Jump to content
IGNORED

Kinoteka


zmanic

Recommended Posts

Dozvoliću sebi da startujem ovakav jedan topic, a preporučujem da ovo odgledate u celini, a početak je odličan uvod:

 

 

  • Hvala 8
Link to comment

Nije mozda za ovaj topic da komentarisem ceo razgovor, ali da kazem da je prvih 25 minuta koje sam do sad odgledao super, konacno malo drugacija prica i razgovor, da nije samo neka hronologija zivota i rada.

Link to comment

Dosao do 12 minuta i bas se iznenadio da je pomenuo Mima Mitrovica. Nisam znao da su Goran i on bili bliski prijatelji, moj cale ga je znao dobro..

Link to comment
3 hours ago, zmanic said:

Dozvoliću sebi da startujem ovakav jedan topic, a preporučujem da ovo odgledate u celini, a početak je odličan uvod:

 

 

Komentarom o Kusti, ovaj odlican reziser, mada, nije snimio kvalitetan film vec 32 godine,ali po meni podmukao i namazan covek, rekao je sve o sebi..razumem da se ne gotive iz milijardu razloga, i nije da sada mislim da je Kusta idelalan, smeta i meni kod njega malih milion stvari,Kusturica je sve, sem idealan, ali, ipak, nacin na koji se osvrnuo na to, govori i o njemu..nije njegovo da komenatrise Kusturicino opredeljenje, sme li on u Sarajevo ili ne, i da naziva Mecavnik vukojebinom(ali to je, opet, taj elitizam  njegov onaj najgori)..kakav god da je Kusturica, kakav god da Markovic ima problem sa njim, komentari mu ipak, ne prilice..ali, ne iznenadjuju..

  • +1 1
  • -1 4
Link to comment
Posted (edited)

Genijalni su mu komentari o Kusti, tj. Nemanji !

Edited by zmanic
  • +1 2
Link to comment
Posted (edited)

Nisam stigao jos do dela o Kusti, sutra cu, ostalo mi je jos pola sata, ali znam da je Kusta ranije na slican nacin govorio o Markovicu. E sad, ko je prvi poceo, kad i kako, njihova stvar. 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Stigla do 25. minuta, za sada prica o Kinoteci i dzezu, gde ces lepse teme. On srkuce kafu/caj i nesto gricka, maksimalno opusteno...pa imam osecaj kao da sedi tu, preko puta mene :).

 

" Roj sa ipsilon, Andreson sa dva s" :lolol:

Link to comment
Posted (edited)

Rece ovaj voditelj da je prvi put kada je gledao Vec vidjeno mislio da je Mustafin lik glavni i da se sve vrti oko njega, a da je tek kada je znatno kasnije gledao shvatio da je to Anicin lik. I sada me kopka da li cu i ja promeniti misljenje, posto sam prvi (i jedini) put film gledao kao tinejdzer i nikad vise u celini, nego onako uhvatim neki deo kada ga retko prikazu..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
Posted (edited)
On 30. 5. 2024. at 22:08, Misko said:

Komentarom o Kusti, ovaj odlican reziser, mada, nije snimio kvalitetan film vec 32 godine,ali po meni podmukao i namazan covek, rekao je sve o sebi..razumem da se ne gotive iz milijardu razloga, i nije da sada mislim da je Kusta idelalan, smeta i meni kod njega malih milion stvari,Kusturica je sve, sem idealan, ali, ipak, nacin na koji se osvrnuo na to, govori i o njemu..nije njegovo da komenatrise Kusturicino opredeljenje, sme li on u Sarajevo ili ne, i da naziva Mecavnik vukojebinom(ali to je, opet, taj elitizam  njegov onaj najgori)..kakav god da je Kusturica, kakav god da Markovic ima problem sa njim, komentari mu ipak, ne prilice..ali, ne iznenadjuju..

 

mene interesuje na osnovu cega si stekao utisak da je markovic podmukao i namazan covek.

 

nesto se ne secam da vazi za coveka s kojim je gadno raditi, nije se uvlacio kurti i murti da bi mogao da snima, nije potplacivao, lagao, krao... imao je fenomenalnu karijeru do raspada drzave i to ne zato sto su mu roditelji bili ono sto su bili nego zato sto je to svojim radom zasluzio. kad se jugoslavija raspala imao je skoro pedeset godina (sto ce reci, dobio otkaz pred penziju) al mu nije palo na pamet da se uvlaci ni milosevicu ni bilo kome na vlasti da bi nastavio da snima filmove. izveo generacije studenata na put, pise knjige i gleda svoja posla. dobro, svadja se javno s vlascu i s kusturicom al u moje knjige mu je to plus. 

 

ne kazem, jes lupio ono onomad o marinkovoj bari pa ga proglasise elitistom al pored svega okolo, to je macji kasalj. ako biram izmedju markovicevog 'elitizma' i danasnje elite u vidu pinka i kurira, nemam dileme sta bih izabrao.  

 

i bezveze ti je prozivanje markovica kad je u pitanju njegova filmska produkcija od devedesetih do danas. covek je snimio nekoliko kultnih filmova sto je dovoljno za svakog. kao recimo i sijan i petrovic i da ne nbrajam dalje. na kraju kao i kusturica. 

 

edit - i da dodam kad smo vec kod elitizma. nije markovic sahranjivao umri muski 4 nego kusturica. 

 

 

Edited by adam
  • +1 4
Link to comment

Užasno je iritantan ovaj iz Buke, što je najgore kako odmiče podkast sve je gori.

 

Obožavam da slušam GM. Priča priče sa nekom umirujućom energijom, a priče antologija do antologije. Od Kafke, Kundere, Vijetnamaca, preko iskustva sa Volkom, Kišom i Ćopićem, Pepi Laković koji izlazi iz Grmeča i knedla u grlu....

 

I meni se čini da je deo oko Kuste kao neki na silu ubačen amandman, ali ne menja generalno činjenicu da bi mogao da ga slušam satima.

Link to comment

Kustin peak > Goranov peak

 

Ali Marković je konstantiji i stabilniji, svakako ima manje promašaja.

 

Gotivim obojicu :fantom:

 

 

 

 

Link to comment

Obojica imaju genijalne karijere. Nema potrebe da se porede, nijanse odlučuju. Meni je recimo Nacionalna klasa najbolji domaći film. 

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, kralj said:

Užasno je iritantan ovaj iz Buke, što je najgore kako odmiče podkast sve je gori.

 

 

Voditelj je jos i manje iritantan i pusta Gorana da prica, kad uporedim kako zna da davi druge goste koje sam pogledala.. Ok kao neki podstrek gostu i usmeravanje diskusije, ali ne zanima me preterano sta je Bevc slusao i gledao u svojoj mladosti, nisam tu njega da slusam i upoznajem...

 

Uobicajeno mi se najvise svidja kad se razgovor ne sili i usmerava previse, nego se gost zamisli, odluta i obicno kaze nesto sjajno, seti se zanimljive anegdote..Kad je sve ispresecano kao na intervjuu za posao, onda fali srz, cinjenice se ne oboje i misljenja oblikuju i razrade, nego samo iznesu, sve je vise taksativno.

 

Znaci, pustite goste da malo cute, cutite i vi, moze biti zanimljivo :).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...