Jump to content
IGNORED

Strana reprezentativna košarka


Hele

Recommended Posts

Pa imamo mi i Milutinova i Petrusev ume nesto da odigra kao visoki igrac,  tu je i Jovic kao stretch cetvorka. Mi imamo centarsku liniju koja moze da se nosi sa njihovom ali nemamo kvalitetne spoljne igrace osim Bogdanovica, na kojeg ce njihova odbrana najvise obracati paznju. Amerikanci su se sinoc odlepili na utakmici kada su kanadjani poceli da srljaju i gube lopte i onda su se ovi rastrcali i dobili utakmicu, plus su ih kaznjavali u reketu gde oni nemaju masu i visinu niti mogu da uzvrate na drugj strani terena istom merom.  Imali su kanadjani dosta otvorenih suteva koje  amerikanci nisu dobro branili ali nisu nista mogli da ubace. Mi imamo centarsku linije koja moze da se krlja sa njima u reketu u to sam uveren, zato je jedina mala sansa za nas ,da se ne gube lopte i da nas ovi ne pregaze kontrama kao kanadjane sinoc  Samo pametna igra moze da nas dovede do nekog zanimljivog meca.   

Edited by Micko8
Link to comment
2 hours ago, uini said:

 

protiv usa repke generalno, je jedini recept koji se pokazao kao uspešan, da što više šutiraš / poentiraš na nepostavljenu odbranu, jer su jedan na jedan mnogo dobri defanzivci ili makar dovoljno gabaritni a brzi. neko će reći ali mi imamo jokića, možemo da igramo pozicioni napad, što je teorijski tačno ali u praksi će to biti jako teško izvesti kada imaš davies i embiida (adebayoa kao ne računam) a sa strane pomoći tatuma, lebrona, duranta, edwardsa.

 

u suštini se slažem sa ovim delom "i pogađamo otvorene šuteve", dodao bih i mnoge hail mary. jedino tako imaš neku šansu da igraš egal tekmu

 

a ne slažem se da ćemo kanađane nešto gaziti, oni i francuzi su sigurno egal ekipa sa nama, koja ima neke stavke koje mi nemamo i tako.

Kanadjane smo prosle godine pregazili sa slabijom ekipom. Jokic bi protiv njihove centarske linije ubacio 30+ poena bez trunke znoja:rolleyes:

Edited by Micko8
Link to comment

u pravu je micko

protiv amera je jedini recept za pobedu ubaciti vise koseva od njih

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
Posted (edited)
34 minutes ago, Micko8 said:

Pa imamo mi i Milutinova i Petrusev ume nesto da odigra kao visoki igrac,  tu je i Jovic kao stretch cetvorka. Mi imamo centarsku liniju koja moze da se nosi sa njihovom ali nemamo kvalitetne spoljne igrace osim Bogdanovica, na kojeg ce njihova odbrana najvise obracati paznju. Amerikanci su se sinoc odlepili na utakmici kada su kanadjani poceli da srljaju i gube lopte i onda su se ovi rastrcali i dobili utakmicu, plus su ih kaznjavali u reketu gde oni nemaju masu i visinu niti mogu da uzvrate na drugj strani terena istom merom.  Imali su kanadjani dosta otvorenih suteva koje  amerikanci nisu dobro branili ali nisu nista mogli da ubace. Mi imamo centarsku linije koja moze da se krlja sa njima u reketu u to sam uveren, zato je jedina mala sansa za nas ,da se ne gube lopte i da nas ovi ne pregaze kontrama kao kanadjane sinoc  Samo pametna igra moze da nas dovede do nekog zanimljivog meca.   

To nije tacno jer su prejaki.

 

Jel bi ti igrao pametno, strpljivo i takticki da igras protiv LeBrona 1 na 1?

 

Naravno da ne bi jer bi ti uzeo loptu cim bi krenuo nesto polako i takticki, kad bi krenuo da gradis...

 

Jedina sansa ti je da cim primis loptu, bacis je odmah ka kosu i nadas se da cete bogovi kosarke taj dan pogledati.

 

To se ovde pogresno zove - predao si se i zadovoljio finalom, ali to ti je cesto protiv njih jedina sansa.

 

Ok, pripremi se taktika i sve, ali pristup mora biti - opusteno momci, nemamo pritisak, sutiraj cim ti se ukaze prilika, ne razmisljaj... 

