativne. 

Mislim da smo danas možda dobili odgovor. 😂

  • +1 1
Link to comment

ako vec dovodimo petruseva, moracemo i jokica. prosle sezone smo pogresili sto uz tobija nismo doveli i doncica zbog kojeg je delovao kao dobar centar, sad smo valjda naucili, pa cemo dovesti igraca koji je petrusevu namestio 90% poena.

  • Haha 1
  • -1 5
Link to comment
12 hours ago, Karelia slims said:

ako vec dovodimo petruseva, moracemo i jokica. prosle sezone smo pogresili sto uz tobija nismo doveli i doncica zbog kojeg je delovao kao dobar centar, sad smo valjda naucili, pa cemo dovesti igraca koji je petrusevu namestio 90% poena.

Petrušev je mnogo dobar, nije nemoguće da bi imao veći impact i od Kaline ako bi se vratio. 

  • +1 2
Link to comment
14 hours ago, Karelia slims said:

ako vec dovodimo petruseva, moracemo i jokica. prosle sezone smo pogresili sto uz tobija nismo doveli i doncica zbog kojeg je delovao kao dobar centar, sad smo valjda naucili, pa cemo dovesti igraca koji je petrusevu namestio 90% poena.


Tu je Plavša, pekao je zanat mesec dana.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
9 hours ago, Heaviside said:

Petrušev je mnogo dobar, nije nemoguće da bi imao veći impact i od Kaline ako bi se vratio. 

 

Kalina je uklesan u kamenu, Filip i dalje igra po kako-kad sistemu. U ovoj utakmici za bronzu je imao faze koje nikako nisu za ponositi se.

 

Nevezano za to, u Olimpijakosu baš i nisu čista posla ako ga puste.

Edited by kralj
  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, Heaviside said:

Petrušev je mnogo dobar, nije nemoguće da bi imao veći impact i od Kaline ako bi se vratio. 

 

I dalje je suviše mekan i to se nikada neće promeniti. Nikada se neće ni izboriti za skok ako je pored njega iole fizički snažan igrač. Jednostavno je takav igrač/karakter i to je recimo razlog zašto u Oliju nije prva opcija na svojoj poziciji. Grk voli haslere, a ovaj to nije.

 

Tako da teško može imati veći impact od Kaline koji je two way igrač u punom smislu te reči.

  • Hvala 1
Link to comment
17 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

I dalje je suviše mekan i to se nikada neće promeniti. Nikada se neće ni izboriti za skok ako je pored njega iole fizički snažan igrač. Jednostavno je takav igrač/karakter i to je recimo razlog zašto u Oliju nije prva opcija na svojoj poziciji. Grk voli haslere, a ovaj to nije.

 

Tako da teško može imati veći impact od Kaline koji je two way igrač u punom smislu te reči.

 

Može da on voli šta god hoće, al nije normalan ako pusti Petruševa.

 

A to da Filip nije savršen igrač, tu si apsolutno u pravu.

  • +1 2
Link to comment

Da je savršen ne bi uopšte postojala mogućnost da se vrati u Evropu a kamoli u Zvezdu. Nije ni Kalina savršen.

 

Mislim, OK, Kalina će kod nas imati uticaj na svaki aspekt igre i pri tome ima minimalne oscilacije u formi tako da ste u pravu da bi vrlo izvesno bio važniji od Filipa, ali Petrušev bi nam definitvno bio jedan od 2-3 najbolja igrača. Više sam se osvrnuo na komentar da Filip igra dobro samo sa Jokićem i da bi kod nas bio bust, pa sam ga u tom smislu poredio sa Kalinom.

  • +1 2
Link to comment
51 minutes ago, Heaviside said:

Filip igra dobro samo sa Jokićem

Imamo i mi Jokica, doduse 6-7 godina starijeg, 15ak cm nizeg, nije centar, nego plej, a opet po kreativnosti i genijalnosti su tu negde. Cug je obojici dosta dobar... Snasao bi se Filip i sa njim 😁

Edited by Milosh76
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...