 

I uglavnom se tako ta utakmica izgubi jos vise, ali to je jedini nacin da nekako pobedis - da te kenja za sve pare i sve pogadjas.

 

Ne mozes protiv takve ekipe koja melje da organizujes pune napade, kazes Dobricu da ne sutira ako je sam jer lose sutira na prvenstvu nego da strpljivo ceka sansu i doda... Na toj utakmici ti je jedina sansa da neki Dobric koji sutira do tada 22 posto za tri na prvenstvu, taj dan ubaci 7/8 za tri. I jos par igraca tako. I moras im reci da pripaljuju cim imaju centimetar prostora.

 

E, sad, to ce sve ispratiti i videti. Ako se vidi da su Amerikanci opravdali igrom imena koja su doveli i da su jedna masina koja melje sve pred sobom, nema druge do opustenog pristupa i sutiraj cim si sam i nadaj se da ce da te sere ko nikad u zivotu.

 

Ovo na papiru nije tim iz na primer 2019. godine ili 2023. godine sa kojim moze da se igra.

 

A ako uprkos papiru, na terenu budu izgledali kao 2019. ili 2023. godine, onda mozes nesto i taktiziras, zahtevas pametnu igru, da se ne srlja...

Edited by Hele
Link to comment
2 hours ago, Mil@n said:

 

Jedan od najjadnijih likova ikada... On i LeFlop pod ruku, tu su u top 5-10 ljigavaca ikada obojica :inn:

 

 

LeFlop je gospodin covek za ovu placipicku.

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Micko8 said:

Kanadjane smo prosle godine pregazili sa slabijom ekipom. Jokic bi protiv njihove centarske linije ubacio 30+ poena bez trunke znoja:rolleyes:

 

jedini problemchic je sto su kanadski centri = talijanski 3.0, isto se izvlace na tricu iz popa, malo su bolji defanzivci i tako.

Link to comment

Mi od Italijana nismo izgubili zbog Jokica nego zato sto je Pesic njega zaboravio na klupi.

Link to comment
8 minutes ago, Moća said:

Mi od Italijana nismo izgubili zbog Jokica nego zato sto je Pesic njega zaboravio na klupi.

 

nismo izgubili zbog jokica ali nismo ni zbog karijevog zaborava, vec zbog toga sto nismo igrali visoki pik na postavci napada [pitati karija-jokaru-vasu zasto nismo].

Edited by uini
Link to comment

..svejedno, to je napad

jokari i milutinovu ne odgovaraju likovi kao sto je olynyk. tu bi poku kapiten ili jovic obavili neki posao.

Link to comment
8 hours ago, Hele said:

primis loptu, bacis je odmah ka kosu i nadas se da cete bogovi kosarke taj dan pogledati.

 

Ok,pripremi se taktika i sve, ali pristup mora biti - opusteno momci, nemamo pritisak, sutiraj cim ti se ukaze prilika, ne razmisljaj... 

 

I moras im reci da pripaljuju cim imaju centimetar prostora.

 

nema druge do opustenog pristupa i sutiraj cim si sam i nadaj se da ce da te sere ko nikad u zivotu.

 

tenor.gif

  • Haha 2
Link to comment

Mnogo bitno za šanse Srbije u eventualnom finalu je činjenica da imaju način da obuzdaju Embidaru. Naprednjački blavor je dokazao da mu Embidara ne može utisnuti 50 poena. Možda će dati 45, možda 48, ali pedeset neće moći.

  • +1 1
  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
14 hours ago, Moća said:

LeFlop je gospodin covek za ovu placipicku.

 

Aha, pogotovu kada ga neko jedva dotakne ili ne dotakne uopšte a on se uhvati za facu ili glavu kao da mu je neko otkinuo, valja po parketu po 5m od jačine udarca i tome slično.

 

Eno krcat youtube takvim klipićima.

Link to comment
3 hours ago, omiljeni said:

Mnogo bitno za šanse Srbije u eventualnom finalu je činjenica da imaju način da obuzdaju Embidaru. Naprednjački blavor je dokazao da mu Embidara ne može utisnuti 50 poena. Možda će dati 45, možda 48, ali pedeset neće moći.

 

mojne da si salty ( :

Link to comment
23 hours ago, pbg12345 said:

protiv amera je jedini recept za pobedu ubaciti vise koseva od njih

Ostale možemo da pobedimo i ako ubacimo manje.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...